Dienas ziņas

Bauskā būvēs zemē iegremdētu sporta halli

Dienas ziņas

Ķegumā pavasari sagaida senlatviešu garā

Jūrā noslīkst divi Jūrmalciema zvejnieki

Jūrmalciemā pārtrauc divu pazudušu zvejnieku meklēšanu

Jūrmalciemā divi vīrieši ar alumīnija laivu devušies zvejot un laiva 700 metrus no krasta ir apgāzusies un pazudusi no redzesloka. Abi vīrieši tiek meklēti vairākas stundas, un ap pusdienlaiku meklēšana pārtraukta, informēja Krasta apsardzes dienesta Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs.

Krasta apsardzes dienests uz notikuma vietu nosūtīja glābšanas kuģi KA-14 „Astra”, kura apkalpe, ievērojot dreifēšanas trajektoriju, veica meklēšanas rajona pārbaudi. Līdz šim vīrieši nav atrasti, un sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta glābējiem turpinās meklēšanas darbi.    

Pēc vairākkārtējas meklēšanas rajona un piekrastes pārmeklēšanas vīrieši netika atrasti.  Plkst.12:15 meklēšanas operācija tika pārtraukta.  

Pēc vairākkārtējas teritorijas pārmeklēšanas bruņotie spēki pēcpusdienā pārtrauca meklēšanu, jo bija pārsniegts cilvēku teorētiskais izdzīvošanas laiks. Pie pašreizējās ūdens temperatūras - ap  +5 grādiem - tās ir trīs stundas. 

Izsaukumu, ka jūrā pretī Jūrmalciemam, aptuveni 700 metrus no krasta apgāzusies alumīnija laiva ar tajā esošajiem zvejniekiem, glābēji saņēma ap septiņiem no rīta. Līdz pusdienlaikam tika atrasti tikai nogrimušās laivas airi un viens zvejnieka zābaks. 

Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centra priekšnieks Andris Skribis skaidroja, ka “šādā ūdens temperatūrā ātri notiek ķermeņa atdzišana, šoka stāvoklis iekrītot ūdenī”.

“Pēc tam glābšana operācija pārvēršas par ķermeņa meklēšanu,” atzīst Skribis.

Savukārt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta1.daļas komandieris Romāns Andrijauskas pastāstīja, ka meklējot pazudušos, pēc zvejnieku norādītajām vietām, kur bija izlikti tīkli, tīklus izvilka, “jo bija pieļauta iespēja, ka kāds tīklos ir atdūries”.

Pēc vietējo iedzīvotāju stāstītā, abi vīrieši bijuši pieredzējuši zvejnieki un ir grūti pateikt, kas bijis nelaimes iemesls.

“Negadījums noticis, noteikti neievērojot drošību uz ūdens. Ja šīs personas joprojām nav atrastas, tad  bijušas bez jebkādiem glābšanas līdzekļiem. To, kādi iemesli, secināsim pēc tam, kādā stāvoklī atradīsim šīs personas,” saka Skribis.

Pēc Valsts policijas sniegtās informācijas, šobrīd nekas neliecina par noziedzīgu nodarījumu un, visticamāk, ir noticis nelaimes gadījums.

Krasta apsardzes dienests atkārtoti atgādina, ka visiem cilvēkiem, kas atrodas uz ūdens, ir jābūt individuāliem glābšanas līdzekļiem.    

Par nelaimes gadījumiem jūrā iespējams ziņot Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centram, zvanot uz bezmaksas ārkārtas tālrunis 115. Krasta apsardzes dienestā norāda, ka savlaicīga ziņošana un personīgo glābšanas līdzekļu izmantošana palielina meklēšanas un glābšanas operācijas sekmīga iznākuma iespējamību.    

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt