Panorāma

Lielbritānijas un ES attiecību maiņa ietekmēs arī Latviju

Panorāma

Kam pienākas izdienas pensijas?

Septiņu tiesnešu vietā tikai divi?

Jūrmalas tiesā sarūk tiesnešu skaits

Jūrmalas pilsētas tiesā septiņu tiesnešu vietā, iespējams, tuvāko mēnešu laikā strādās vairs tikai divi. Tā liecina Latvijas Televīzijas rīcībā esošā informācija. Tiesnese Dzintra Danberga dodas pensijā, bet cita  tiesnese – Biruta Horuna, kura skata arī vienu no Zolitūdes civillietām, – izturējusi konkursu uz Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesu. Pirms tam gan Horunai vēl  jāstājas tiesnešu disciplinārkolēģijas priekšā, jo viņai pārmet kavēšanos ar spriedumu rakstīšanu. Taču, iespējams, tas notiek tieši pārslodzes dēļ.

Kabatiņā, kur tiek ievietota informācija par zālē skatāmām lietām – tukšums. Tukšas un klusas Jūrmalas tiesā jau ir trīs zāles no septiņām. No darba atbrīvota Solvita Glaudāne – viena no trim Munkevica lietas tiesnesēm, kuru šādi sodīja par tiesas apspriedes noslēpuma pārkāpšanu. Uz citu tiesu pārgājusi otra Munkevica tiesnese Ilze Freimane. Lietas neizskata Tatjana Bormane, kuru no darba atstatīja KNAB ierosinātas lietas ietvaros par iespējamu naudas došanu ārstam saistībā ar slimības lapas izrakstīšanu. Šī lieta nosūtīta prokuratūrai. Tikmēr tiesnese Dzintra Danberga šonedēļ nolēmusi doties pensijā, to apstiprina arī Jūrmalas tiesas priekšsēdētāja  Svetlana Beļajeva:

„Jā, es to apstiprinu, tās ir viņas tiesības. Bet mēs esam četras pagaidām. - Bet kad viena ir pensijā un otrai ir disciplinārlieta priekšā? - Nē, pagaidām nekas nav mainījies, mēs tiekam galā un tiksim galā. Un nevienam nav pamata bažīties.”

Tiesnese Horunai kārtējo reizi jāstājas disciplinārkolēģijas priekšā. Iepriekšējo reizi tas bija par alkohola lietošanu darba laikā, bet šoreiz viņai pārmet spriedumu termiņu kavēšanu. Pati Horuna kameras priekšā runāt negrib. LTV  rīcībā esošā informācija liecina, ka, iespējams, tieši pārslodzes dēļ arī pilnie spriedumi top pārāk ilgi. Horuna pilda arī izmeklēšanas tiesneša pienākumus, un tieši viņa skata vienu no civilprasībām Zolitūdes traģēdijas lietā. Taču izskatās, ka ne vairs ilgi. Augstākās tiesas mājas lapā atrodamā informācija liecina, ka Tieslietu padome piektdien  atbalstījusi priekšlikumu par tiesneses Birutas Horunas pārcelšanu tiesneša amatā uz Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesu. Viņa bija pieteikusies konkursā uz tiesneša vakanci šajā tiesā.

Jūrmalas tiesu pēdējā laikā vajā viena neveiksme pēc otras. Viens no skaļākajiem gadījumiem bija Munkevica trīs tiesnešu lieta. Kad izrādījās, ka rakstot spriedumu Jūrmalas mēram, tiesneses paralēli darījušas vēl citus darbus, viņām sekoja trīs dažādi sodi. Glaudāni atbrīvoja no amata, Freimani sodīja ar rājienu, bet trešā tiesnese – Gundegu Lapiņa tika cauri ar piezīmi.

„Tā tiesnese tikai cauri ar vismazāko sodu, lai gan pārkāpums bija identisks... Jā, nu, ir pagājis laiks un tā piezīme…, nu viņa iepriekš nekādus aizrādījumus nebija saņēmusi,” skaidro Tiesnešu disciplinārkolēģijas priekšsēdētājs Pēteris Dzalbe.

Pagaidām gan Jūrmalas tiesai gausu lietu izskatīšanu nevar pārmest, un rādītāji ir krietni labāki nekā Rīgas tiesām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt