Panorāma

Darba burtnīcas un grāmatas vecākiem nav jāpērk

Panorāma

Jauni fotoradari uz ceļiem būs vēlāk

Ķemeru sanatorija gandrīz atgūta

Jūrmalas pašvaldība Ķemeru sanatoriju gandrīz jau atguvusi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Trešdien Finanšu ministrijas (FM) kredītpadome lems, vai ļaut Jūrmalas domei ņemt četrarpus miljonus lielu aizdevumu, lai iegādātos sanatorijas kompleksu no līdzšinējā īpašnieka – SIA “Ominasis Latvija”. Jūrmalas domē prognozē, ka padomes lēmums, visticamāk, būs pozitīvs, un tad atliks noslēgt pirkuma līgumu.

Savukārt eksperti saka, ka bez kārtīga saimnieka Ķemeru sanatorijas komplekss ziemu neizturētu. Tāpēc līdz drēgnajam rudenim un ziemai sanatorijā ir jānodrošina pienācīgs klimats, lai postā neietu jau padarītais. Tāpat ir jāveic konservācijas darbi daļēji nodegušajā poliklīnikas ēkā.

Precīzu darbu izmaksu aprēķinu vēl nav, bet konservācijas darbi pašvaldībai varētu izmaksāt ap 150 līdz 170 tūkstošiem latu. Lielās izmaksas ir arī viens no iemesliem, kādēļ tikai pirms pāris mēnešiem Jūrmalas domei beidzot pavērās iespēja atgūt pirms vairāk nekā 15 gadiem privatizēto sanatorijas kompleksu. Tā īpašnieka SIA „Ominasis Latvija” maksātnespējas administrators atzinis, ka līdzekļu ēku uzturēšanai ziemā nepietiek, un nav arī pārliecības, ka izsolē kompleksu izdotos pārdot pietiekami ātri.

Līdz ar to Jūrmalas pašvaldībai ir iespēja iegādāties Ķemeru sanatoriju par piespiedu atsavināšanas cenu – vairāk nekā 4,5 miljoniem latu, kurus pašvaldība plāno aizņemties no Valsts kases. Tam nepieciešama FM vadītās Kredītpadomes atļauja. „Tiklīdz šis lēmums pozitīvs ir saņemts, tā tālāk notiek paša pirkuma līguma slēgšana, kas faktiski varētu būt tālāk tad jau dažu nedēļu jautājums. (..) Ja rastos kaut kādi šķēršļi man nezināmi, šodien es pat negribētu spekulēt par šīm lietām, ka tas netiktu kaut kādā veidā atbalstīts, man tas būtu liels brīnums, ko neatrastu par valstiski atbildīgu pieeju,” norāda Jūrmalas mērs Gatis Truksnis (ZZS).

Laika ēku sagatavošanai ziemai ir tiešām maz. Tikko kā komplekss nonāks pašvaldības īpašumā, vēl jāveic objektu tehniskā apsekošana un jāizstrādā konservācijas projekts.

Kopš pagājušajā vasarā SIA „Ominasis Latvija” pārtrauca saimniecisko darbību, ēka ilgstoši palika bez apsardzes, un krāsainā metāla tīkotāji aiznesuši visu, ko izdevies nolauzt vai noskrūvēt. Ēkas pagrabos – ūdens. „Ēkā ir bojāta ir lietusūdens novadīšanas sistēma, caurules tādēļ, ka ēka ziemā nav bijusi apkurināta, ir plīsušas, un šobrīd ūdens ietek ēkā un bojā ēku,” pauž Jūrmalas domes Būvniecības nodaļas vadītājs Māris Demme.

Lai arī daudzas kompleksa ēkas nav remontētas gadu desmitus un vēl citas – smagi cietušas ugunsgrēkos, sanatorijas galvenajā ēkā SIA „Ominasis Latvija” bija uzsācis restaurācijas darbus. „Kopš 2006. gada jau nedaudz labākā līmenī šeit notika arī restaurācijas darbi un daudz kas tika padarīts, un, ja paskatās uz šo telpu restaurāciju, es gribētu teikt, par kādiem 80 procentiem šie te darbi tika pabeigti,” saka VKPAI galvenais valsts inspektors Jānis Asaris.

Arī SIA „Ominasis Latvija” nolīgtā būvuzņēmuma būvdarbu uzraugs apstiprina – restaurācijas darbi ēkā teju pabeigti un arī kopējie remontdarbi īstenoti par 60%. Lai darbus pabeigtu pilnībā, pietrūcis gads, pusotrs, visa kompleksa savešanai kārtībā – divi. Tagad no iecerētā saglabājušās vien skices. Jūrmalas domē norāda – šobrīd prioritāte ir nosargāt ēkas ziemas mēnešos, bet pilnīgai kompleksa sakārtošanai un darbības atjaunošanai būs nepieciešami daudzi desmiti miljonu. Tos Jūrmalas dome cer piesaistīt no Eiropas fondu līdzekļiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti