Panorāma

«Sekstings» – izplatīta un bīstama jauniešu izklaide

Panorāma

Ko rāda partiju maki?

Partiju finansēšanas lietā aizturētie atbrīvoti

Jūrmalas mērs Truksnis: Neko nelikumīgu neesmu darījis

Neko nelikumīgu neesmu darījis – to intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Panorāma" apgalvoja kriminālprocesā par iespējamu partiju nelikumīgu finansēšanu aizdomās turētais Jūrmalas mērs Gatis Truksnis (Zaļo un zemnieku savienība).

"Es ļoti ceru, ka tas nav saistīts ar konkrētas partijas mēģinājumiem mazināt reitingus vai nogremdēt. Tāpat es ceru, ka tas nav saistīts ar pārmaiņām, reformām, ko mēs darām Jūrmalas pilsētā," sacīja Truksnis, paužot viedokli, ka pilsētā ir iestājusies stabilitāte un tas daudziem nepatīkot.

Truksnis intervijā LTV skaidroja, ka neko nelikumīgu nav darījis. Viņš nenoliedz, ka mudina uzņēmējus būt pilsoniski aktīviem un atbalstīt ne tikai partijas, bet arī sporta klubus. Jūrmalas mērs uzsvēra, ka viņam nav nekādas saistības ar līdzekļu piesaisti partijai "No sirds Latvijai".

"Mūsu dienas kārtību, Jūrmalas dienas kārtību neietekmē nekādi ziedotāji. Tas nu ir pilnīgi skaidrs," sacīja Truksnis.

Viņš atzina, ka ar uzņēmēju Jūliju Krūmiņu iepazinies pirms apmēram četriem gadiem. Vienlaikus Truksnis apgalvoja: "Šeit nav nekādu atlaižu nevienam. (..) Mēs vienmēr pieturamies pie likuma."

Truksnis nedomā pamest Latvijas Zaļo partiju un pilsētas mēra amatu. Viņš kandidēšot arī nākamgad gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās. 

Jau ziņots, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) otrdien veica kratīšanu Jūrmalas mēra kabinetā un dzīvesvietā . Šajā lietā tika aizturētas četras personas – Truksnis, kuram gan kratīšanas laikā kļuva slikti un viņš tika nogādāts slimnīcā, uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš, bijušais "Parex bankas" viceprezidents Jorens Raitums, kurš rūpējies par Krūmiņa finanšu darījumiem un saistīts arī ar Ingūnas Sudrabas vadīto partiju "No sirds Latvijai", un vēl kāda persona.

Viņiem piemērots aizdomās turētā statuss partiju nelikumīgās finansēšanas lietā. Visiem trim aizliegts izbraukt no valsts un tikties ar konkrētām personām.

Raitums izteiktajām aizdomām – pārkāpumiem partiju finansēšanā – nepiekrītot un savu vainu neatzīstot.

Otrdien kratīšana notika arī partijas "No sirds Latvijai" birojā. Sudraba noraidīja, ka partija būtu saņēmusi kādus nelikumīgus maksājumus no uzņēmēja Krūmiņa.  

Tāpat otrdien no amata ir atstādināta Rīgas Kurzemes rajona tiesas priekšsēdētāja Aija Orniņa. Viņa noliedza, ka viņas lieta būtu saistīta ar Trukšņa lietu, bet apstiprināja, ka pret viņu sāktais kriminālprocess ir saistīts ar Krūmiņu. Tiesnese sacīja, ka viņai tiek inkriminēta neizpaužamu ziņu izpaušana un "piedāvājuma pieņemšana" no Krūmiņa.

Krūmiņam ir aizdomās turētā statuss divos kriminālprocesos un piemēroti drošības līdzekļi: aizliegums izbraukt no valsts un tikties ar konkrētām personām.

Pats uzņēmējs stāsta, ka Orniņu pazīstot sen un piektdien saticies, lai runātu par citām tēmām. Krūmiņš noliedza, ka tiesnese būtu mēģinājusi pabrīdināt uzņēmēju par gaidāmo procesu. Savukārt Raitums esot Krūmiņa finanšu direktors.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti