Jūrmalas mērs pārmetumus par zelta ķēdi uzskata par mēģinājumiem celt savu popularitāti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 8 mēnešiem.

Jūrmalas mērs Gatis Truksnis norāda, ka viņam izgatavotā zelta amata ķēde būs viņa personīgais dāvinājums pilsētai, bet amatpersonu pārmetumi par tās izgatavošanu esot neadekvāti un vērtējami tikai kā mēģinājums celt savu popularitāti.

Jūrmalas mērs Gatis Truksnis norāda, ka viņam izgatavotā zelta amata ķēde būs viņa personīgais dāvinājums pilsētai, bet amatpersonu pārmetumi par tās izgatavošanu esot neadekvāti un vērtējami tikai kā mēģinājums celt savu popularitāti.

"Kas attiecas uz šo amatu ķēdi, tad viss šķiet ļoti jocīgi," intervijā aģentūrai BNS sacīja Truksnis. Viņam ik mēnesi no algas ietur 500 latu, lai nosegtu ķēdes vērtību, un tā būšot Trukšņa dāvana Jūrmalas pilsētas domei.

"Jūrmalas pilsētas dome ir par to pieņēmusi savu nolikumu. Savukārt mēra amata ķēde ir teritorijas vai iestādes suverenitātes zīme. Šādas amatu ķēdes ir tiesnešiem, augstskolu rektoriem, pilsētu mēriem un citām amatpersonām. Ja ieskatāmies vēsturē, tad trīsdesmitajos gados iekšlietu ministrs visu Latvijas pilsētu mēriem dāvināja šādas ķēdes. Toreiz tas visiem likās normāli, taču mūsdienās rodas jautājumi – kāpēc tāda nepieciešama?" sprieda Truksnis.

Mērs norādīja, ka viņam neesot kāres dižoties ar šo ķēdi, tā drīzāk esot goda izpausme cilvēkiem un delegācijām, kas apmeklē Jūrmalas domi.

"Tā ir pilsētas cieņas un suverenitātes izpausme. Tā ir tāda pati pilsētas regālija kā ģerbonis. Tā ir domes priekšsēdētāja amata zīme. Tāpēc par šo gadījumu iepriekš dažu cilvēku publiski paustās reakcijas es uzskatu par pilnīgi neadekvātām, un nekā citādi, kā par lētas popularitātes celšanu, to nevar nosaukt," viņš pastāstīja.

Jau vēstīts, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija iepriekš pieprasījua Jūrmalas domei paskaidrojumu par 3000 latu vērtās zeltītās amata ķēdes iegādes lietderību.

Ministrija norādīja, ka patlaban spēkā esošais tiesiskais regulējums nenosaka pašvaldību priekšsēdētājiem amata ķēžu lietošanas nepieciešamību, tādēļ Jūrmalas domei pieprasīts paskaidrojums, kādu normatīvajos aktos noteikto pašvaldības funkciju un uzdevumu izpildei tika iegādāta šī amata ķēde.

Jūrmalas domes pamatojums, apstiprinot šādas regālijas nolikumu, toreiz bija vienkāršs ‒ citu lielo pilsētu mēriem arī tādas ķēdes ir.

Tomēr, veicot aptauju par Latvijas lielo pilsētu pašvaldību vadītāju amata zīmēm, atklājies, ka tādas ir trijās no deviņām lielajām pilsētām Latvijā ‒ Rīgā, Jelgavā un Jūrmalā. Bez ķēdes iztiek Liepājas, Ventspils, Daugavpils un Rēzeknes mērs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti