Panorāma

Vispasaules akcijā izslēdz Rātslaukuma egles gaismas

Panorāma

Panorāma

Jūrmalas domes deputāti paaugstinājuši sev algas

Jūrmalas domnieki palielina sev algas; vadītājas padomnieks Truksnis pelnīs vairāk nekā iepriekš mēra krēslā

Jūrmalas domes vadība ceturtdien ārkārtas sēdē lēmusi paaugstināt sev algas līdz maksimāli iespējamajām likmēm. Bijušajam domes priekšsēdētājam Gatim Truksnim (Latvijas Zaļā partija), kurš tagad ieņem domes priekšsēdētājas padomnieka amatu, alga būs pat lielāka, nekā tā bija, esot mēra krēslā.

Jaunajai domes priekšsēdētājai Ritai Sproģei (Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) alga no jaunā gada būs par 54% lielāka – 5915 eiro mēnesī.

Savukārt Sproģes vietniekam, partijas biedram Jānim Lediņam (ZZS) alga pieaugs par trešdaļu. Viņš mēnesī saņems četrus ar pusi tūkstošus eiro. Lediņš no intervijas ar Latvijas Televīziju atteicās. Arī citā dienā viņš runāt nevarēja, jo sāksies atvaļinājums. 

Līdz ar pašvaldības vadītājas algas paaugstinājumu viņas padomniekam, notiesātajam bijušajam mēram Truksim alga būs pat lielāka, nekā tā bija, esot mēra krēslā. No janvāra Truksnis saņems 80% no Sproģes algas jeb 4732 eiro.

Sproģe skaidroja, ka algu reforma pēdējo reizi domē notika pirms astoņiem gadiem.

Viņa gan izvairījās no atbildes uz jautājumu, vai tieši šobrīd, ņemot vērā straujo inflāciju, ir īstais brīdis celt deputātiem algas. Uz jautājumu, kāpēc deputāti izvēlējās straujāku algas pieaugumu, viņa atbildēja: "Jo mūsu pilsētā iedzīvotāju skaits ir virs 20 tūkstošiem. Mums viņš ir 58 tūkstoši iedzīvotāju, un budžets mums ir aptuveni 100 miljoni. Un pilsētas saimniecības apmērs ir apjomīgs. Tieši tāpēc ir izvēlēts koeficients 5,2."

Pret algu paaugstināšanu iebilda opozīcijas deputāti no Nacionālās apvienības, skaidroja viens no deputātiem Jānis Asars: "Mēs kā opozīcija pirms domes sēdes bijām iesnieguši priekšlikumu šīs algas nepalielināt līdz maksimāli iespējamajām likmēm. [Ierosinājām] Šo procentu piesaistīt esošajai inflācijai, kas ir 22%. Tomēr šis priekšlikums netika ņemts vērā.

Šobrīd pašvaldībā vairākiem darbiniekiem ir mazi atalgojumi, kas atpaliek no nozarēm citās pašvaldībās.

Piemēram, pirmsskolas pedagogu palīgiem, kuriem, manuprāt, pirmkārt, būtu nepieciešams noteikt samērīgu atalgojumu un tikai pēc tam domāt par to, ka, iespējams, deputātiem jāpalielina alga, un arī attiecīgi inflācijai."

KONTEKSTS:

No ZZS saraksta Jūrmalas domē ievēlēto Truksni tiesa atzina par vainīgu apsūdzībā par dienesta viltojumu saistībā ar komandējumu. Truksni sodīja ar naudas sodu 5000 eiro apmērā. Tajā pašā dienā Jūrmalas mērs nolika deputāta mandātu.

20. decembrī Trukšņa vietā stājās viņa partijas biedre Sproģe, kas iepriekš bija mēra vietniece. Savukārt tagad Truksnis iekārtots priekšsēdētājas padomnieka amatā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti