Aktuāli

Saeimas deputāts Ainars Latkovskis par izmaiņām valsts noslēpuma likumā

Aktuāli

Ekonomists Gundars Dāvidsons par Latvijas Bankas tautsaimniecības konferenci

Jūrmalas domes opozīcijai asas iebildes pret pēkšņu un dārgu skriešanas pasākumu

Jūrmalas domes opozīcijai asas iebildes pret pēkšņu un dārgu skriešanas pasākumu

Šosestdien Dzintaros pirmo reizi Baltijā norisināsies košākais rudens skrējiens “Electric run Jūrmala”. Tā pasākumu reklamē Jūrmalas dome. Taču pasākums būs ne tikai košs, bet arī dārgs – piecu kilometru skrējiena rīkošana izmaksās ap 200 000 eiro, no kā 80 000 eiro segs pašvaldības budžets. Ņemot vērā, ka līdzīgi skrējieni Jūrmalā šogad jau bijuši, bet šis gaismā nācis pavisam nesen un prasa ievērojamu nodokļu maksātāju naudu, par tā lietderību šaubās domes opozīcija.

Sestdien, 30.septembrī, paredzētajā rudens skrējienā “Electric run Jūrmala” dalībniekiem piecu kilometru distances laikā būs iespēja piedzīvot pozitīvas emocijas LED gaismā un mūzikas skaņās, lasāms Jūrmalas domes mājaslapā. Dalībniekus priecēs gan Latvijā zināmu dīdžeju priekšnesumi, gan kūrortpilsētā biežā dziedātāja Intara Busuļa koncerts skrējiena noslēgumā.

Sākotnēji pasākums bija plānots Kauguros, kur šovasar līdzīgs jau bija, bet pēkšņi tas pārcelts uz Dzintariem. Skrējienā plānots vairāk nekā 3000 dalībnieku, stāsta Jūrmalas pašvaldības Sporta servisa centra projektu direktors Jānis Rāfelds. "Sākotnēji no pasākuma organizatoru puses piedāvātas divas norises vietas, un mēs izvērtējot nolēmām, ka labāk ir organizēt Dzintaros, nevis Kauguros. (..) Tas nav pēdējā brīža pasākums."

Domes deputāti par tādu pasākumu uzzināja 17. augusta sēdē, kad bija jālemj par 80 000 eiro līdzfinansējuma piešķiršanu. Jūrmalas mērs «zaļzemnieks» Gatis Truksnis toreiz skrējienu vēl reklamēja kā domātu kaugurniekiem:

"(..) Mums vajag priekš savējiem kaut ko uztaisīt, lai savējie jūt šos svētkus un novērtē. Tās ir tās netveramās (..), teiksim, naudā neizsveramie ieguvumi vai zaudējumi."

Par to, ka tomēr tveramā 80 000 eiro budžeta nauda būs iztērēta savējiem, bažīgi domes sēdē bija opozīcijas deputāti no apvienotā «Tev, Jūrmalai» un Jaunās konservatīvās partijas saraksta. Dagmāra Beitnere-Le Galla izteicās, ka nodokļu maksātāju nauda tiks iztērēta nelietderīgi.

"Kauguri būtu daudz pateicīgāki, ja šie finanšu līdzekļi būtu novirzīti vides sakopšanai," sprieda Beitnere-Le Galla. "Ja jūs paskatāties, cik daudz līdzekļu atvēlēti Kauguru pagalmu sakopšanai. Tas ir smieklīgi maz, salīdzinot ar to, ko jūs iedodat kaut kādam skrējienam."

Deputāts Uldis Kronblūms uzsvēra, ka Jūrmalas dome sportam tērē ap miljonu eiro gadā, bet, piemēram, Jūrmalas skriešanas svētkiem vasaras otrajā pusē jau piešķirti 100 000 eiro.

Tikmēr daudzu prasīto gājēju pāreju par pārdesmit tūkstošiem eiro pie Aspazijas muzeja dome ierīkot nevarot, aizbildinoties ar naudas trūkumu.

Savukārt deputāts Guntis Grūba sarēķinājis, ka gandrīz 200 000 eiro budžets vienam lokālam skrējienam ir pārāk trekns. "Citas pašvaldības līdzīgus svētkus rīkojušas par daudzreiz mazākām summām, iekļaujoties pat desmit tūkstošos. Faktiski izmaksas šādam “Electric" pasākumam varētu būt līdz 40 000 eiro."

Arī Rīgas maratona rīkotājs Aigars Nords vērtē, ka Jūrmalas skrējiena izmaksas ir ļoti augstas. "Mazam pasākumam tas ir milzīgs budžets. Neko neesmu dzirdējis par "Electric run", tāpēc pieļauju, ka tas nav nekas liels. Tad tas izklausās kā ļoti liels budžets."

Jūrmalas skrējiena rīkotāji pasākuma aprakstā arī norāda: «Šis nav standarta skriešanas pasākums – tā mērķis ir unikalitāte".

Bez pašvaldības dāsnā finansējuma paredzēta arī dalības maksa – katram bērnam būs jāmaksā līdz desmit eiro, bet krāsu skrējiena dalībniekiem – līdz pat 15 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti