Jūrmalas domes komitejās iekļauj arī opozīcijas deputātus, kas iebilst pret balsojumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 2 mēnešiem.

Pēc vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda (Nacionālā apvienība) lēmuma apturēt Jūrmalas domes lēmumu par pastāvīgo komiteju sastāvu, dome piektdien, 4.augustā, sasaukusi ārkārtas sēdi. Tās laikā opozīcijas deputāti iebalsoti dažādās domes komitejās, taču pretēji viņu gribai un kompetencei.

Opozīcijas deputāts Uldis Kronblūms par Jūrmalas domes lēmumu
00:00 / 01:06
Lejuplādēt
Kā stāsta opozīcijas deputāts Uldis Kronblūms no "Tev, Jūrmalai!"/ Jaunās konservatīvās partijas, domes vadība neesot ieklausījusies opozīcijas deputātu vēlmēs izvēlēties konkrētu komisiju, un ar vairākuma balsīm cilvēki formāli sadalīti pa dažādām komisijām.

"Šodien tika sasaukta domes ārkārtas sēde, bija lēmuma projekts, kurā tad tiešām arī katrā komitejā bija mūsu cilvēks. Šie cilvēki bija pilnīgi pretēji mūsu vēlmēm. Mēs arī, vēršoties pie domes priekšsēdētāja, norādījām, kurās komitejās mēs vēlamies strādāt, atbilstoši proporcionalitātei, atbilstoši zināšanām un tā tālāk.

Nelīdzēja pat protesti, kad deputāti teica, es negribu tajā komitejā. Vienalga, balsošanas rezultātā salika tā, kā gribēja.

Manuprāt, faktiski tā ir necieņa pret opozīcijas deputātiem un tāda spēka demonstrēšana par to, ka vienalga - nu, labi, jūs tur būsiet, bet būs, kā mēs izdomāsim. Vai tiešām ir tā, ka, ja deputāts saka, es nevēlos darboties šajā komitejā, tad ar pārējo deputātu balsojumu viņu var piespiest šajā komitejā darboties?" sprieda Kronblūms.

Ar Jūrmalas domes priekšsēdētāju Gati Truksni (Zaļo un Zemnieku savienība) Latvijas Radio sazināties neizdevās.

Domē norādīja, ka viņš piedalās Jaunķemeru rehabilitācijas centra dzimšanas dienas svinībās un deputāti komitejās ievēlēti pēc demokrātiska balsojuma.

Jau ziņots, ka, izvērtējot Jūrmalas pilsētas domes lēmumu par pastāvīgajām deputātu komitejām, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs to apturējis, atzīstot par nelikumīgu. Pēc jūnijā saņemtā Jūrmalas pilsētas domes deputātu iesnieguma VARAM konstatēja neatbilstības saistošajos noteikumos par pastāvīgo deputātu komiteju sastāvu. Tāpēc VARAM lūdza domi komiteju sastāva veidošanā ievērot proporcionalitātes principu.

Ministrijā skaidroja, ka novada domi ievēlē vienlīdzīgās, tiešās, aizklātās un proporcionālās vēlēšanās un vēlēšanu rezultāti atbilstoši vēlētāju nodotajām balsīm par deputātu kandidātu sarakstiem tiek noteikti, ievērojot proporcionalitātes principu. No tā izrietot, ka proporcionalitātes princips ievērojams arī komiteju darbībā.

Jūrmalas pilsētas domē ir astoņas pastāvīgās komitejas. Opozīcija nebija pārstāvēta trijās no astoņām komitejām.

Līdzīgi par pašvaldībām atbildīgais ministrs atcēlis Salaspils domes lēmumu par pastāvīgajām komitejām un norādījis arī uz līdzīgiem pārkāpumiem Rīgas domē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti