Jūlija vidū maksātnespējīgās SIA "Ominasis Latvia" kreditoru sapulce vienbalsīgi nolēma piekrist pārdot Ķemeru sanatorijas kompleksu bez izsoles Jūrmalas pilsētas domei atbilstoši piespiedu pārdošanas vērtībai par 4,6 miljoniem latu. Vēlāk Jūrmalas dome nolēma lūgt šim mērķim aizdevumu Valsts kasē, tomēr Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padome nolēma, ka vispirms domei būs jāizpilda vairāki nosacījumi. Tāpēc tagad „Ominasis” maksātnespējas administrators Ainars Kreics ir nolēmis Ķemeru sanatoriju tomēr izsolīt:
„Jūrmalas domei vienkārši nebija naudiņas, par ko nopirkt to mantu ātri. Nosacījums, ar kādu bija nolemts pārdot bez izsoles, bija, ka to pārdod ātri – tas ir vienīgais juridiski korektais iemesls, kāpēc var pārdot bez izsoles.”
Jūrmalas mērs Gatis Truksnis par šādu iznākumu ir sašutis un vaino Finanšu ministrijai padoto padomi:
„Faktiski, Ķemeru sanatorija bija izglābta. Pēdējais moments bija Kredītpadomei, ka tai vajadzēja pieņemt pozitīvu lēmumu bez blakus nosacījumiem, kas nav izpildāmi. Šobrīd situācija ir mazliet šokējoša – tā bezatbildība, kas tur notiek. Mēs uzskatām, ka esam vienīgie, kas var nodrošināt šajā situācijā [risinājumu], valsts nevēlējās. Mēs esam gatavi uzņemties atbildību, finanšu situācija mums ir laba un mums ir tiesības šo kredītu saņemt, ko ir atzinusi arī Finanšu ministrija, bet ir nesaprotama šķēršļu likšana. Vajadzētu noņemt visas absurdās prasības. Protams, mēs esam joprojām gatavi šo ceļu iet.”
Administrators Kreics pieļauj, ka uz izsoles laiku Jūrmala tomēr saņems Valsts kases aizdevumu:
„Jā, aizdevumu padome izvirzīja nevajadzīgus apgrūtinošus nosacījumus, tāpēc es prognozēju, ka Jūrmala šo naudu nesaņems un tāpēc bija jāiet izsoles ceļš. Varbūt tad aizdevuma padome būs pretimnākošāka un piešķirs naudu Jūrmalai uz vieglākiem nosacījumiem. Izsolē notiks septembra beigās. Summa, kas bija fiksēta, būs izsoles sākumcena. 10% no summas jāiemaksā līdz izsoles dienai visiem, kas pretendē, pārējā daļa uzvarētājam jāsamaksā mēneša laikā pēc izsoles.”
Truksnis apgalvo, ka Jūrmalas domei nav informācijas ne par vienu investoru, kas būtu ieinteresēts ieguldīt Ķemeru sanatorijas ilgtermiņa attīstībā. Tāpēc dome apņēmusies vērtēt visas likumīgās iespējas, kā sanatoriju tomēr iegūt savā īpašumā. Pašvaldību aizdevumu padomes priekšsēdētāja vietniece Jolanta Plūme apgalvo, ka Jūrmala drīkstēs piedalīties izsolē:
„Mēs informējām Jūrmalas pašvaldību, ka Aizdevuma padome nekavējoties sasauks sēdi, lai izskatītu šo jautājumu, un tādā gadījumā, ja mēs nesaskatīsim nekādus finanšu riskus un papildu apgrūtinājumus, tad nekavējoties tiks piešķirts šis aizņēmums.”
Savukārt Finanšu ministrijas Tiesību aktu departamenta direktore Inta Liepa uzsver, ka izsoles rīkošana vērtējama pozitīvi:
„Mēs, acīmredzot, aizmirstam to, kāpēc Jūrmalas dome ir sākotnēji vēlējusies šo nekustamo īpašumu iegādāties, vismaz no publiski paustās informācijas – tādēļ, ka nav citas intereses. Ja būs cita interese izsolē un būs investors, kas iegādāsies šo īpašumu – burvīgi! Tas nozīmē, ka tas nevis būs jāiekonservē un jānodrošina minimālie darbi, lai nepasliktinātu ši aktīva vērtību, bet mēs jau runājam par attīstību.”
Tikmēr pēdējie pavērsieni Ķemeru sanatorijas sāgā likuši sarosīties Saeimas opozīcijai - Latvijas Zaļās partijas deputāti par aizdevuma liegšanu plāno prasīt ministra skaidrojumu un rosināt šī jautājuma izskatīšanu parlamentārās izmeklēšanas komisijā.