Jūrmalas dome un Stalts: Ķemeru sanatorijas privatizācija bija kļūda

Savulaik aizsāktā Ķemeru sanatorijas privatizācija bija kļūda, privatizācija nav notikusi atbilstoši pašvaldības interesēm, tā diskusijā Latvijas Radio raidījumā „Krustpunktā” atzina Jūrmalas pilsētplānošanas nodaļas vadītāja Vita Zvejniece un Ķemeru sanatorijas likteņa parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītājs, Saeimas deputāts Dainis Stalts.

 Privatizācijas aģentūras Juridiskā dienesta vadītāja Iveta Šīmane gan uzsvēra, ka savulaik valsts institūcijām acīmredzot ir bijuši argumenti pieņemt lēmumu par sanatorijas privatizāciju. Tāds esot gan Privatizācijas aģentūras, gan arī viņas personīgais viedoklis.

Tikmēr Stalts, kurš pagājušajā nedēļā Saeimā rosināja izvērtēt Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas un Privatizācijas aģentūras atbildību, uzsvēra, ka tikai Ķemeru sanatorijas atjaunošana neko daudz Jūrmalā nemainīs.

Sanatorija atrodas graustu rajonā, un potenciālie investori ne reizi vien ir vaicājuši, vai arī pārējā infrastruktūra tiks sakārtota. Tur nevar celt vienu pili, jo tik un tā neviens tur nebrauks, atzina Stalts.

Amatpersonas atzina, ka šobrīd sanatorija ir apsargāta un apkurināta. Arī tās pirmie divi stāvi ir atjaunoti, taču pārējos stāvos gan būs nepieciešams ieguldīt lielus līdzekļus.

Kopumā potenciālo investoru interese esot manāma. Arī pērn bija izsludinātas vairākas izsoles, kurās tika mēģināts pārdot gan Ķemeru sanatorijas ēku, gan artēzisko urbumu, taču pretendentu trūkuma dēļ tās visas beidzās bez rezultātiem.    

Jau ziņots, ka Ķemeru sanatorijas liktenis ir neskaidrs, kopš Jūrmalas pilsētas tiesa martā atzina par maksātnespējīgu Ķemeru sanatorijas investoru SIA "Ominasis Latvija" un sanatorijas komplekss nonāca izsolē. Sanatorijas un citu maksātnespējīgās SIA "Ominasis Latvia" nekustamo īpašumu plānoja pārdot izsolē, taču divas izsoles izgāzās, jo tajās nepietiecās neviens pretendents.

Jūrmalas dome plānojusi sanatoriju iegādāties bez izsoles, un kreditori tam arī piekrita, taču dome nespēja saņemt Valsts kases aizņēmumu šim mērķim, jo nebija izpildījusi Finanšu ministrijas prasības, piemēram, novērst riskus, kas saistīti ar bijušā sanatorijas īpašnieka mantinieku tiesībām un interesēm un kreditoru prasījumu neievērošanu.

Ķemeru sanatoriju pirms aptuveni desmit gadiem privatizēja "Ominasis Latvia", taču nespēja tikt galā ar uzņemtajām saistībām un pilnībā atjaunot sanatoriju un atvērt tajā viesnīcu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti