Jūrmalas dome beidzot cer uz veiksmīgu Ķemeru sanatorijas izsoli

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Piektdien plānota pēc kārtas jau ceturtā Ķemeru sanatorijas izsole, kurā sanatorijas ēkas, palīgēku un inventāra sākumcena ir noteikta 2,9 miljonu eiro līmenī. Lai gan līdzšinējās vēsturiskās sanatorijas izsoles noslēdzās bez rezultātiem un neīstenojās arī Jūrmalas pašvaldības mēģinājums glābt sanatoriju, pārņemot to savās rokās, iespējams, tieši šoreiz sanatorijai beidzot ir iespējas tikt pie jauna saimnieka.

Vēl pērn, kad Ķemeru sanatorijai investori tika meklēti ar Latvijas Investīcijas un attīstības aģentūras starpniecību, par to interesi izrādīja vairāk nekā 17 potenciālie pircēji, starp kuriem bija pat investori no Ķīnas. Tomēr, iespējams, ap sanatoriju valdošo tiesisko neskaidrību dēļ daļa interesentu atbira, un pēdējās divas izsoles pretendentu trūkuma dēļ nenotika.

Tomēr, pēc Jūrmalas pašvaldības rīcībā esošās informācijas, piektdien plānoto izsoli ir pamats gaidīt ar lielākām cerībām.

„Pēc Jūrmalas pilsētas domes rīcībā esošās informācijas, šobrīd ir mums visi priekšnoteikumi, lai Ķemeru sanatorija iegūtu saimnieku un izsole notiktu. Arī pagājušajā nedēļā notika sarunas ar ļoti nopietnu investoru. Bet, cik interesentu pieteikušies dalībai izsolē, jājautā procesa virzītājam, proti, maksātnespējas administratoram,” komentē Jūrmalas domes pārstāve Ieva Aile.

Jūrmalas dome arī uzsver, ka sarunās ar iespējamo investoru ir paudusi apņemšanos palīdzēt sanatorijas atjaunošanā, sakārtojot tās apkaimi un tuvumā esošo publisko infrastruktūru.

„Jūrmalas pilsētas dome no savas puses šim konkrētajam potenciālajam investoram ir vēlreiz apliecinājusi gatavību veikt Ķemeru investīciju plānā paredzētos ieguldījumus. Tā pamatā ir publiskās infrastruktūras sakārtošana: ūdenssaimniecības projekti, ielu sakārtošana, Ķemeru parka rekonstrukcija, ūdenstorņa atjaunošana un daudzas citas lietas. Kopumā vairāku gadu perspektīvā līdz 2018.-2020.gadam pašvaldības investīcijas šīs degradētās teritorijas attīstībā varētu sasniegt apmēram 10 miljonus eiro,” stāsta pašvaldības pārstāve.

Savukārt izsoles organizētājs, Ķemeru sanatorijas bijušā īpašnieka „Ominasis Latvia” maksātnespējas administrators Ainars Kreics pagaidām no prognozēm par izsoles norisi atturējās. Iepriekš pēc martā notikušās izsoles Kreics gan norādīja, ka investoriem interese par sanatoriju esot.

Pēc ekspertu iepriekš teiktā, ja Ķemeru sanatorijai neatrod saimnieku, tās vērtība draud tikai samazināties, īpaši ziemas periodā, neveicot sanatorijā nekādu saimniecisko darbību, tās pilnvērtīga uzturēšana ir sarežģīta un dārga. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti