Jūrmalas Aizsardzības biedrībai aizdomas par krāpšanos ar jaunceļamas viesnīcas augstumu

Jūrmalas Aizsardzības biedrību atkal nokaitinājis uzņēmēju mēģinājums ar domes vadības rokām izkārtot ieceri par kādas viesnīcas celtniecību. Biedrība uzskata, ka šoreiz rīcība bijusi sevišķi ciniska, jo aizdomas ir ne tikai par to, vai uzcelta tiešām tiks viesnīca, bet galvenokārt par iespējamu mānīšanos ar sabiedrības apspriešanai nododamās būves augstumu.

ĪSUMĀ:

  • Jūrmalas domes sēdē plānots skatīt ieceri par viesnīcu pie Dzintaru koncertzāles.
  • Uzņēmēji lūdz ļaut celt augstāku viesnīcu – 18 metri, nevis 12.
  • Taču domes sēdei sagatavotajā vizualizācijā viesnīca atainota tādā pašā augstumā kā blakus esošās 8 metru būves.
  • Jūrmalas Aizsardzības biedrībai aizdomas - tā nav kļūda, bet krāpšanās.
  • Jūrmalas mērs aicināja dokumentus labot un lemt nākamajā sēdē.
  • Biedrībai vēl saglabājas aizdomas, ka uzceltā it kā viesnīca vēlāk pārtaps par dzīvokļu apartamentiem. 

Jūrmalas domes pēdējā sēdē bija iekļauts šķietami tipisks lēmumprojekts, ka dome publiskajai apspriešanai nodod lokālplānojumu zemesgabalam Turaidas ielā 10/12. Dokumenti atklāj, ka 150 metru attālumā no Latvijas kultūras kanonā iekļautās Dzintaru koncertzāles investors grib celt viesnīcu.

Jūrmalas Aizsardzības biedrībai aizdomas par krāpšanos ar jaunceļamas viesnīcas augstumu
00:00 / 04:12
Lejuplādēt

Jūrmalas domes teritorijas plānotāja Ilze Karjuse skaidroja, ka apbūves noteikumos ir paredzēts, ka tā būtu vismaz 4. kategorijas viesnīca, konkurētspējīgās 5. kategorijas viesnīcai lūgts “palielināt apbūves rādītājus” - tas nozīmē palielināt maksimāli pieļaujamo būves augstumu par 6 metriem – no 12 līdz 18 metriem, kas atbilst piecstāvu apbūvei, kā arī samazināt brīvo teritoriju.  

Tātad jūrmalniekiem būtu jāizsaka savas domas, vai dot zaļo gaismu un ļaut domei akceptēt, ka starp dabā esošajām divstāvīgām būvēm uzceļ piecus stāvus, turklāt aizņemot lielu daļu īpašuma, mazāk atstājot pagalmam un zaļajai zonai.

Taču domes sēdei sagatavotajos dokumentos uzzīmētajās vizualizācijās potenciālā viesnīca atainota tādā pašā augstumā kā jau dabā esošās būves.

Tas aizdomas raisījis Jūrmalas Aizsardzības biedrības vadītājam un domes opozīcijas deputātam Uldim Kronblūmam no “Tev, Jūrmalai” saraksta.

Viņš norādīja, ka viņš ir tikai par viesnīcu, bet ar nosacījumu, ka tā iederas apkārtējā vidē.

Pašlaik ap 4000 kvadrātmetru plašais zemes gabals netālu no Dzintaru koncertzāles ir neapbūvēts. Pirms lokālplānojuma sākšanas domes Attīstības un vides jautājumu komitejā un domes sēdē runa bijusi tikai par iespējamu trīsarpus stāvu apbūvi. Taču vēlāk dokumentos jau redzami pieci stāvi un 18 metru augsta būve.

Kronblūms stāstīja, ka vizualizācijā 18 metrus augsta būve bija uzzīmēta tikpat liela kā blakus stāvošā 8 metru ēka.

“Tā nav kļūda, es uzskatu, ka tā ir vienkārši krāpšana,” sacīja Kronblūms.

Šī bija retā reize, kad Jūrmalas mērs, “zaļzemnieks” Gatis Truksnis reaģēja uz opozicionāra asajām iebildēm un jautājumu no domes darbakārtības izņēma, liekot dokumentus uzlabot.

“Šo praksi vajadzētu izbeigt, varētu atstāt šī jautājuma risināšanu uz nākamo domes sēdi,[..] iedodot pareizas nemaldinošas vizualizācijas,” pauda mērs.

Opozicionārs Kronblūms gan ir drošs, ka vizualizācijās viesnīca ne bez domes vadības ziņas zīmēta būtiski zemāka, lai sabiedrībai nerastos bažas par būves augstumu. Tāpat saglabājas aizdomas, ka ekskluzīvā vietā uzceltā it kā viesnīca vēlāk pārtaps par dzīvokļu apartamentiem.

Par katru viesnīcu, kas patiesībā tiek celta un vēlāk legalizēta kā dzīvokļu nami, budžets nodokļos zaudējot vairākus desmitus tūkstošus eiro, aprēķinājusi biedrība. Tāpat tādā veidā netiek attīstīts solītais tūrisms, kā arī netiek veidotas jaunas darbavietas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti