Dienas ziņas

Reģionālā prese uz gadu skatās cerīgi

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Vāc parakstus par Jaundubultu kāpu meža atstāšanu pastaigām

Jūrmalā vāc parakstus pret Jaundubultu kāpu meža privatizēšanas iespējām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Portālā “manabalss.lv” sākta parakstu vākšana pret Jaundubultu kāpu meža privatizēšanas iespējām. Interesi par meža privatizāciju izrādījis kāds uzņēmējs, kurš pagājušajā gadā savā īpašumā iegādājies netālu esošo kādreizējo viesnīcu un palīgēkas, kas atrodas iedzīvotāju iecienītajās pastaigu vietās. Tādēļ uzsākta parakstu vākšana par meža saglabāšanu iedzīvotāju pastaigām. 

Priežu mežs Jaundubultos, pārdesmit metrus no jūras, pašlaik ir iecienīta pastaigu vieta vietējiem, bet, iespējams, drīzumā šeit varētu būt būvlaukums. Ko darīt ar šo mežu, Jūrmalas dome vēl lems.

Pašreiz jūrmalnieku iecienītā pastaigu vieta ir valstij piederoša kāpa ar priežu mežu, kas reiz bijis sanatorijas ''Rīgas līcis'' atpūtas parks. Pagājušajā gadā veco sanatoriju, kas atrodas citā zemes gabalā, kā arī caurlaides ēku un nojumi iegādājies uzņēmums ''EM Investments''. Grozījumi Meža likumā  pavēruši iespēju iegūt īpašumā arī 36 000 kvadrātmetru lielo mežu, par ko sašutuši ir apkaimes iedzīvotāji.

Valsts aktīvu pārvaldītājs ''Possessor'' norādīja, ka lūdzis Jūrmalas domei pateikt plānoto zemes lietošanas mērķi, jo par to interesējies jaunais būvju īpašnieks.

“Possessor” Nekustamā īpašuma departamenta vadītāja Darja Ivanova pastāstīja: “Šis zemes gabals jau ir sen nodots privatizācijai, bet visus šos gadus ir pastāvējuši ierobežojumi sakarā ar to, ka Meža likums nepieļāva privatizāciju un atsavināšanu zemes gabaliem, kuru sastāvā esošais mežs nepārsniedz 0,12 hektāru pilsētās un 0,5 hektāru laukos. Šim zemes gabalam ir mainījies īpašnieks, kurš ir izrādījis vēlmi nomāt un arī turpināt privatizācijas procesu šim zemes gabalam.”

Jūrmalas Aizsardzības biedrību satrauc, ka nākamais solis varētu būt zonējuma maiņa teritoriālajā plānojumā. Tādējādi  Jūrmalai atņemot neskaitāmas simtgadīgas priedes un  samazinot iespēju elpot svaigu gaisu, tāpēc portālā “manabalss.lv” uzsākta parakstu vākšana par to, ka kāpa jāpatur iedzīvotāju pastaigām.

Vēlā pirmdienas vakarā iniciatīva bija savākusi jau vairāk nekā 1430 parakstus, taču, neskatoties uz to, iniciatīvas autors aicinājis ideju atbalstīt ar parakstu vēl līdz 24. janvārim, jo to plānots iesniegt Jūrmalas domē pirms 27. janvāra sēdes.

Savākti paraksti pret ieceri privatizēt mežu Jaundubultu kāpās
00:00 / 00:35
Lejuplādēt

Jūrmalas domes deputāts Uldis Kronblūms sacīja: “Es šaubos, vai viņiem ir doma taisīt parku priekš iedzīvotājiem. Protams, viņi domās, kā to izmantot, un viņi jebkurā brīdī var prasīt nodot apbūvei to zemes gabalu. Mums jau ir izcils piemērs Bulduros blakus Kargina kunga villai.”

Sazināties ar būvju īpašnieku ReTV neizdevās, bet Jūrmalas domes īpašumu pārvaldē skaidroja, ka bažām neesot pamata.

“Arī teritorijas plānojuma grozījumi tiek virzīti izvērtēšanai gan komitejās, gan domes sēdēs, bet šajā teritorijā nav plānots mainīt zonējumu,” atklāja Jūrmalas domes Īpašumu pārvaldes Pašvaldības īpašumu nodaļas vadītāja Sandra Brauere.

Aizsardzības biedrība valsts aktīvu pārvaldītāju rosinājusi zemes gabalu nodot pašvaldības īpašumā. Tādējādi tā būtu gandrīz vai garantija, ka priedēm apaugusī kāpa arī turpmāk paliks atpūtas zona iedzīvotājiem. Vai dome pārņems uzņēmēja iekāroto zemes gabalu, deputāti lems pēc nepilnām trīs nedēļām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti