4. studija

Kā rīkoties, ja kaimiņi, pārbīdot kupicas, piesavinās jūsu zemi?

4. studija

4. studija

Pazemes objekts, kuru Jūrmalas pašvaldība nepārdod un neiznomā

Jūrmalā uz pašvaldības zemes jau gadiem atrodas liels bezsaimnieka bunkurs

Jūrmalā, Asaros, ir 26 kvadrātmetrus liela būve, kas nevienam nepieder, kaut atrodas uz pašvaldības zemes, - tā ir pazemes ūdens tilpne. Blakus esošās mājas īpašnieks vēlas tilpni ar visu pieguļošo zemi īrēt vai izpirkt, bet to nevar izdarīt, jo nav zināms, kam tas pieder, vēstīja LTV raidījums “4. Studija”.

Stāsts ir par unikālo pazemes bunkuru ar pieguļošo zemi aptuveni 40 kvadrātmetru platībā.

“Es uzņemos šo misiju, lai parādītu, cik ir spēcīga birokrātija un kādi ir šī birokrātijas darbības augļi. Īpašnieks vēlas, lai Jūrmalas dome šo īpašumu vai nu pārdod vai izīrē uz 99 gadiem. Kad viņš sāka šo procesu, dome saka, ka šāda īpašuma viņu uzskaitē nav, īpašums ir nodots ūdens saimniecībai,” stāstīja kaimiņu mājas īpašnieka pārstāvis Ivars Zorgenfreijs.

“Jūrmalas ūdens saimniecība savukārt atbild, ka viņiem nav uzskaitē šis objekts. Tālāk, dome pēdējā vēstulē paskaidro, ka viņi ir izveidojuši kadastru šim te kvadrātam, kas līdz šim nav bijis nekur uzskaitē pat,” stāstīja Zorgenfreijs.

Pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados celtais bunkurs visus šos gadus nevienam nav piederējis, bet, tiklīdz kaimiņu zemes īpašnieks sāka izrādīt interesi, kļuva skaidrs, ka svešo mantu nevar ne īrēt, ne pirkt, turklāt arī bunkura īpašnieks nav zināms.

“Nav no būvniecības laika nekas izmantots, jo tā pat nav uzskaitē, tur jau tā problēma, ka tas ir bezsaimnieka īpašums, kuru dome tagad leģitimizē  - to zemi, tikai pašu zemi, bet ne to bunkuru,”  stāstīja Zorgenfreijs.

Dome skaidroja, ka pazemes būve atrodas uz pašvaldības īpašumā esošas zemes vienības Bārtas iela 1013, Jūrmalā. Vēsturiski izbūve bijusi pie pansionāta “Pumpuri” un kalpojusi kā ugunsdzēsības ūdens ņemšanas vieta.

“Atbildē ir noraidīts iedzīvotāja lūgums šo objektu iznomāt. Būve atrodas ielu sarkanajās līnijās, līdz ar to pašvaldība to neiznomā un nepārdod,” norādīja dome.

Vēl Jūrmalas dome informē, ka pašvaldība tuvākajā laikā neplāno šo objektu nojaukt, jo tam esot nepieciešami samērā apjomīgi līdzekļi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt