Panorāma

Atvadas no Gido Kokara

Panorāma

Panorāma

Nelegāli gāzes pieslēgumi – reāls apdraudējums

Jūrmalā tikai liela veiksme paglābj no nelaimes māju ar nelegālo gāzes pieslēgumu

Bumba ar laika degli iešā nozīmē - tā “Latvijas gāzes” avārijas dienestā raksturo ēkas, kurām izveidoti nelegāli gāzes pieslēgumi. Trešdien, 15.martā, tikai liela veiksme vienas šādas ēkas iemītniekus paglāba no milzu nelaimes.  

Jūrmalā, trīsstāvu ēkā ar vairākiem dzīvokļiem, pirmā stāva īpašnieks nolēmis savu daļu siltināt, taču nezināja, ka uz citam īpašniekam piederošo otro stāvu pievilkts nelegāls gāzes vads. Pats pieslēgums bijis zem zemes, bet caurule iestrādāta ēkas sienā. Tāpēc būvnieki, kas siltināja pirmo stāvu, to nepamanīja.

“Latvijas gāzes” avārijas dienesta meistars Reinis Dejus atzīst, ka situācija bija ļoti bīstama, “jo tika zāģēts ar leņķa slīpmašīnu, kas rada dzirksteles, kā rezultātā varēja rasties sprādziens, kurā varēja būt cietušie, līdz ar to apdraudot visu māju un apkārtējo teritoriju”.

Lai arī vadā gāze bijusi, sprādziens, par laimi, nenotika. Izsaukts glābšanas dienests, kas dažu minūšu laikā noplūdi lokalizējis un nelegālo pieslēgumu likvidējis.

“Viss tiks nogriezts nost, aizmetināts. Pieslēgties var, tikai atkal piemetinoties. Tas tiks pastiprināti kontrolēts. Šādas adreses tiek kontrolētas, kur nelegāli pieslēgumi bijuši. Tādā ziņā samazinām izredzes pieslēgties nelegāli turpmāk,” stāsta Dejus.

Tālāko rīcību vērtēs arī policija.

Otrā stāva īpašnieks paskaidrojumā norādījis, ka nezina, kurš nelikumīgo pieslēgumu izveidojis. Pēc glābšanas dienesta teiktā, iespējams, pašreiz gāze no tā nav tikusi lietota, jo caurules galā ievietots korķis.

Policija sākusi pārbaudi. Tiem, kuri izvēlas riskēt un nelikumīgus pieslēgumus veidot, jārēķinās ar sodu.

Par pašu nelegālo pieslēgumu var saņemt naudas sodu, par gāzes zagšanu draud arī piespiedu darbs vai īslaicīga brīvības atņemšana. Bet, ja nelegāla pieslēguma dēļ notiek nelaimes gadījums, kurā cieš vai iet bojā cilvēki, var nonākt aiz restēm uz 10  gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti