Pusdiena

Pusdiena 04.06.2017

Pusdiena

Pusdiena 05.06.2017

Šobrīd vēl nav skaidrs, kā veidosies vairākums Jūrmalas domē

Jūrmalā sākās koalīcijas sarunas; skaidrības vēl nav

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Šobrīd vēl nav skaidrs, kā veidosies vairākums jaunā sasaukuma Jūrmalas domē. Pašvaldībā ievēlēti četri politiskie spēki, un sarunas par sadarbību jau uzsāktas.

Visvairāk vēlētāju balsu un sešas vietas domē pēc Centrālās vēlēšanu komisijas datiem ieguva līdz šim pie varas esošā Zaļo un Zemnieku savienība.

(Avots: CVK)

  • Nobalsojuši: 727 839 / 1 443 80150,41%)
+ -
  • 1. Partija "Mūsu zeme"

    0,55%
  • 2. Eiroskeptiķu Rīcības partija

    0,57%
  • 3. Vislatvijas Sociāldemokrātu kustība "Par neatkarīgu Latviju!"

    0,75%
  • 4. "PROGRESĪVIE"

    2,4%
  • 5. "Latvijas attīstībai"

    3,35%
  • 6. "Gods kalpot mūsu Latvijai"

    3,39%
  • 7. "Jūrmala-mūsu mājas"

    3,41%
  • 8. Partija "VIENOTĪBA"

    3,66%
  • 9. Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”

    10,61%
  • 10. "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija

    18,32%
  • 11. "Tev, Jūrmalai", Jaunā konservatīvā partija

    21,28%
  • 12. Zaļo un Zemnieku savienība

    30,77%

Kopumā domē ir 15 deputātu vietas, tāpēc ZZS jāmeklē sadarbības partneri. Par divām mazāk jeb četras vietas domē ieguva partiju apvienība "Tev Jūrmalai!"/Jaunā konservatīvā partija. Šī partiju apvienība jau ir uzrunājusi sadarbībai Nacionālo apvienību, kurai ir divas deputātu vietas un kura sadarbībai piekrita. Taču lai veidotu vairākumu ar to nepietiek. Vēl viena partija, kas iekļuva domē ar trim deputātu vietām, ir “Saskaņa”.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja redzeslokā nonākušais Gatis Truksnis Zaļo un Zemnieku savienības sarakstā bija pirmais numurs. Ar Zaļo un Zemnieku savienību sadarboties nevēlas partiju apvienība „Tev Jūrmalai!" un Jaunā konservatīvā partija. Līdzšinējais domes deputāts un apvienotā saraksta līderis Arnis Ābelītis norāda – startēja, lai mainītu sistēmu kā tādu pilsētas domē un lai pilsētā beidzot sāktos attīstība. Strādāt vēlas tikai un vienīgi pozīcijā un ir pārliecināts, ka tas izdosies. Šobrīd sadarbībai uzrunāta Nacionālā apvienība, kurai ir divas vietas domē.

Taču no 15 vietām domē „Tev Jūrmalai!", Jaunajai konservatīvajai kopā ar Nacionālo apvienību vairākums neizdosies, un jāmeklē citi partneri. Taujāts, kā īstenos plānus par vairākumu domē Arnis Ābelītis norāda, ka detaļās neieslīgs, bet šobrīd notiekot sarunas.

Jautāts par iespējamo sadarbību arī ar Zaļo un Zemnieku savienību, Ābelītis saka: „Nē. (..) Varbūt ar atsevišķiem cilvēkiem, iespējams. Iespējams, ar atsevišķiem cilvēkiem no tās apvienības, bet ar apvienību kopumā kā tādu - nē.”

Ar “Saskaņu” gan nav gatava sadarboties Nacionālā apvienība. Taču, ja “Saskaņa” vēlēsies sadarboties ar viņiem, to liegt nevarot, norāda Nacionālās apvienības pirmais numurs Jūrmalā Andris Čuda.

Viņš apzinoties, ka Nacionālā apvienība ar divām deputātu vietām nevar būt partija, kas veidos koalīciju un var tikai atbalstīt kādu.

Pašreizējais Jūrmalas domes priekšsēdētājas vietnieks Jānis Lediņš norāda, ka ar Tev Jūrmalai un Jauno konservatīvo partiju runāt negrasās.

Taujāts par Ābelīša teikto, ka šis politiskais spēks varētu uzrunāt atsevišķus Zaļo un Zemnieku savienības deputātus, Lediņš ir skeptisks.

„Šobrīd šādas indikācijas nav, ka mums Zaļo un Zemnieku savienībā kāds negribētu būt ar mums kopā. Nekad nevar atbildēt 100 % uz priekšu par kaut ko, bet šobrīd šādu indikāciju nav,” saka Lediņš.

Zaļo un Zemniekus savienība grasās uzrunāt Nacionālo apvienību un “Saskaņu”. Lai gan arī ar Nacionālo apvienību ZZS izdotos izveidot vairākumu, sadarbojoties ar “Saskaņu” pārsvars būtu par vienu vietu lielāks. Lediņš neizslēdz arī iespējamu koalīciju ar abiem politiskajiem spēkiem.

„Mēs runāsim atsevišķi ar nacionāliem, atsevišķi ar “Saskaņu”. Un tad skatīsimies, ar ko mums labāk sadarboties,” norāda Lediņš.

Tagad Nacionālā apvienība atbalsta „Tev Jūrmalai!" un Jauno konservatīvo partiju, jo Arnis Ābelītis esot vienīgais, kas viņus uzrunājis, norāda Andris Čuda.

Ja viņus, piemēram, uzrunās Zaļo un Zemnieku savienība, tad “jāklausās, ar kādiem piedāvājumiem viņi nāks klajā, jo kamēr viņi mūs nav uzrunājuši, mēs varam uzskatīt, ka mēs ar viņiem nevaram sadarboties”.

“Ja spēsim pildīt savu programmu un īstenot savus mērķus kopā ar “zaļajiem zemniekiem”, tad jā, bet es ļoti to apšaubu. Mēs nevaram atbalstīt to, kas pašlaik notiek pilsētā, un, ja viņu mērķis ir saglabāt esošo vadības stilu, tad diemžēl esam gatavi arī palikt opozīcijā,” saka Čuda.

Savukārt “Saskaņu” vēl neviens neesot uzrunājis, stāsta ar pirmo numuru startējušais Saeimas deputāts Ņikita Ņikiforovs.

Varot sadarboties ar vairākiem partneriem. Taču, pirmkārt, jau no Nacionālās apvienības izskanējušie komentāri varētu sadarbību apgrūtināt. Ņikiforovs pieļauj, ka šonedēļ sarunas par sadarbību būšot, bet ar ko tas beigsies, esot ļoti grūti prognozēt. Ir gatavi strādāt gan pozīcijā, gan opozīcijā. Jautājums esot par nosacījumiem un vienošanos, cik ļoti kāds no variantiem atbildīšot viņu vēlētāju interesēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti