Jūrmalā reorganizē komitejas - opozīcija zaudē amatus

Pēc Gata Trukšņa (Zaļo un zemnieku savienība) atgriešanās Jūrmalas mēra amatā pašvaldība notika arī izmaiņas komiteju sastāvā, rezultātā amatus zaudēja domnieki, kuri neatbalstīja Truksni.

Truksnis pagājušajā nedēļā amatā atgriezās ar sešu ZZS domnieku un nu jau no “Saskaņas” izslēgtās Karinas Sinkevičas atbalstu, bet pārējie opozīcijas pārstāvji, protestējot pret notiekošo, pameta sēžu zāli.

Dome pirmdien, 7.novembrī, ārkārtas sēdē apstiprināja izmaiņas domes struktūrā. Rezultātā likvidēta Kultūras jautājumu komiteja, kuru vadīja Nacionālas apvienības deputāte Gunta Liepiņa, kura neatbalstīja Truksni. Tāpat likvidēta Integrācijas jautājumu komiteja, kuras vadībā arī bija Truksnim “nelojāls” Boriss Doņņikovs (“Saskaņa).

Turpmāk ar kultūras jautājumiem Jūrmalā nodarbosies apvienotā Izglītības un kultūras jautājumu komiteja, bet par integrāciju atbildēs apvienotā Sociālo, veselības un integrācijas jautājumu komiteja.

Ievēlot apvienoto komiteju sastāvu jaunajā Izglītības un kultūras jautājumu komitejā vairs nav ievelēta pašreizējā Izglītības komitejas vadītāja Iveta Blaua (“Vienotība”), kura arī ir opozīcijā Truksnim.

“Ņemot vērā, ka līdzšinējā pieredze rāda, ka kompleksa un koordinēta jautājumu risināšana vienas komitejas ietvaros ir lietderīgāka, apvienojot komitejas tiks panākts efektīvāks pašvaldības lēmējvaras kompetences un pilnvaru sadalījums, nodrošināta pašvaldībai aktuālo izglītības un kultūras jautājumu izskatīšana vienuviet,” norādīts lēmumprojekta anotācija.

Sociālo, veselības un integrācijas jautājumu komitejā turpmāk darbosies deputāte Dace Riņķe (ZZS), Anita Adijāne (ZZS), Siņkeviča, Gunta Liepiņa (NA) un Irēna Kausiniece (ZZS).

Savukārt Izglītības un kultūras jautājumu komitejā turpmāk darbosies Boriss Doņņikovs, Irēna Kausiniece (ZZS), Rita Sproģe (ZZS), Karina Siņkeviča un Ligita Maziņa (ZZS).

Komiteju jaunie priekšsēdētāji tiks ievēlēti komiteju sēdēs.

Jau ziņots, ka 4.novembrī Jūrmalas domes sēdē priekšsēdētāja amatā tika ievēlēts Gatis Truksnis, kurš oktobrī tika gāzts no šī amata. Tikmēr Latvijas Zaļās partija varētu lemt par Trukšņa izslēgšanu no tās rindām.

Oktobrī Truksnis bija gāzts no amata, jo pirms tam Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) veica kratīšanu Jūrmalas mēra kabinetā un dzīvesvietā. Šajā lietā tika aizturētas četras personas – Truksnis, kuram gan kratīšanas laikā kļuva slikti un viņš tika nogādāts slimnīcā, uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš,  bijušais “Parex bankas” viceprezidents Jorens Raitums, kurš rūpējies par Krūmiņa finanšu darījumiem un saistīts arī ar Ingūnas Sudrabas vadīto partiju "No sirds Latvijai" (NSL), un vēl kāda persona.

Lieta ir sākta par pārkāpumiem partiju finansēšanā.

Tāpat vēstīts, ka Truksnis izmantojis dzīvokli Krūmiņa celtā apartamentu kvartālā Jūrmalā, to Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu" atzina pats uzņēmējs un miljonārs Krūmiņš. Viņš nezināja teikt, vai un cik Truksnis maksājis par dzīvokļa izmantošanu, jo ar to saistītās lietas kārtojusi viņa meita. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti