Dienas ziņas

Zemgalē veldrē ap 70 % labības

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Reorganizēs un slēgs Bulduru un Asaru bibliotēkas

Jūrmalā plāno slēgt Asaru bibliotēku, bet reorganizēt – Bulduros

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Nopietnas pārmaiņas sagaida divas Jūrmalas bibliotēkas. Bibliotēku Asaros šoruden paredzēts slēgt, bet Bulduros esošo pārcelt uz Centrālo bibliotēku. Pilsētas domes ieskatā komunālās izmaksas ir pārāk augstas, lai uzturētu bibliotēku neremontētā ēkā. Jūrmalnieki savas grāmatu krātuves saglabāšanai sākuši vākt parakstus.

Bulduru bibliotēka savus lasītājus uzņem jau 72 gadus. Tai ir aptuveni pusotrs tūkstotis lasītāju. Uz bibliotēku nāk spēlēties bērni, vecāka gadagājuma ļaudis datorā samaksāt rēķinus. Tāpēc negaidīta bijusi no domes saņemtā ziņa, ka septembrī grāmatu krātuvi paredzēts slēgt. Lai saglabātu bibliotēku Bulduru sirdī, cilvēki sākuši parakstu vākšanu.

Bulduru bibliotēkas lasītāja Signe: "Mums, buldurniekiem, bibliotēka ir ļoti svarīga (..)."

Lasītāja Anna Gerliņa: "Kad uzzinājām [par bibliotēkas slēgšanu, man bija liels šoks, šis ir kultūras centrs (..)."

Bulduru bibliotēkas lasītāja Vaira: "Es esmu ļoti sašutusi. Šī ir pirmā vieta, kur es iemācījos datoru. Tagad ar šausmām domāju, ko man tagad darīt (..)."

Bibliotekāres ar asarām acī neslēpa, ka 13 000 grāmatu uzdots pārvest uz Centrālo bibliotēku Dubultos, taču daļa grāmatu tiks utilizēta.

"Tas ir sirds darbs, nāk no rīta sapucējušies kungi kā uz svētnīcu. Tas viss tagad tiek atņemts, solot kaut kad, kaut kur," teica Bulduru bibliotēkas vecākā bibliotekāre Ineta Melne.

Pilsētas dome par abu bibliotēku likteni vēl lems domes sēdē. Bulduru bibliotēkas pārcelšana uz Dubultiem, kur pirms pāris gadiem uzcelta jauna bibliotēka, esot pagaidu variants un ar laiku bibliotēka atkal būšot Bulduros.

"Bulduru bibliotēkas durvis būs slēgtas, lai nebūtu nākamajā sezonā nesamērīgi lielo apkures izdevumu. Protams, tās ir pārmaiņas, nav mērķis tikt vaļā no darbiniekiem, bet integrēt viņus šeit, Centrālajā bibliotēkā," klāstīja Jūrmalas domes kultūras nodaļas vadītāja Agnese Miltiņa.

"Tiek meklētas telpas, lai pēc kāda laika atkal varētu atvērt Bulduros bibliotēku," piebilda Jūrmalas Centrālās bibliotēkas vadītāja Māra Jēkabsone.

Viens no variantiem paredz, ka bibliotēka varētu atrasties jaunajā Aspazijas pamatskolā, kuras būvniecība gan vēl tikai notiek.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti