Sadaļas Sadaļas

Jūrmalā pie miljoniem eiro vērtiem līgumiem arvien biežāk tiek domes galvenās pilsētplānotājas brāļa firma

Jūrmalas dome ir iecerējusi pilsētā nomainīt visas sabiedriskā transporta pieturvietas. Tam dome plāno tērēt divarpus miljonus eiro jeb vairāk nekā 12 000 eiro vienai pieturai. Pašlaik ir noslēdzies metu konkurss, kura uzvarētājam arī būs tiesības uzzīmētās pieturvietas izbūvēt dzīvē. Dome par labāko atzinusi vietējā dārzkopības uzņēmuma "JLD" piedāvājumu. Šī firma pieder domes galvenās pilsētplānotājas brālim, un kompānija pēdējā laikā saņem arvien naudīgākus pašvaldības pasūtījumus.

ĪSUMĀ:

  • Konkursā Jūrmalas pieturvietu pārveidei saņemti septiņi piedāvājumi.
  • Skaistākās un lietojamākās uzzīmēja vietējā firma "JLD"; tās īpašnieks ir pilsētas arhitektes brālis.
  • Arhitekte norādīja, ka iespējamā interešu konflikta dēļ izstājās no žūrijas komisijas.
  • Dome turpina vērtēt risinājumus; par pieturu izbūvi varētu tikt pie 2,5 miljonu eiro vērta līguma. 
  • Jūrmalas pilsētas domē pieļāva, ka šonedēļ varētu izlemt neslēgt līgumu.
  • "JLD" iepriekš uzvarējusi daudzos iepirkumos Jūrmalā; pašvaldības pasūtījumi veido lielu daļu apgrozījuma.

Jūrmalā pie miljoniem eiro vērtiem līgumiem arvien biežāk tiek domes galvenās pilsētplānotājas brāļa firma Edgars Kupčs
Jūrmalā izvietotas 205 sabiedriskā transporta pieturvietas, un tādu skaitu pati dome vērtē kā ievērojamu, taču adekvātu, jo to nosaka pilsētas gareniskais izvietojums.

 

"Pieturas ir novecojušas gan morāli, gan vizuāli, estētiski. Tās, varētu teikt, vairs neiekļaujas pilsētas vidē, gribam kaut ko modernāku redzēt," teica Jūrmalas domes Pilsētplānošanas nodaļas ainavu arhitekte Inga Tramdaha.  Viņa stāstīja, ka nupat izsludinātā metu konkursā pašvaldība vēlējās iegūt labas idejas pieturvietu attīstībai. Konkursā tika saņemti septiņi piedāvājumi. Skaistākās un lietojamākās uzzīmēja vietējā firma "JLD", kam par to tika 4000 eiro. Taču dome pretendentu piedāvātos pieturvietu risinājumus turpina vērtēt, jo piedāvājumā bija pieturas ne tikai uzskicēt.

Par pieturu izbūvi varētu tikt pie divarpus miljonu eiro vērta līguma. 

"Šis nolikums paredzēja visu procesu kopumā - no idejas līdz pieturvietu realizēšanai. Tas paredz projektēšanu, būvprojektēšanu, būvniecību, autoruzraudzību, pilnīgi viss iekļauts šajā procesā. Mēs esam tikuši procesa vidū, mēs esam saņēmuši meta idejas un izvērtējuši ideju kā tādu. (..) Jāsaka godīgi, neviens no metiem nebija izcils. (..) Līdz ar to stipri būs jādomā tālāk, vai mēs šo realizējam tālāk vai ne un cik tas izmaksā," klāstīja Tramdaha.

Jūrmalas domes žūrijas komisija par tālākajiem soļiem plāno lemt sēdē trešdien, 30. oktobrī.  Žūrijas komisijā ir arī Pilsētplānošanas nodaļas vadītāja, arhitekte Vita Zvejniece. Viņas amatpersonas deklarācijā ir redzams, ka pieturvietu zīmētājas un iespējamās būvnieces firmas "JLD" īpašnieks Jānis Lasis ir viņas brālis.

"Zinu, ka bija konkurss, biju arī šī konkursa žūrijas komisijā, taču, ņemot vērā iespējamo interešu konfliktu, no žūrijas komisijas izstājos. Kā žūrijas komisijas darbs beidzās, man īsti nav zināms," teica Zvejniece.

Jautāta, vai zina par to, ka firma "JLD" iepriekš uzvarējusi daudzos iepirkumos Jūrmalā, Zvejniece sacīja: "Jā, viņi nodarbojas ar apzaļumošanu, protams. Tas man nav nekāds noslēpums, tas ir tikai normāli."

Uzņēmumu datubāzē "Lursoft" ir redzams, ka firmas "JLD" nodarbošanās ir ainavu veidošanas un uzturēšanas darbības. Pērn kompānija apgrozījusi divarpus miljonus eiro, ap 60 tūkstošiem paturot peļņā. Savukārt pēc Iepirkumu uzraudzības biroja datiem var secināt, ka

lielu daļu firmas apgrozījuma veido tieši Jūrmalas domes pasūtījumi.

Par Jūrmalas puķu kopšanu pērn uzņēmums dabūja līgumu viena miljona eiro apmērā. Šogad noslēgts jau par ceturto daļu ietilpīgāks dārzkopības līgums – par vienu miljonu un 250 tūkstošiem eiro. Vēl par miljonu dome firmai uzticējusi uzlikt bērnu rotaļu laukumus, bet bijusi vēl virkne mazāk dāsnu līgumu par ielu remontu uzraudzīšanu, mašīnu stāvvietu paplašināšanu, saulessarga piegādi Dzintaru mežaparkam.

Lai gan sevi pozicionē ar apzaļumošanas darbu piedāvājumu, firmas birojs ar necilu logo pie ieejas atrodas aiz slēgtām durvīm. Tomēr aprunāties ar uzņēmuma īpašnieku par daudzajiem domes pasūtījumiem Latvijas Radio neizdevās, jo īpašnieks un domes augsta līmeņa amatpersonas brālis Jānis Lasis biroju pirms mirkļa pameta.

Domē pieļāva, ka žūrijas komisija šonedēļ varētu izlemt arī neslēgt divarpus miljonu eiro vērto līgumu par pieturu renesansi, jo pašvaldības vēlmes zīmējumos līdz galam tomēr neesot apmierinātas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt