Dienas notikumu apskats

ES pagarina sankcijas pret Putina režīma politiķiem un uzņēmumiem

Dienas notikumu apskats

Sīrijas pamiers – trausls; humāno palīdzību aizkavē birokrātija

Jūrmala, iespējams, noskatījusi konkrētu revidentu astoņu uzņēmumu pārbaudēm

Jūrmala, iespējams, noskatījusi konkrētu revidentu astoņu uzņēmumu pārbaudēm

Patlaban Jūrmalas dome vērtē, kuram no pieciem konkursa pretendentiem uzticēt veikt finanšu revīzijas septiņos pašvaldības uzņēmumos un Jūrmalas ostas pārvaldē. Atzinumi par rīcību ar firmu un iestādes naudu jāsniedz par šā un nākamā gada pārskatiem, un revidentiem tas nozīmētu ap 50 tūkstošu eiro vērtu līgumu.

Tomēr Jūrmalas domes iepirkums izveidots tā, lai tajā varētu uzvarēt vai nu ierastais revidents, vai arī kāds no lielākajiem trim četriem nozarē strādājošajiem. Tā uzskata zvērināta revidente un reizē nozares asociācijas vadītāja Sandra Vilcāne.

Sašaurināts revidentu loks 

Konkursu par revīzijas pakalpojumu sniegšanu Jūrmalas dome izsludināja dienu pirms Līgosvētkiem. Pārbaudīt šā un nākamā gada rīcību ar finansēm plānots Jūrmalas ostas pārvaldē un septiņos pašvaldības uzņēmumos - siltumapgādes kompānijā, slimnīcā, sociālās aprūpes un veselības centros, "Jūrmalas gaismā", Dzintaru koncertzālē un "Jūrmalas ūdenī". Kā tipiskā revīzijā revidentam tiek prasīts pārbaudīt gada pārskatus, atklāt neatbilstības un sniegt ieteikumus vadībai.

Konkursā varēja pretendēt tikai revidenti, kas pēdējos trīs gados vērtējuši siltumapgādes un ūdenssaimniecības uzņēmumus ar vismaz 58 miljonu eiro gada bilanci.

Kompānijas "Revidents un grāmatvedis" īpašniece un Zvērinātu revidentu asociācijas vadītāja Sandra Vilcāne tādas prasības sauc par konkurenci ierobežojošām, jo tik lieli uzņēmumi ir tikai Rīgā un pašā Jūrmalā.

"Sašaurināts iepirkums sašaurinātam revidentu lokam, un es apstrīdēju šo. Jo šīs prasības bija uz kaut kādām četrām, piecām revidentu grupām un viss, nevis uz 150 zvērinātiem revidentiem," sacīja Vilcāne.

Iebildes arī iepirkumu uzraugam

Iepirkumu uzraudzības birojs auditorkompānijas iebildēm lielā mērā piekrita, atzīstot, ka revidentiem nav nozīmes, kādā nozarē strādā pārbaudāmais uzņēmums. Jūrmalas domes pārstāve Zane Leite skaidroja, ka konkursā veikti grozījumi.

Savukārt firmas "Revidents un grāmatvedis" vadītāja Vilcāne teica, ka nu prasīta pieredze līdzīgās nozarēs, bet citi ierobežojumi palikuši. "(..) Viņi turpināja sašaurināt šo loku. Vai nu tas ir iepriekšējais revidents vai arī lielais piecinieks," sprieda Vilcāne.

Jūrmalas dome pārmetumus noraida, bet atzīst, ka konkursā pieteikušies tieši pieci no 150 Latvijā strādājošajiem revidentiem.

Neizslēdz pasūtītāja intereses

Līdz šim Jūrmalas kapitālsabiedrības revidējusi kompānija "Auditorfirma Inspekcija". Saskaņā ar "Lursoft" ziņām firmas kapitāldaļu vairākums pieder Mārim un Ievai Bierņiem un kas pērn ar revīzijas pakalpojumiem apgrozījusi 740 000 eiro un strādājusi ar 205 000 eiro peļņu.

Zvērinātu revidentu asociācijas valdes priekšsēdētājas vietniece Ingrīda Latimira teica, ka revidentu darbu stingri ierobežo likums un uzrauga Finanšu ministrija. Tomēr pasūtītāja interese par konkrētu revidentu nav izslēdzama.

"Ja tiek veidot šādi iepirkumi (..), tad acīmredzot tam pasūtītājam, kas veido šādu iepirkumu, ir kaut kāda sava interese," vērtēja Latimira.

Līdz šim domes algotie revidenti pašvaldībai snieguši tikai labas ziņas - Jūrmalas kapitālsabiedrību darbā neatbilstības vai uzlabojamas lietas nav atrastas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt