Dienas ziņas

Sveicieni Latvijai no ārvalstīm

Dienas ziņas

18. novembri svin arī Londonā

Jūrmalā iedegts «Gaismas ceļš»

Jūrmalā iedegts «Gaismas ceļš»

Latvijai valsts dibināšanas svētki iekrituši gada tumšajā, rudens laikā. Taču Jūrmalā svētki ir gaiši, jo pilsētu izgaismo tūkstošiem svecīšu, kas caurvij Jūrmalu visā tās garumā.

No Lielupes tilta līdz Ķemeriem ceļa malā saliktas aptuveni 8500 sveces, turklāt katrs jūrmalnieks un pilsētas viesis aicināts šai virknei pievienot savu sveci. Svecītes pašvaldība izdalījusi izglītības iestādēm, kuru audzēkņi tās ceļmalā izvieto ik pa trim soļiem.

"Es jau esmu absolvents, bet tā ir kā tradīcija - 18. novembrī savākties kopā ar skolas biedriem un veidot šo ceļu. Manuprāt, tā ir brīnišķīga tradīcija jau daudzu gadu garumā. Es kopš pirmās reizes esmu. Kad ir satumsis, krēslā, izskatās ļoti maģiski, vienojoši, it kā Jūrmalas daudzie ciemi ir saplūduši kopā," stāstīja Evija.

"Svecīte jau ir gaisma, kuru ienes tumsā. Līdz ar to mēs visi kopīgi, iededzinot gaismu, ne tikai atceramies tos, kas ir krituši par mūsu brīvību, bet lai būtu mazliet gaišāk visiem sirdīs un būtu tā sajūta, ka šī ir mūsu zeme," piebilda Laura.

Arī Gatis pastāstīja, ka viņam svecīšu ceļš raisa pārdomas:

"Svecīšu ceļš ir viennozīmīgi brīnišķīgs. Bērniem patīk, man patīk. Raisa dažādas pārdomas par 18. novembri. Es aizdomājos, ka cilvēkam, kad viss ir kārtībā, ir ļoti viegli būt patriotam. Jautājums, kā mēs rīkotos, ja mums nebūtu Latvijas? Tāpēc tiešām saku paldies vīriem, kas krita, cīnījās, lai mēs šeit būtu."

Jūrmalā "Gaismas ceļš" 18. novembrī pilsētu rotā jau kopš 2002. gada, un tas kļuvis par daļu no Latvijas Republikas proklamēšanas svētkiem. Taču tikai trešo gadu svecīšu virkne top arī gājējiem paredzētajā Jomas ielā.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt