Pusdiena

Somijā vēlas atvieglot militārās palīdzības sniegšanu citām ES valstīm

Pusdiena

EM par iespēju iegādāties gāzes pārvades operatora akcijas lems rudenī

Jūrmala grib ieviest e-talonu; uzņēmēji iepirkumu sauc par negodīgu

Jūrmala grib ieviest e-talonu; uzņēmēji iepirkumu sauc par negodīgu un saista ar «Rīgas karti»

Ja iztiktu bez uzņēmēju strīdiem, Jūrmalas dome jau līdz vasaras beigām pilsētā ieviestu vairākus gadus plānoto Jūrmalas karti. Tai funkcijas būtu līdzīgas e-talonam Rīgā. Patlaban Jūrmala meklē kartes ieviesēju un uzturētāju nākamajiem pieciem gadiem. 

Taču līdzību ar galvaspilsētas karti ir tik daudz, ka vismaz divi komersanti devušies pie iepirkumu uzraugiem ar sūdzībām. Jūrmalai tiek pārmesta konkurences kropļošana un konkursa radīšana jau iepriekš zināmam pretendentam.

It kā darbinieku atvaļinājumu dēļ no jūnija sākuma uz nākamo nedēļu Jūrmalas dome atlikusi uzņēmēju sanāksmi, kurā tiks atvērti visi piedāvājumi konkursā par Jūrmalas kartes sistēmas ieviešanu un uzturēšanu. Sadaļa, kurā iepirkums publicēts, liecina, ka uzvarētājs tiks pie vismaz vairāku simtu tūkstošu eiro līguma, turklāt uz pieciem gadiem.

Jūrmalas domes pārstāve Zane Leite stāsta, ka, ieviešot Jūrmalas elektronisko karti, pašvaldība varēs precīzi uzskaitīt dotāciju izlietojumu.

Kartes funkcija būs precīzi uzskaitīt sabiedriskā transporta izmantošanu ar atvieglojumiem, kas piešķirti skolēniem, pensionāriem un citam grupām, uzskaitīt ēdināšanu pašvaldības mācību iestādēs, jo bērnudārzos un skolēniem tas ir bez maksas, karte strādās arī kā atslēga pašvaldības un mācību iestādēs. Vēlāk kartes īpašnieki varēs saņemt atlaides pašvaldības pakalpojumiem, piemēram, baseina apmeklējumam.

Tomēr Jūrmalas kartes ieviešanas konkurss atklāts ir tikai teorētiski, tā saka uzņēmuma «Nordeka Serviss» vadītājs Guntis Stors.

Iepazīstoties ar tehnisko specifikāciju, uzņēmums secināja, ka tā ir precīzi Rīgas e-talona un to ierīču specifikācija. “Neredzam iespēju, ka cits uzņēmums var iepirkumā startēt, ceru, ka iepirkumu uzraudzības birojs to apturēs vai liks paplašināt tehnisko specifikāciju tā, lai var piedalīties arī kāds cits,” saka Stors.

To, ka konkursa nolikums uzrakstīts tā, lai uzvarētu tikai «Rīgas satiksmes» meitaskompānija un e-talonu uzturētāja «Rīgas karte», apgalvo arī otras sūdzības iesniedzējs – firmas «Complete Payment Systems» izpilddirektors Valdis Bergs.

“Mēs secinām, ka iepirkums ir, nevis lai piedalītos visi, kas vien šajā jomā darbojas, bet ir ar ļoti specifiskām prasībām, specifiskām iekārtām, ļoti specifiskām kartēm, kuras atbilst noteiktiem un tikai tādiem standartiem, ar kuriem darbojas “Rīgas karte”. Tas nav taisnīgi, tas ir pretlikumīgi. Vēlējāmies piedāvāt ekonomiski izdevīgu un kvalitatīvu risinājumu Jūrmalai, bet ar šo konkursa nolikumu mums tas ir liegts,” saka  Bergs.

Šaubas pastiprinot arī konkursa noteikumi, ka visvairāk punktu piedāvājumu vērtējumā iegūs tas, kurš Jūrmalas karti solīs ieviest visātrāk.

“Tas nozīmē, ka kādam jau šīs iekārtas ir sagatavotas, jo termiņš, par kuru ir lielākais punktu skaits, ir no mēneša līdz trim. Neviens, kam nav pasūtītas iekārtas vai nestāv noliktavā neizlietotas, nevarēs šo maksimālo punktu skaitu saņemt,” norāda Bergs.

Uzņēmuma «Rīgas karte» valdes loceklis Aleksandrs Brandavs apgalvo, ka Jūrmalas konkursā pati «Rīgas karte» nestartēs. Savukārt jautājumi, vai nav palīdzējuši rakstīt iepirkuma specifikāciju, Brandavam nepatīk.

“Tā ir komercinformācija, kāpēc man jautā tādas lietas, apbrīnoju.. Diezgan neētiski jautāt komercorganizācijai un noskaidrot kādu komercvīziju,” pauž Brandavs.

«Rīgas karte», kuras akciju kontrolpakete pieder pašvaldības uzņēmumam «Rīgas satiksme», uzturot e-talona sistēmu, gadā apgroza ap 15 miljoniem, nopelnot pusotru miljonu eiro. Savukārt interese par e-taloniem ir augoša, it īpaši pēc kārtējiem Rīgas domes pieņemtajiem labumiem rīdzinieka kartes īpašniekiem.  

«Rīgas satiksmes» pārstāvis Viktors Zaķis stāsta, ka līdz 1.jūnijam jau izsniegti 300 000 rīdzinieku karšu un interese pastiprinās, jo no 1.jūlija rīdzinieka kartes īpašniekiem būs papildu atvieglojumi sabiedriskajā transportā un atlaides autostāvvietās.

Jūrmala uzņēmēju pārmetumus pagaidām nekomentē. Iepirkumu uzraugi sūdzības pētīs pēc nedēļas nākamotrdien.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt