Panorāma

Panorāma

Panorāma

Pārmet necaurspīdību kredītiestāžu likvidatoru atlasē

Cīnās pret apbūvi kāpu teritorijā

Jūrmalā cīnās pret apbūvi kāpu teritorijā

Portālā “manabalss.lv” sākta parakstu vākšanai, lai nepieļautu apbūvi dabas parka “Ragakāpa” teritorijā. Tur jau  daudzus gadus darbojas pazīstamais restorāns “36. līnija”. Līdz šim tas kāpu zonā atradās kā pagaidu būve, bet tagad Jūrmalas dome plāno ēkai piešķirt pastāvīgas celtnes statusu. “36. līnijas” īpašnieks uzsver, ka restorānu paplašināt negrasās un bažas par, piemēram, potenciālu viesnīcas celtniecību jūras krastā, ir nepamatotas. 

Īpaši aizsargājamajā piejūras teritorijā “Ragakāpas dabas parks” jau ilgstoši darbojas Krievijas estrādes zvaigžņu un arī kāzinieku iecienītais restorāns “36. līnija”. Ēkai ir pagaidu būves statuss, bet jau drīzumā Jūrmalas dome varētu dot zaļo gaismu tās pārtapšanai par pastāvīgu būvi. Iedzīvotājiem tas radījis bažas, ka pēc statusa maiņas vienstāva restorāna vietā pašā jūras krastā varētu izaugt viesnīca, tādēļ portālā manabalss.lv uzsākta parakstu vākšana pret privātīpašumu būvi Ragakāpas teritorijā.

Iniciatīvas autori uzskata, ka “vērienīga būvniecība nevar neatstāt graujošu ietekmi uz īpaši aizsargājamu dabas teritoriju. Parasts komersants par niecīgu summu iegūst tiesības apbūvēt īpaši aizsargājamu teritoriju, un sabiedrība zaudēs tiesības uz šo teritoriju, jo turpmāk zemesgabals kalpos uz tā esošās ēkas uzturēšanai”

Restorāna īpašnieks, pazīstamais pavārs Lauris Aleksejevs, kurš zemi zem restorāna nomā no Jūrmalas domes, pilsētnieku bažas noraida.

"Mūsu plānos nav celt ne otro, ne trešo, ne astoto stāvu, mums tas nav vajadzīgs," norāda Aleksejevs. 

Plāns mainīt ēkas statusu esot saistīts vienīgi ar vēlmi restorānu pārbūvēt no citiem materiāliem, ko pagaidu būves statuss neatļauj. Restorāna īpašnieks arī uzsver – ēkas atrašanās Ragakāpā aizsargājamo teritoriju negatīvi neietekmē.

"Mēs atrodamies uz asfalta, šeit no 68. vai 69. gada jau ir bijusi autostāvvieta," viņš stāsta. 

To, ka objekta pārbūve Ragakāpas teritoriju negatīvi neietekmēs, atzinusi arī Dabas aizsardzības pārvalde.

"Mēs ņemam vērā, ka ēka jau pašreiz tur atrodas, un ēka jau ir atradusies vairākus gadus tajā vietā, no mūsu puses – ja formāli mainās tas statuss, bet ēka kā tāda paliek, dabā no tā nekas nemainīsies," zina stāstīt pārvaldē. 

Savukārt Jūrmalas pilsētas būvvaldē norāda, ka lokālplāna maiņa attiecībā uz "36. līniju" pieļaujama, jo smalkais restorāns esot ar sabiedrisko labumu – to var izmantot Ragakāpas apmeklētāji.

"Iespēja paēst pusdienas, iedzert kafiju, apmeklēt tās pašas labierīcības," labumus min Jūrmalas pilsētas būvvaldes vadītāja Vita Zvejniece.

Līdz marta beigām norisināsies jaunā lokālplānojuma publiskā apspriešana, pēc kuras gaidāms arī galīgais Jūrmalas domes lēmums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt