Jūrmalā aizdomas par dzīvokļu biznesu viesu namu aizsegā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Likumam ar līkumu aizvien cenšas apiet vērtīgu Jūrmalas zemesgabalu īpašnieki. "Jūrmalas aizsardzības biedrība" ceļ trauksmi – iespējams, atkal viesu namu aizsegā plaukst dzīvokļu tirdzniecība. Par līdzīgiem gadījumiem ziņots jau pirms astoņiem gadiem. Taču joprojām atbildīgās ministrijas nespēj atbildēt, vai šāda prakse ir likumīga.

Jūrmalas domes deputāts un "Jūrmalas aizsardzības biedrības" valdes loceklis Uldis Kronblūms ("Tev, Jūrmalai!") LTV rādīja zemesgabalu kāpu aizsargjoslā Jūrmalā, Bulduros. Turpat blakus esošā villa un pagaidām tukšais zemesgabals pieder bijušās bankas "Parex" kādreizēja akcionāra Valērija Kargina ģimenei. Tur plānots būvēt viesu namu. Jūrmalas dome, kā arī vairākas citas valsts institūcijas šo ieceri ir saskaņojušas.

Taču Kronblūmam ir aizdomas, ka plānotais viesu nams izrādīsies kārtējais daudzdzīvokļu nams bagātniekiem. Tā Jūrmalā ir gadījies jau iepriekš.

"Nu, slavenā Turaidas iela 17, Turaidas kvartāls. Pēkšņi tikko uzceltā 2015. gada viesnīca tika pārveidota par daudzdzīvokļu ēku. Tai pašā laikā būvniecības iecere, kas ļauj būvēt trīs piecstāvu ēkas, viesnīcas aiz Dzintaru koncertzāles žoga arī pārtapa par daudzdzīvokļu ēkas ieceri," norādīja Kronblūms.

Pirmo reizi par to, ka Jūrmalā iecienīts bizness ir dārgu dzīvokļu tirgošana viesu namu aizsegā, ziņoja raidījums LTV raidījums "De facto" pirms astoņiem gadiem. Shēma ir šāda: būvprojekta izstrādes un pat būvniecības stadijā visos dokumentos celtne tie saukta par viesu namu vai viesnīcu. Kad tā jau nodota ekspluatācijā, Zemesgrāmatā tiek veiktas izmaiņas un viesnīca pārtop par daudzdzīvokļu namu.

Tolaik Jūrmalas dome šādu praksi atbalstīja, jo šādu viesu namu būvniecība tika pamatota ar tūristu piesaisti un darbavietu radīšanu. Arī viesu nama būvniecību Kargina ģimenes īpašumā Bulduros domes Attīstības un vides komiteja atbalstīja.

"Taču noteikt striktu robežu, kad dzīvošana ir kā dzīvošana viesu namā, – neviena ministrija mums nav spējusi dot tādu skaidrojumu, kā šīs dzīvošanas ir atšķiramas. Bet, protams, tas var būt tikai viesu nams atbilstoši tam, kā ir gan plānošanas dokumentos, gan lokālplānā, gan detālplāna un arī šajā projektā," komitejas sēdē bija skaidrojusi Jūrmalas pilsētas domes Pilsētplānošanas nodaļas vadītāja Vita Zvejniece.

Viens no argumentiem, kāpēc būtu jāļauj viesu nama būvniecība kāpu aizsargjoslā, ir tas, ka agrāk šajā teritorijā ir bijusi silto vannu iestāde. Taču tā fiziski atradās nevis kāpu aizsargjoslā, bet pludmalē.

"Cilvēkam, kas to visu nezina, viņam šķiet – ak, nu jā, vēsturiskā apbūve. Uzreiz šķiet, ka šeit ir kaut kādi pamati un tad tikai uz tiem pamatiem kaut kas tiks uzcelts. Nē!

Šeit tiks nozāģēti koki, norakta kāpa," zināja teikt Kronblūms.

Gan 2014. gadā, gan pašlaik atbildīgās ministrijas – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un Ekonomikas ministrija – nevarēja skaidri atbildēt, vai šāda dzīvokļu tirdzniecība viesu namu aizsegā ir likumīga. Jūrmalas domes Pilsētplānošanas pārvalde rakstiskā atbildē Latvijas Televīzijai uzsver, ka viesu namu dalīšana domājamās daļās pati par sevi nav nekas pārsteidzošs vai pretlikumīgs. Taču situācijas, kad persona iegādājas viesu nama telpu grupu kā dzīvokli, liecina par pārdevēja negodprātīgu rīcību vai pircēja vieglprātību, teikts atbildes vēstulē.    

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti