Dienas ziņas

Latvija pirks Somijas bruņumašīnas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Juristu vienotais kvalifikācijas eksāmens sevi attaisnojis

Juristu vienoto kvalifikācijas eksāmenu sekmīgi nolikusi trešdaļa studentu

Varam būt droši, ka Latvijā aug jauna spēcīgu juristu paaudze, – pie šāda secinājuma pēc šovasar aizvadītā pirmā valsts vienotā jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmena nonākusi vērtēšanas komisija. Vienlaikus tas liek izdarīt secinājumus par nepieciešamajiem uzlabojumiem.

Latvijas tiesību nozares vēsturē pirmais valsts vienotais jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmens norisinājās šī gada jūnijā. Tajā piedalījās 130 studenti no četrām augstskolām: Latvijas Universitātes (LU), Rīgas Stradiņa universitātes, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas un Daugavpils Universitātes.

Sekmīgi šo eksāmenu nokārtoja vien trešā daļa jeb 43 studenti. Interesanti, ka sekmīgu vērtējumu ieguva vienīgi LU jaunie studenti.

Eksāmena vērtēšanas komisija pauda pārliecību, ka šāds vienotais eksāmens ļaus augstskolām pilnveidot savas mācību programmas un līdz ar to – cels kopējo Latvijas juristu kvalifikāciju.

Eiropas Savienības Tiesas tiesnese, eksāmena komisijas priekšsēdētāja Ineta Ziemele norādīja: "Mēs varam būt absolūti droši par Latvijas jauno juristu paaudzi, jo mēs nedrīkstējām turpināt, ka ir tik atšķirīgas juristu programmas augstskolās. Mēs nedrīkstējām arī sabiedrībai radīt šķietamību, ka katram juristam tas kodols ir zināms, bet tā tas, protams, nav."

Dalība kvalifikācijas eksāmenā studentiem ir brīvprātīga, bet sekmīga tā nokārtošana kalpo par kvalifikācijas apliecinājumu, kas palielinās viņa konkurētspēju darba tirgū. Interesi par pirmā eksāmena nokārtotājiem jau izrādījuši prokuratūras pārstāvji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt