Pusdiena

Pusdiena 14.02.2018

Pusdiena

Pusdiena 15.02.2018

Juris Rubenis atstāj mācītāja amatu; baznīca iemeslus plašāk neskaidro

Juris Rubenis atstāj mācītāja amatu; baznīca iemeslus plašāk neskaidro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Pēc 36 gadu kalpošanas mācītājs Juris Rubenis ir atstājis mācītāja amatu - uzrakstījis atlūgumu, ko Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags ir pieņēmis, Latvijas Radio uzzināja baznīcā. Arhibīskaps Jānis Vanags norādīja, ka šī lēmuma iemesli ir personiski un mācītājs tos nevēlējās atklāt sabiedrībai.

ĪSUMĀ:
 

  • Rubenis, kurš jau daudzus gadus nekalpo draudzē, atstāj mācītāja amatu.
  • Baznīcu Rubenis nepametīs.
  • Arhibīskaps Vanags: Lēmums saistīts ar Rubeņa garīgo ceļu un meklējumiem.
  • Mācītājs Paičs norāda uz “agresīvo kampaņu pret Rubeni”.

 

Sava lēmuma iemeslus Rubenis nav skaidrojis, un Latvijas Radio trešdien neizdevās ar viņu sazināties.

Juris Rubenis

Dzimis 1961.gada 20.decembrī. Precējies, sieva Inga, 3 bērni.
Beidzis Rīgas 31.vidusskolu, Tirdzniecības tehnikuma Pārtikas prečzinības nodaļu.
1980.-1983.g. studējis LELB Teoloģijas seminārā.
1982.5.- ordinēts mācītāja amatā, pirmā kalpošanas vieta - Liepājas Lutera draudze.
Strādājis Rīgas Lutera, Garkalnes, Ķurbes draudzēs 1990.-1992.g. LU Teoloģijas fakultātes dekāna vietnieks
1992.-1996. Teoloģijas fakultātes LELB Konsistorijas prezidija padomnieks
LELB Garīgo darbinieku eksaminācijas komisijas vadītājs.
Rīgas Lutera un Garkalnes draudžu mācītājs, Latvijas evanģēliski luteriskās Baznīcas Konsistorijas prezidija padomnieks.
2012.4. - paziņo, ka nolēmis pārtraukt kalpot Torņakalna Rīgas Lutera draudzē, lai pilnībā pievērstos darbam meditācijas centrā "Elijas nams", kas ir Rubeņa privāts nodibinājums.

avots: LETA

Tikmēr mācītājs Indulis Paičs sociālajā tīklā "Facebook" rakstījis, ka ir notikusi vairāku mācītāju "agresīvā kampaņa pret mācītāju Juri Rubeni, kas sasniedza kulmināciju pagājušā gada Klusajā nedēļā".

Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas pārstāvis Kaspars Upītis Radio apstiprināja, ka bīskapu kolēģija respektēja Rubeņa lūgumu atbrīvot viņu no kalpošanas, bet plašākus komentārus nesniedza.

Uz jautājumiem par izskanējušajām aizdomām par spiedienu uz Rubeni no kolēģu mācītāju puses baznīcas pārstāvis atsūtīja arhibīskapa Jāņa Vanaga rakstītu skaidrojumu, ka Rubenis esot vērsies pie Vanaga ar lūgumu atbrīvot viņu no kalpošanas mācītāja amatā un par to notikusi personīga saruna.

Pēc arhibīskapa rakstītā, Rubenis uzskatījis, ka iemesli ir tik personīgi, ka tos var atklāt savam bīskapam, bet ne nodot publiskai apspriešanai, un Vanags to respektējot.

Vanags gan norāda uz diviem aspektiem – viens ir Rīgas iecirkņa mācītāju aicinājums uz teoloģisku diskusiju par Rubeņa grāmatās paustajām atziņām.  Mācītāja statuss uzliekot pienākumu sarunāties ar kolēģiem par mācības jautājumiem. Vanags norādīja, ka, viņaprāt, “saruna būtu devusi labumu visiem, taču Juris nejuta motivāciju ieguldīt laiku un spēku šādā diskusijā, tur varu viņu saprast”.

No otras puses, pēc arhibīskapa domām, lēmums saistoties ar Jura Rubeņa paša garīgo ceļu un meklējumiem.

Tiesa, Rīgas mācītāji ir pieminēti mācītāja Induļa Paiča ierakstā sociālajā tīklā “Facebook”, kur viņš stāsta par Rubeņa atlūgumu.  

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Neoficiāli baznīcā vēsta, ka konflikts briedis aptuveni gadu.

Rubenis iepriekš bija izpelnījies noteiktā vidē kritiku saistībā ar viņa sarakstīto grāmatu "Viņa un Viņš. Attiecības. Mīlestība. Sekss", par kuru Latvijas Kristīgajā radio izskanēja pat aicinājums to dedzināt. Par tās atbilstību baznīcas mācībai pērn pavasarī spriests Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Rīgas iecirkņa mācītāju sanāksmē. Paičs vēstīja, ka šajā Rīgas iecirkņa prāvesta Krista Kalniņa sasauktajā sanāksmē skarts jautājums par to, ka Rubenis būtu jāizslēdz no baznīcas par viņa "maldu mācībām un praksēm".

Draudzē Juris Rubenis vairs nekalpo daudzus gadus, bet līdz šim noturēja dievkalpojumus savā Elijas nama rekolekciju centrā. Turpmāk viņš to vairs nedarīs.

Taču viņš negatavojoties atstāt Latvijas Evaņģēliski luterisko baznīcu, veidot savu konfesiju vai kļūt par brīvmācītāju.

Rubenis joprojām ir mācībspēks Lutera akadēmijā un Torņakalna draudzes loceklis.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti