Juridiskā komisija piedāvā efektīvāku regulējumu «točku» apkarošanai

Saeimas Juridiskās komisijas deputāti ceturtdien trešajā galīgajā lasījumā atbalstīja grozījums Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, paredzot efektīvāku normatīvo regulējumu cīņai pret nelegālā alkohola tirdzniecību, informēja Saeimas preses dienestā.

Komisijā atbalstītais priekšlikums paredz mājas vai dzīvokļa īpašnieku sākotnēji rakstveidā informēt par īpašumā konstatētajām nelikumīgajām darbībām ar alkoholiskajiem dzērieniem. Ja gada laikā pēc tam persona savā valdījumā esošajā nekustamajā vai kustamajā īpašumā tomēr vēl būs pieļāvusi nelikumīgu alkoholisko dzērienu izgatavošanu, glabāšanu vai realizāciju, viņai varēs piemērot naudas sodu.

Administratīvo pārkāpumu kodekss jau patlaban dod tiesības piemērot sodu par telpu nodošanu nelegālā alkohola ražošanai un tirdzniecībai. Taču Iekšlietu ministrijas pārstāvji deputātiem iepriekš norādīja, ka tie ir grūtības pierādīt nodarījuma subjektīvo pusi – respektīvi, ka īpašnieki apzināti ļauj savās telpās tirgot grādīgos dzērienus.

Tādējādi namu īpašnieki vairs nevarēs aizbildināties, ka nezina, ka viņu mājā tirgo nelegālo dziru – tas būs fiksēts rakstiski un no soda izvairīties būs daudz grūtāk. Šobrīd policijai tas ir būtisks šķērslis, lai varētu piemērot naudas sodus.

Naudas sods par „točku" darbības pieļaušanu savā īpašumā fiziskajām personām noteikts no 280 līdz 700 eiro apmērā, bet juridiskajām personām – no 1400 līdz 7000 eiro.

Likuma grozījumi paredz arīdzan ieviest sodu nepilngadīgajiem par alkoholisko dzērienu iegādāšanos. Par to varēs piemērot brīdinājumu vai naudas sodu līdz 35 eiro. Savukārt par atkārotu pārkāpumu paredzēts naudas sods robežās no 35 līdz 70 eiro.

Ja persona pati savā īpašumā veic nelegālā alkohola tirdzniecību, par to jau patlaban var saukt gan pie administratīvās, gan kriminālatbildības.

Plānots, ka minētās izmaiņas Administratīvo pārkāpumu kodeksā stāsies spēkā 2014.gada 1.janvārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt