Dienas ziņas

Sporta klubi: atbalsta mehānisms mūs nesasniedz

Dienas ziņas

Lielie vakcinācijas centri gatavi darbam

Mediķus priecē Jūras spēku orķestra koncerts

Jūras spēku orķestris ar koncertu Liepājā uzmundrina mediķus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Lai uzmundrinātu mediķus un pacientus, Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Jūras spēku orķestris pirmdien pie Liepājas reģionālās slimnīcas rīkoja brīvdabas koncertu. Par spīti saspringtajam darba ritmam, daudzi darbinieki atvēlēja brīdi, lai paklausītos dzīvespriecīgās melodijas, un atzina, ka, pateicoties karavīriem, gūta enerģija visai dienai.

Koncerts pie Liepājas reģionālās slimnīcas notika spēcīgā lietū un vējā, bet, kā atzina Jūras spēku orķestra vadība, mūziķi šādos – Liepājai visai raksturīgos laika apstākļos spēlējuši jau ne reizi vien. Brīvā dabā orķestris muzicē regulāri, un samērā nesen iepriecināti kāda pansionāta iemītnieki, bet šodien pašu mūziķu sastādīta programma tika spēlēta slimnīcā esošajiem pacientiem un medicīnas darbiniekiem.

“Lai cilvēkiem mazinātu drūmuma sajūtu, lai būtu patīkamas emocijas, mēs varam sniegt nelielu koncertiņu tiem, kuri diendienā visvairāk sastopas ar šīs pandēmijas sekām,” sacīja NBS Jūras spēku orķestra priekšnieks Uldi Locenieks.

Liepājas reģionālajā slimnīcā šobrīd ārstējas 24 Covid-19 slimnieki, no kuriem divi atrodas reanimācijā, tāpat ir pacienti ar citām diagnozēm, un mediķi atzīst, ka darba netrūkst. Tomēr dažas minūtes koncerta baudīšanai mēģinājis izbrīvēt katrs, kurš vien varējis.

“Tā bija enerģijas bumba, ja tā var teikt, jo, patiesību sakot, mums ir vajadzīgi tie atbalsta brīži, šīs labās, pozitīvās enerģijas. Parasti jau mediķi rūpējas par citiem, bet, izrādās, apkārt ir brīnišķīgi cilvēki, kuri domā par mums, un ar šo enerģiju mums būs atkal ilgam laikam ko dzīvot, strādāt, ārstēt citus,” sacīja galvenā māsa Solvita Urbanoviča.

Jūras spēku orķestra vadība pastāstīja, ka šādu pašu akciju – brīvdabas koncertu – viņu kolēģi Zemessardzes orķestra mūziķi īstenojuši arī pie Vidzemes slimnīcas Valmierā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti