Jūrā netālu no Kolkas pazudis no «Tallink» prāmja izkritis jaunietis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 8 mēnešiem.

No „Tallink” prāmja „Isabelle” sestdien, 20.janvārī, jūrā iekritis un pazudis kāds jaunietis no Lietuvas. Negadījums noticis vakarā, un meklēšana ilgusi vairākas stundas, taču bez panākumiem. Glābēji pieļauj, ka jaunietis no prāmja izlēcis apzināti.

Jūrā netālu no Kolkas pazudis no «Tallink» prāmja izkritis jaunietis
00:00 / 01:04
Lejuplādēt

„Tallink” prāmis „Isabelle” sestdien pussešos vakarā devās ceļā no Rīgas uz Stokholmu. Nelaime notika dažas stundas vēlāk, kad prāmis bija Rīgas jūras līcī, apmēram 20 kilometru no Rojas.

„Cilvēks, kas pārlēca no kuģa 9.klāja, ir 1995.gadā dzimis vīrietis, Lietuvas pilsonis, un glābšanas operācijas laikā viņš diemžēl netika atrasts,” saka „Tallink” pārstāve Baiba Muceniece. Viņa norāda, ka negadījumam bijuši aculiecinieki, tomēr detalizētāk notikušā apstākļus nekomentē.

Nekavējoties sākta „cilvēks aiz borta” glābšanas operācija, ko koordinēja Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs. Trauksmes signāls no prāmja tur saņemts plkst.21.24 un uz notikuma vietu nosūtīts gaisa spēku helikopters. Tas veicis meklēšanu ar īpašām termokamerām, kas ļauj ūdenī ieraudzīt cilvēku arī tumsā.

„Meklēšana turpinājās vairākas stundas. Tā kā mums bija skaidri zināms gan incidenta laiks, gan arī precīza vieta, tad beigās tika pieņemts lēmums pēc pusnakts vairs meklēšanu neturpināt. Jo cilvēks virs ūdens tajā vietā vairs nebija atrodams,” sacīja centra priekšnieks Pēteris Subbota.

Kā notika meklēšana, Latvijas Radio pastāstīja arī uzdevumā braukušā helikoptera pilots, virsleitnants Romāns Sidora: „Tika izsaukts helikopters ar apkalpi, tika iedotas koordinātas, kur, iespējams, tas cilvēks ir izkritis no kuģa. Un tad, izmantojot meklēšanas metodes, tika veikta meklēšana. Tas bija jūras līcis pie Kolkas.

Nakts vakar bija ļoti tumša, virs jūras viss bija melns. Mēs uz vietas meklējām pusotru stundu, bet bez rezultātiem.”

Kā norāda Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centra priekšnieks Pēteris Subbota, ūdens temperatūra Rīgas jūras līcī šajā gadalaikā nepārsniedz plus divus grādus, un bez īpašas sagatavotības cilvēks šādos apstākļos nevar izdzīvot ilgāk par desmit līdz piecpadsmit minūtēm.

„Diemžēl šādi gadījumi, kad cilvēki no prāmjiem lec vai pārkrīt, atkārtojas ar zināmu regularitāti.

Mums ir aizdomas, ka tā, iespējams, ir bijusi apzināta rīcība,” atklāja Subbota.

Uzņēmums „Tallink” izsaka līdzjūtību piederīgajiem un aicina arī līdzcilvēkus būt atbildīgiem, pamanot uz prāmja potenciāli bīstamas situācijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti