Jūrā netālu no Kolkas pazudis no «Tallink» prāmja izkritis jaunietis

No „Tallink” prāmja „Isabelle” sestdien, 20.janvārī, jūrā iekritis un pazudis kāds jaunietis no Lietuvas. Negadījums noticis vakarā, un meklēšana ilgusi vairākas stundas, taču bez panākumiem. Glābēji pieļauj, ka jaunietis no prāmja izlēcis apzināti.

Jūrā netālu no Kolkas pazudis no «Tallink» prāmja izkritis jaunietisMāra Rozenberga

  „Tallink” prāmis „Isabelle” sestdien pussešos vakarā devās ceļā no Rīgas uz Stokholmu. Nelaime notika dažas stundas vēlāk, kad prāmis bija Rīgas jūras līcī, apmēram 20 kilometru no Rojas.

  „Cilvēks, kas pārlēca no kuģa 9.klāja, ir 1995.gadā dzimis vīrietis, Lietuvas pilsonis, un glābšanas operācijas laikā viņš diemžēl netika atrasts,” saka „Tallink” pārstāve Baiba Muceniece. Viņa norāda, ka negadījumam bijuši aculiecinieki, tomēr detalizētāk notikušā apstākļus nekomentē.

  Nekavējoties sākta „cilvēks aiz borta” glābšanas operācija, ko koordinēja Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs. Trauksmes signāls no prāmja tur saņemts plkst.21.24 un uz notikuma vietu nosūtīts gaisa spēku helikopters. Tas veicis meklēšanu ar īpašām termokamerām, kas ļauj ūdenī ieraudzīt cilvēku arī tumsā.

  „Meklēšana turpinājās vairākas stundas. Tā kā mums bija skaidri zināms gan incidenta laiks, gan arī precīza vieta, tad beigās tika pieņemts lēmums pēc pusnakts vairs meklēšanu neturpināt. Jo cilvēks virs ūdens tajā vietā vairs nebija atrodams,” sacīja centra priekšnieks Pēteris Subbota.

  Kā notika meklēšana, Latvijas Radio pastāstīja arī uzdevumā braukušā helikoptera pilots, virsleitnants Romāns Sidora: „Tika izsaukts helikopters ar apkalpi, tika iedotas koordinātas, kur, iespējams, tas cilvēks ir izkritis no kuģa. Un tad, izmantojot meklēšanas metodes, tika veikta meklēšana. Tas bija jūras līcis pie Kolkas.

  Nakts vakar bija ļoti tumša, virs jūras viss bija melns. Mēs uz vietas meklējām pusotru stundu, bet bez rezultātiem.”

  Kā norāda Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centra priekšnieks Pēteris Subbota, ūdens temperatūra Rīgas jūras līcī šajā gadalaikā nepārsniedz plus divus grādus, un bez īpašas sagatavotības cilvēks šādos apstākļos nevar izdzīvot ilgāk par desmit līdz piecpadsmit minūtēm.

  „Diemžēl šādi gadījumi, kad cilvēki no prāmjiem lec vai pārkrīt, atkārtojas ar zināmu regularitāti.

  Mums ir aizdomas, ka tā, iespējams, ir bijusi apzināta rīcība,” atklāja Subbota.

  Uzņēmums „Tallink” izsaka līdzjūtību piederīgajiem un aicina arī līdzcilvēkus būt atbildīgiem, pamanot uz prāmja potenciāli bīstamas situācijas.

  Saistītie raksti
  6 komentāri
  Filips Līcis
  Kaut ko stulbāk uzrakstīt ir gandrīz neiespējami !....,,Jūrā netālu no Kolkas pazudis no «Tallink» prāmja izkritis jaunietis ! Tā turpināt !
  Anonīms lietotājs 17725
  Nē, ņemot vērā Tallink vidēju aritmētisko apmeklētāju šis visticamāk ir tieši tas gadījums, ko augstāk teica.....
  Anonīms lietotājs 17725
  Tas bija atbilde kaķim.
  Rita (pa)Kalna
  Nav noslēpums,ka uz šiem kuģiem ir spēļu zāles. Tā ,nospēlējies turpat uz kuģa pakārās mans novadnieks...
  Artūrs Savickis
  P.S. Es ceru, ka šis nav tas gadījums, un šoreiz tiešām notikusi nelaime (paslīdēja, vai pārāk tālu pārliecās pāri reliņiem).
  Anonīms lietotājs 17725
  Nu muļķiem muļķu liktenis, diemžēl. Ja cilvēks apzināti gandē savu dzīvi ar alkoholu, nakrotikām, azartspēlēm vai citām atkarībām, tad pret tādu ir nulle līdzjūtības.
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti