Sadaļas Sadaļas

Jūnijā no Covid-19 mirušie – 99,2% nebija vakcinēti; stacionētie – 99,1% bez potes

Absolūtais vairākums cilvēku, kuri saslima ar Covid-19 un kuriem smagas slimības norises gaitas dēļ bija vajadzīga ārstēšana slimnīcā, nav bijuši vakcinēti pret šo infekcijas slimību, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati Latvijā. Līdzīga tendence vērojama, analizējot datus par mirušajiem Covid-19 pacientiem.

No jūnijā reģistrētā Covid-19 gadījumu skaita – 4230 cilvēkiem – 98% jeb 4142 cilvēki nebija vakcinēti pret Covid-19 vai viņiem nebija pabeigts vakcinācijas kurss, bet 2% jeb 88 cilvēkiem bija pilnībā pabeigta vakcinācija pret Covid-19. Savukārt jūlijā kopumā tika reģistrēti 1434 inficēšanās gadījumi ar Covid-19, no kuriem 90% jeb 1293 cilvēki nebija vakcinēti pret Covid-19 vai viņiem nebija pabeigts vakcinācijas kurss, bet 10% jeb 141 cilvēks bija pilnībā vakcinēts.

SPKC novēroja, ka, pieaugot vakcinēto skaitam un Covid-19 infekcijas izplatībai turpinoties pārsvarā nevakcinēto cilvēku vidū, kopējā saslimstībā pieaugs vakcinēto cilvēku infekcijas gadījumu īpatsvars. Taču vakcinēto cilvēku vidū slimība visbiežāk norit vieglākā formā un ar retāku stacionēšanas nepieciešamību.

Pamatojoties uz Nacionālā veselības dienesta (NVD) datiem par stacionētajiem pacientiem ar Covid-19 diagnozi, SPKC secināja, ka jūnijā 99,1% jeb 729 stacionētie pacienti nebija vakcinēti pret Covid-19 vai viņiem nebija pabeigts vakcinācijas kurss un

 tikai seši stacionētie pacienti (0,9%) bija vakcinēti pret Covid-19. 

Izvērtējot šos sešus gadījumus, zināms, ka divi saslimušie bija vecumā no 60 līdz 69 gadiem, divi – vecumā no 70 līdz 79 gadiem un viens – vecāks par 90 gadiem, turklāt visiem bija vairākas nopietnas blakusslimības. Savukārt vēl viens cilvēks vecumā no 30 līdz 39 gadiem primāri bija stacionēts citu iemeslu, nevis saslimšanas ar Covid-19, dēļ.

Izvērtējot saņemtos ārstniecības personu ziņojumus par Covid-19 pacientu nāves gadījumiem jūnijā, redzams, ka 99,2% jeb 117 mirušie nebija vakcinēti pret Covid-19 vai viņiem nebija pabeigts vakcinācijas kurss, savukārt vienam cilvēkam (0,8%) bija pabeigts vakcinācijas kurss. Izvērtējot šo vienu gadījumu, zināms, ka mirušais bija seniors vecumā virs 80 gadiem, kuram bija vairākas hroniskas blakusslimības.

SPKC sola turpmāk datus par vakcinēto un nevakcinēto cilvēku saslimstību ar Covid-19 apkopot reizi nedēļā pirmdienās. Dati par vakcinētajiem un nevakcinētajiem Covid-19 pacientiem, kas nokļuvuši stacionāros vai miruši, tiks sniegti vienu reizi mēnesī – katra nākamā kalendārā mēneša beigās.

KONTEKSTS:

Kopumā Eiropas Savienībā 70% pieaugušo saņēmuši vismaz vienu Covid-19 vakcīnas devu, bet pilnībā vakcinēti 57%. Latvija ir šī Eiropas Savienības valstu saraksta zemākajā galā, un no mums vakcinācijas tempos atpaliek tikai Rumānija un Bulgārija.

Līdz šim Latvijā pilnībā pret Covid-19 vakcinēti 36,08% iedzīvotāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt