Dienas ziņas

Arī nedzirdīgajiem ir dziesmu un deju svētki

Dienas ziņas

Par jaunsargiem pārsvarā kļūst lauku bērni

Kad pazudīs cenas latos?

Jūnija beigās beidzas paralēlo cenu atspoguļošanas periods

Jūnija beigās beidzas ar likumu noteiktais periods, kad tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas vietās cenas obligāti jānorāda gan eiro, gan latu izteiksmē. Lielveikali vēl neatklāj, vai turpinās cenas norādīt arī latos.

Tā dēvētais paralēlo cenu atspoguļošanas periods, kad patērētājām jāspēj ieraudzīt preces vai pakalpojumu vērtība gan eiro, gan pēc oficiālā kursa pārrēķinātā latu izteiksmē, beidzas 30.jūnijā. Vai šīs prakses beigas sagādās kādas neērtības - par to cilvēkiem ir atšķirīgi viedokļi.

Ir diezgan sarežģīti - eiro cenas liekas lielākas, latos  mazākas, grūti aprēķināt īsto starpību. Taču, ja pazudīs, būs grūti, bet nāksies pierast," saka Anna. Atšķirīga pieredze ir Tedam: "Godīgi sakot, es uzreiz pārslēdzos uz eiro. Bez diskomforta. Uz latiem pilnīgi neskatos. Vai tad kādam tas sagādā problēmas?"

Cenu atainošanu kontrolēja Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, tā novērojumi liecina, ka 20 līdz 30 procentos gadījumu  uzņēmēji nespēja pilnībā ievērot likuma prasības. Lai arī sākot ar 1.jūliju tas vairs nav jādara, centrs aicina uzreiz neattiekties no divām cenu zīmēm.

Mēs aicinātu uzņēmējus uzreiz nepārstāt to darīt, bet attiekties pakāpeniski, jo daļai patērētāju tas tomēr ir svarīgi un palīdz labāk orientēties," norāda Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāve Sanita Gertmane.

Lielie tirdzniecības tīkli pieļauj, ka varētu sekot centra ieteikumam, jo aptuveni puse klientu to atzītu par labu, kamēr otra puse iztiktu, arī vairs neredzot latus.

Ir arī tādi, kas grib, lai pazūd un nejauc galvu, taču mēs domājam, ka tāpat kā ieviesām pakāpeniski, tāpat arī izbeigsim pakāpeniski, vēl gan nav izlemts - kā," saka "Maxima Latvija" pārstāvis Jānis Beseris.

Mazo tirgotāju pārstāvji savukārt norāda, ka paralēlo cenu atspoguļošanas beigas viņu biedri gaida ar nepacietību.

Tas prasa gan līdzekļus, gan rada nervozitāti personālam, jo nāk cilvēki un kontrolē, vai viss ir pareizi aprēķināts," norāda Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents Henriks Danusēvičs.

Danusēvičs  atgādina, ka lata un eiro mērogos nav tik liela starpība,  kā tas bija, piemēram, Igaunijā, kur cenas eiro un kronās atšķīrās par kārtu un galvā tās izrēķināt bija sarežģīti. Patērētāju tiesību sargi, piesaucot citu valstu pieredzi, atzīst, ka arī noņemot vecās valūtas cenas, tirgotāju vairākums to nav izmantojis, lai iedzīvotos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt