Dienas ziņas

Koalīcija atbalsta A.Čakšas kandidatūru

Dienas ziņas

Notriektie dzīvnieki jāsavāc pašvaldībām

Jumpravas vidusskolu pielīdzina Pierīgai

Jumpravas vidusskolā negaidīti nākamajā mācību gadā neatvērs 10.klasi

Šoruden spēkā stāsies jaunie Ministru kabineta (MK) noteikumi, kas nosaka minimālo skolēnu skaitu desmitās klases atvēršanai. Lielvārdes novada Jumpravas vidusskola spēj nodrošināt 12 bērnus klasē, taču 10. klase šogad netiks atvērta.  Šādu lēmumu pieņēmusi novada dome, jo Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) Lielvārdes novadu pielīdzinājusi Pierīgai, kur klasē jābūt vismaz 18 skolēniem.

Turpināt mācības vidusskolā šogad bija nolēmuši 12 no 16 Jumpravas vidusskolas 9. klases beidzējiem, kas ir pietiekami, lai pēc jaunajiem MK noteikumiem atvērtu desmito klasi novada izglītības iestādēs.

Tomēr ierēdņi lēmuši, ka Lielvārdes novadā un līdz ar to arī Jumpravā klasē jābūt vismaz 18 audzēkņiem. „Es īsti nebiju tam gatava, un arī skolas kolektīvs (nebija gatavs), jo tikko pieņemti MK noteikumi. Tie ir jauni noteikumi, kas stājas spēkā jau ar šī gada 1.septembri,” saka Jumpravas vidusskolas direktore Ruta Dišereite.

Neizpratnē, kāpēc parasts lauku pagasts, 65 kilometru attālumā no Rīgas, pēkšņi pielīdzināts Ādažiem, Ķekavai un citiem galvaspilsētas tuvumā esošajiem pagastiem, ir arī vecāki un pedagogi. „Mēs joprojām esam lauku vidusskolas statusā, un es neredzu iemeslu, kāpēc mums ir jāizpilda noteikumi, kas attiecas uz lielām pilsētu skolām. Bērni bija neziņā visu gadu, jo līdz pēdējam cerēja, ka kaut kas mainīsies, ka varbūt kāds sapratīs, ka tas īsti godīgi nav,” norāda 9.klases audzinātāja Mirdza Kukule.

Smagas pārdomas notiekošais ir radījis divu skolēnu mammai Diānai Borozkinai. „Divus bērnus vest uz divām dažādām skolām ir ļoti sarežģīti. Tas nozīmē, ka būs jāmeklē jauna skola, bet es esmu dzimusi jumpravniece un man te gribētos palikt un strādāt,” viņa saka.

Savukārt 10.klases skolniece Līga visvairāk uztraukusies, ka pēkšņo pārmaiņu dēļ var nākties atteikties no dalības jaunsargu pulciņā. „Tas būs atkarīgs no tā, cik vēlu vakarā mani aizvedīs mājās. Ja es paspēšu uz nodarbībām, tad es noteikti iešu, bet, ja nepaspēšu, tad nekā,” saka 9.klases absolvente Līga Lilija Leska.

IZM skaidro, ka, izstrādājot noteikumus, vērā ņemts iedzīvotāju blīvums, kā rezultātā regulējums paredz, ka 18 bērni 10.klasē vai 48 vidusskolas posmā nepieciešami arī Babītes, Baldones,Ozolnieku, Carnikavas, Garkalnes, Iecavas, Inčukalna,  Lielvārdes, Ozolnieku un Skrīveru novados.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt