1:1

1:1 Gundars Rēders : Juris Rubenis

1:1

1:1 Gundars Rēders : Indulis Bērziņš

1:1 Gundars Rēders: Jūlijs Krūmiņš

Jūlijs Krūmiņš: Šķēle savulaik prasīja divu miljonu kukuli par termināļa būvi Rīgas ostā

Uzņēmējs un ekspremjers Andris Šķēle savulaik prasījis uzņēmējam Jūlijam Krūmiņam divu miljonu kukuli, lai Krūmiņš varētu būvēt termināli Kundziņsalā. To Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu" paziņoja Krūmiņš.

Pēc uzņēmēja teiktā, viņam tolaik piederošais uzņēmums "Man-Tess" jau bija ieguldījis astoņus miljonus, lai izbūvētu nepieciešamos cauruļvadus un piestātni. Pretimnākšanu termināļa attīstībai izrādījis toreizējais Rīgas domes vadītājs Gundars Bojārs, arī Rīgas brīvostas pārvaldnieks Leonīds Loginovs un atlika vien balsojums.

Taču trīs dienas pirms balsojuma Krūmiņam zvanījis Loginovs un teicis, ka balsojums var būt negatīvs, un sacījis, lai steigšus brauc pie viņa.

"Es aizbraucu pie Loginova, un Loginovs saka: tev jātiekas ar bārdu [Andri Šķēli]. Es vaicāju, kāpēc. Tāpēc, ka mazais krupis, Edmunds [Krastiņš], pieprasīja divu miljonu eiro kukuli. Ja divus miljonus neiedos, tev balsojums netiks iedots," stāstīja Krūmiņš.

Pēc šīs sarunas Krūmiņš aizbraucis pie sava klasesbiedra "Itera Latvija" līdzīpašnieka Jura Savicka, šajā sarunā piedalījies arī uzņēmējs Ainārs Gulbis. Viņi aicināti parunāt ar Šķēli un vienoties par pieņemamiem nosacījumiem.

Krūmiņš sacīja, ka viņš bija gatavs samaksāt prasītos divus miljonus, taču divu gadu laikā - pēc tam, kad terminālis jau būs uzbūvēts.

"Es biju ar mieru parakstīt parādzīmi, ka divu gadu laikā to naudu izmaksāšu," teica Krūmiņš. "Viņi saka: Jūlij, mēs pazīstam Andri. Labāk maksā uz vietas," par notikušo sarunu pirms vairākiem gadiem  stāstīja Krūmiņš.

"Bet es neesmu lohs un man ir spīts," teica miljonārs, norādot, ka viņš atteicies maksāt Šķēlem un "projekts aizgāja pa vējam". Par šo gadījumu Krūmiņš nevērsās prokuratūrā, jo neredzēja tam jēgu.

Miljonārs gan norādīja, ka viņam pazīstami uzņēmēji stāstījuši par līdzīgiem gadījumiem, kad Šķēle pieprasījis kukuli, lai projekts gūtu atbalstu. Līdzīgi bijis uzņēmējiem Ventspilī, kur gadiem saimnieko Aivars Lembergs.

Krūmiņš nodēvēja Lembergu un Šķēli par likumīgajiem zagļiem, kuriem nekas nepiederot, bet kas esot bagātākie cilvēki Latvijā.

Ziņu aģentūras LETA arhīvs liecina, ka Krūmiņš runā par laiku pirms vairākiem gadiem, kad Rīgas domē pie varas nāca Gundars Bojārs un kad Šķēles partijas biedrs Krastiņš bija Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas vadītājs.

"Tautpartijietis" Krastiņš iepriekš aģentūrai LETA atzina, ka Krūmiņa teiktais par viņam it kā prasīto kukuli ir nekaunīgi meli vai nevaldāmās fantāzijas uzburtas ainas.

"Mēs [Tautas partijas frakcija Rīgas domē] ilgstoši atbalstījām Jūlija Krūmiņa termināļa projektu, kaut arī tas bija nepopulārs sabiedrībā. Mēs par to balsojām, taču domes balsojumā tas neguva atbalstu. Ņemot vērā projekta nepopularitāti, atbalstu vairs neturpinājām. Domāju, ka šādā veidā Krūmiņa kungs man par to atspēlējas," aģentūrai LETA iepriekš skaidroja bijušais domnieks.

5 komentāri
Par to krupi jau sen varēja izlasīt
http://tautastribunals.eu/?p=1120
:/
Skumjākais ir tas, ka vairums meklē utis Krūmiņa " vilnā" , bet nemēģina saprast to traģismu par ko viņš runā un kas valda šai valstī.
profils
;))) Varētu padomāt, ka tas VISS (ne tikai Jūļa egocentriski apsiekalotais), kas / kā / kāpēc notiek (vai nenotiek) šajā pašreizējā "vērtību un tiesiskuma valsts" parodijā, ir kāds "jaunums" jebkuram sakarīgi smadzeņot spējīgam Normālam Cilvēkam?!? Ja nu vienīgi - tas varētu izrādīties "sensacionāls jaunums" tiem personāžiem, kas ir tikko modušies no ceturtdaļgadsimtu "ilgtspējīgas" letarģiskās krākšanas, vai arī BEIDZOT tomār nokabinājuši "rōzā briļļuku" no SILES putrā trekni nobarotajiem šņukuriem. ;)
Andris Asaris Asaris
Par ko es cepos?!?! Par to ka es spēlēju pēc tiem pašiem noteikumiem ko pārējie, bet man paprasīja priekšapmaksu un jūtos sasodīti apdalīts!
Andris Asaris Asaris
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti