Jūlijā plānots pabeigt šosejas būvdarbus pie Pāvilostas

Noslēgumam tuvojas apjomīgie reģionālā autoceļa būvdarbi uz šosejas P 111, kas savieno Grobiņu ar Ventspili. Šosejas pārbūve sākās jau pagājušā gadā, un autovadītājiem nācās saskarties ar ievērojamiem satiksmes ierobežojumiem. Gadiem ilgi šosejas posms pie Pāvilostas bija kritiskā stāvoklī. Šovasar ceļa virsbūves atjaunošana notiek arī pašā Pāvilostas pilsētā, taču šie darbi ir vienkāršāki un drīzumā tiks pabeigti.

Jūlijā plānots pabeigt šosejas būvdarbus pie PāvilostasInga Ozola

  Jau otro vasaru autovadītājiem nākas saskarties ar nopietniem satiksmes ierobežojumiem Pāvilostas apkārtnē. Vasarās Grobiņas–Ventspils šoseja ir samērā noslogota, jo to intensīvi izmanto arī tūristi. Lai izvairītos no stāvēšanas pie luksoforiem, bieži vien posmu apbrauc caur Kuldīgu. Šosejas rekonstrukcija ir ilgi gaidīts notikums, kas nu jau tuvojas noslēgumam.

  Līdz tam neviens vien autovadītājs sūdzējās par sabojātiem spēkratiem. „Bija jau gan grūti. Bedrītes lāpīja, bet bija, kā bija. Dzirdēts jau bija, ka lauza riteņus un pārsita riepas,” stāsta Pāvilostas novada iedzīvotājs Ivars. Tagad, kad šoseja tiek remontēta, vismaz pusstunda ceļam jāpierēķina klāt, stāsta Ivars.

  Ceļa būvdarbi ir ilgi gaidīts notikums, par ko runāts un diskutēts gadiem ilgi, uzsver Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons: „Uz šosejas jau gadus desmit notika avārijas. Atveroties vēl prāmju līnijai no Ventspils, ievērojami palielinājās arī satiksmes plūsma. Brauc kravas, tūristi utt. Labi, ka valdība ir sadzirdējusi, ir ERAF finansējums, un ar Eiropas Savienības (ES) atbalstu tas tiek sakārtots.”

  Pāvilostas apkārtnē aptuveni 20 km garumā tiek pilnībā pārbūvēta šoseja un sabiedriskā transporta pieturas. Kopējās projekta izmaksas nedaudz pārsniedz 10 miljonus eiro. 

  Darbus veic ģenerāluzņēmējs ir SIA „Binders”. 

  Arī ''Latvijas Valsts ceļu'' Būvniecības pārvaldes vadītājs Gints Alberiņš uzsver, ka ceļa posms nebija īpaši labā stāvoklī, tāpēc arī šeit izmantots ES finansējums: „Darbus iesākām jau pagājušā gadā. Darbu gan pērn, gan šogad ir ļoti daudz. Gāja mums ar mainīgiem panākumiem, un sākums nebija tik raits. Izskatās, ka būvnieks būs ticis ar darbiem galā. Pārbūves darbi pilnībā jāpabeidz jūlijā.”

  Pašā Pāvilostā vairāku kilometru garumā šovasar notiek ceļa uzlabošanas darbi. Būvdarbu laikā salabotas bedrītes un iesēdumi ar izlīdzinošo asfalta kārtu, vienlaikus notiek caurtekas remontdarbi pie Upesmuižas parka. Remontdarbu izmaksas sasniedz 600 tūkstošus eiro. Pēc darbu veikšanas plānots, ka Pāvilostas ceļa posmu pārņems pašvaldība. 

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti