Jukas partijā «KPV LV» centīsies risināt paplašinātā sapulcē

Partijas “KPV LV” iekšējās norisēs kārtējo reizi jāiesaistās Uzņēmumu reģistram, lai izlemtu, vai akceptēt 70 biedru lēmumus atsevišķi sarīkotā sanāksmē, par ko līdzšinējā valde vērsusies Valsts policijā. Tikmēr līdzšinējais partijas vadītājs Atis Zakatistovs uzsver, ka organizācija ir pārmaiņu procesā.

Jukas partijā «KPV LV» centīsies risināt paplašinātā sapulcēJānis Kincis

Aizvadītajā svētdienā, 6. decembrī, “KPV LV” biedru sapulcē aptuveni 70 biedru balsojumā atsauca līdzšinējo valdi un ievēlēja pagaidu valdi septiņu cilvēku sastāvā, vadību uzticot Ogres domes deputātam Rolandam Milleram. To, vai šīs sapulces lēmumi ir saistoši, vērtē Uzņēmumu reģistrs.

Millers pastāstīja, ka par daļas biedru vēlmi sasaukt ārkārtas sapulci valdei ziņojis vairākkārt, nosūtot arī ierakstītas vēstules. Galvenais pārmetums – līdzšinējā valde nestāsta, kā izlieto partijai “KPV LV” no valsts budžeta pienākošos finansējumu. 13. Saeimā no “KPV LV” rindām ievēlēja 16 deputātus, par ko partijai šogad pienākas 643 000 eiro.

„Rīgas vēlēšanu laikā es biju viens no tiem, kas gāja uz biroju un lūdzu to skaidrot. Tā ir tomēr organizācija, nevis kaut kāda maza firmiņa, kur lēmumus par finansējuma sadali pieņem divi vai trīs cilvēki. To varbūt Zakatistovs neredz, viņam liekas, ka viss ir kārtībā. Nē, biedri nav apmierināti par finansēm, jo mēs gājām ar mērķi par atklātu politiku, ar dažādiem viedokļiem. Bet tagad ir tā, ka ir tikai viens viedoklis un atklātības nekādas,” pamatoja Millers.

Millera ieskatā valdei vajadzētu izklāstīt, kurš organizējis partijas Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu kampaņu. Precīza skaidrojuma, kam un cik par to samaksāts, aizvien neesot.

Tas pārrunāts arī daļas biedru sapulcē 6. decembrī. Millers uzsvēra, ka likumā noteiktie principi balsojumos šajā sapulcē esot ņemti vērā – tie, kuri skaitījušies izslēgti no partijas, balsojumos piedalījušies pēc tam, kad pārējie klātesošie biedri tam piekrituši.

Savukārt partijas “KPV LV” līdzšinējais vadītājs Atis Zakatistovs intervijā Latvijas Radio pauda – par izdevumiem minētajā vēlēšanu kampaņā ir skaidrojis, turklāt valsts budžeta finansējuma izlietojums nevarot būt slepens. Par to sarunas paredzamas arī sestdien gaidāmajā attālinātajā biedru kopsapulcē.

"Tas viss tiek skaidrots, bet viņi jau negrib dzirdēt. Daudziem no viņiem pašiem ir finansiāli diezgan smagi, un tad tīri psiholoģiski, skatoties uz partijai piešķirto naudas apjomu, liekas, ka tie ir naudas kalni. Tāpēc tagad ir tāds kā kokteilis – ar radikālismu gāzīsim kaut ko, ar tādu iekšēju droši vien skumju. Bet tagad [sestdien] būs īstā sēde, tad mēs redzēsim, kā tā partija tālāk attīstās,” sacīja Zakatistovs.

Partijas “KPV LV” reitings jau ilgstoši ir zems un šobrīd noslīdējis līdz apmēram 2%. Zakatistovs atgādināja, ka tiek plānots cits partijas nosaukums. Ar citu pieeju un programmu plānots startēt 14. Saeimas vēlēšanās pēc diviem gadiem, un partijas jaunā identitāte kļūs zināma jau visai drīz.

Savukārt Uzņēmumu reģistra secinājumi par “KPV LV” daļas biedru ārkārtas sapulces lēmumu pieskaitīšanu vai noraidīšanu gaidāmi ne ātrāk kā piektdien, 11. decembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt