Rīta Panorāma

SVF vadītāja joko par nespēju cīnīties pret klimata izmaiņām

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta vadītāju Evu Juhņēviču

Juhņēviča: Pagājušajā nedēļā pret Covid-19 sapotējās 52 000 cilvēku; tas ir ļoti maz

Pagājušajā nedēļā turpināja samazināties vakcinēšanās pret Covid-19 tempi un sapotēti tika 52 000 cilvēku, par ko Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vakcinācijas projekta vadītāja Eva Juhņēviča norādīja – tas ir ļoti maz.

Viņa intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "Rīta Panorāma" atgādināja, ka vēl nesen nedēļas periodā bija izdevies izlietot pat vairāk nekā 100 000 vakcīnu pret Covid-19 devu, tomēr pašlaik tempi rūk. Juhņēviča to skaidroja arī ar karsto laiku, kad cilvēki izvēlas nogaidīt.

Viņa informēja, ka šonedēļ varētu sasniegt 700 000 vismaz vienu devu saņēmušo cilvēku skaita atzīmi.

Runājot par tuvākās nākotnes iecerēm, kā palielināt vakcinācijas aptveri, speciāliste sacīja – tiks gan paplašināts izbraukumu vakcinācijas kalendārs pasākumos, turklāt pasākumu rīkotāji paši uzrunā biroju, aicinot nodrošināt potēšanos šajos notikumos. Tāpat tiks veidoti potēšanās punkti cilvēku pulcēšanās vietās, piemēram, Mežaparkā, Jūrmalā un Saulkrastos. Aizvien varēs vakcinēties arī lielveikalos, kur to var izdarīt bez iepriekšēja pieraksta.

Viņa arī pieminēja pirmdien, 12. jūlijā, aizsākto reklāmas kampaņu, kas būs redzama televīzijā, radio, pilsētvidē un citviet, un kuras sauklis ir "Bez vakcīnas nav uzvaras".

"Mēs esam jūlija vidū, un mums ir atlicis pusotrs mēnesis [līdz mācību gada sākumam]. Aicinu būt vienotiem, un arī kampaņas uzsaukums pasaka, ka ir jābūt vienotiem, jo mums ir viens liels pretinieks – vīruss," norādīja Juhņēviča.

Vakcinācijas tempi rūk

Pagājušajā nedēļā vakcinēšanas pret Covid-19 temps Latvijā ir turpinājis samazināties un bijis zemākais kopš aprīļa otrās puses, kad vakcīnas pret Covid-19 Latvijā vēl bija salīdzinoši ierobežotā skaitā un tika vakcinētas tikai atsevišķas prioritārās grupas, liecina NVD dati.

Pagājušajā nedēļā pirmo poti pret Covid-19 saņēmuši ap 14 000 cilvēku, bet vakcinēšanas procesu noslēguši aptuveni 38 000 cilvēku, tādējādi kopumā veikti ap 52 000 pošu un vidēji vakcinēti ap 7500 cilvēku dienā. Pēdējos pāris mēnešos sliktāki šie rādītāji bija tikai Jāņu nedēļā, kad bija tikai divas darbadienas, bet brīvdienās tradicionāli vakcinēšanās apsīkst.

Līdz šim visaugstākie vakcinēšanās rādītāji bijuši nedēļā no 24. maija, kad vidēji dienā tika vakcinēti ap 16 600 cilvēki. Savukārt vienā dienā vakcinēto skaita rekords līdz šim fiksēts 28. maijā, kad potes saņēma ap 24 500 cilvēku. No 10. maija četras nedēļas pēc kārtas Latvijā katru nedēļu tika vakcinēti vairāk nekā 100 000 cilvēku, bet kopš vasaras sākuma šie rādītāji krītas.

Vakar potes pret Covid-19 saņēmušas vien 1672 personas, tostarp pirmo porti – 391 cilvēks, bet vakcinēšanas procesu pabeidza 1281 cilvēks, tostarp 753 cilvēki sapotēti ar "Johnson&Johnson" vakcīnu, kam nepieciešama tikai viena deva, liecina NVD dati. Šie dati gan vēl var mainīties, jo daudzas vakcinācijas iestādes datus par vakcinētajiem sistēmās ievada ar vairāku dienu nobīdi.

No vakar potes pret Covid-19 saņēmušajiem vairums klasificēti kā "Cits iedzīvotājs" vai "Pēc paša vēlēšanās", bet starp sapotētajiem bijis arī lielāks skaits senioru. Vakcināciju veikušas deviņas iestādes, bet visplašāk to veicis "Veselības centrs 4", SIA "Vizuālā diagnostika", "Veselības centru apvienība", "Luc Medical" un Vidzemes slimnīca.

Pirmajai potei visbiežāk izmantota "Pfizer" vakcīna, savukārt noslēdzošajai – "Johnson&Johnson" vakcīna, bet pārējo trīs ražotāju vakcīnas lietotas līdzīgās proporcijās.

Līdz šim kopumā vakcīnas pret Covid-19 pirmo devu Latvijā saņēmuši ap 623 000 cilvēku, bet vakcinācijas procesu pabeiguši ap 615 000 cilvēku, attiecīgi pirmo poti pret Covid-19 ir saņēmuši ap 33% iedzīvotāju, bet procesu noslēguši – ap 32,6%.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt