Rīta Panorāma

Austrālijā suņus izmanto bērnu terapijai

Rīta Panorāma

Baidens saņēmis 3. poti pret Covid-19

Intervija ar Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta vadītāju Evu Juhņēviču

Juhņēviča: «Janssen» vakcīnas pret Covid-19 pieejamība palielināja potēšanās tempu

Pagājušajā nedēļā Latvijā atkal bija pieejamas “Janssen” ražotās vakcīnas pret Covid-19, līdz ar to vakcinācijas temps ir pieaudzis, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” atzina Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja Eva Juhņēviča.

Pagājušajā nedēļā vakcīnas pret Covid-19 poti saņēma vismaz 38 tūkstoši iedzīvotāju. Tas ir vakcinācijas tempa uzlabojums.

Juhņēviča atzina, ka šis tempa pieaugums pagājušajā nedēļā, visticamāk, ir, pateicoties “Janssen” ražotās vakcīnas pret Covid-19 pieejamībai. Vakcinācijai ar šo medikamentu nepieciešama viena deva.

Pašlaik Latvijā “Janssen” vakcīnas krājumi ir izlietoti, taču otrdien, 28. septembrī, gaidāms vēl 19 200 devu pievedums. Saskaņā ar piegāžu plānu turpmāk Latvijai būtu ik nedēļu jāsaņem 12 600 šī ražotāja vakcīnas.

Juhņēviča arī pastāstīja, ka cilvēki ir atsaucīgi izbraukuma vakcinācijai. Tā joprojām ir aktuāla. Šonedēļ plānoti 11 izbraukumi – vakcinēties varēs Kandavā, Aizkrauklē, Rēzeknes novadā, Līvānos, Skrīveros, Jaunjelgavā, Koknesē, Pļaviņās.

Lai uzrunātu reģionos, īpaši Latgalē un attālākajās vietās dzīvojošos, plāno veidot vakcinācijas pagaidu punktus un rīkot izbraukuma vakcināciju “autoveikalam pa pēdām”, braucot uz mazākiem pagastiem. Te ir sadarbība ar pašvaldību sociālajiem dienestiem.

Līdz 28. septembrim vienu vakcīnas pret Covid-19 devu Latvijā ir saņēmuši 910 311 cilvēki, bet pilnībā vakcinēti ir 836 007 cilvēki.

No kopējā iedzīvotāju skaita vakcināciju pret Covid-19 uzsākuši 48%, pabeiguši 44%.

Savukārt no iedzīvotājiem vecumā no 12 gadiem – vakcināciju uzsākuši 55,51%, pabeiguši – 50,82%.

Taujāta par 11 tūkstošiem iedzīvotāju, kas nav aizgājuši pēc vakcīnas otrās devas, Juhņēviča vērtēja, ka tas nav liels skaits no kopējā vakcinēto apjoma. “98% cilvēku aiziet pēc savas otrās devas. Līdz ar to varam teikt, ka iedzīvotāji, kas izvēlas veikt vakcināciju, ir atbildīgi un ir ļoti reti gadījumi… 2% nav liels procents ar cilvēkiem, kas nav aizgājuši,” sacīja  Vakcinācijas projekta vadītāja. Nacionālais veselības dienests plāno apzināt šos cilvēkus, lai noskaidrotu situāciju, informēja NVD.

Vislielākā aptvere ir vecuma grupā 70-79, kur vakcināciju uzsākuši 62% senioru.

Veselības nozares darbinieku vidū vismaz vienu devu ir saņēmuši 93%, vakcinācijas kursu pabeiguši – 86 %. Sociālo aprūpes centru klientu un darbinieku vidū aptvere ar vismaz vienu vakcīnas devu sasniedz 77 %, vakcinācijas kursu ir pabeiguši 68 %. Izglītības nozares darbinieku vidū aptvere ar vismaz vienu vakcīnas devu sasniedz 75 %, vakcinācijas kursu ir pabeiguši 73%. Iedzīvotāju vecumā no 65 gadiem vidū ar vienu devu vakcinēti vismaz 56%; vakcinācijas kursu pabeiguši 50%.

Šajā statistikā būtiski izceļas Latgale ar krietni zemāku vakcinācijas aptveri – 29,73%, pastāstīja Juhņēviča.

KONTEKSTS:

Lietošanai Eiropas Savienībā pašlaik ir apstiprinātas četras vakcīnas pret Covid-19 - "Pfizer"/"BioNTech", "Moderna", "AstraZeneca" un "Johnson&Johnson" jeb "Janssen", taču "AstraZeneca" vakcīnu zemā pieprasījuma dēļ Latvijā faktiski vairs nelieto. Latvijā vakcīnas pret Covid-19 iedzīvotājiem ir pieejamas no 12 gadu vecuma.

Nedēļā vakcinēto rekords uzstādīts nedēļā no 24. maija, kad sapotēti 116 876 cilvēki. Bet septembra vidū vakcinācijas temps nokritās līdz 31 000 cilvēku nedēļas laikā.

Nacionālajā veselības dienestā gan aplēsts, ka pat ar esošo tempu līdz gada beigām pret Covid-19 būs vakcinēti 75% iedzīvotāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt