Juhansone apstiprināta par Eiropas augstāko ierēdni

Kādreizējā vēstniece Latvijas pārstāvniecībā Eiropas Savienībā Ilze Juhansone apstiprināta Eiropas Komisijas (EK) ģenerālsekretāra amatā. Iepriekš Juhansone bija komisijas ģenerālsekretāra pienākumu izpildītāja.

Juhansone apstiprināta par Eiropas augstāko ierēdniArtjoms Konohovs

  Juhansoni apsveicis ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, norādot, ka šāda atzinība apliecina Juhansones spējas un pieredzi  gan Eiropas, gan administratīvās lietās.

  Ģenerālsekretārs ir augstākais ierēdņa amats Eiropas Komisijā un ļoti svarīgs. Iepriekš šo amatu ieņēma vācietis Martins Zelmaiers, kas bija pamanījies šo pozīciju padarīt vēl ietekmīgāku. Tagad viņš šo amatu atstāj, kas daļēji saistīts ar to, ka jaunā EK prezidente Urzula fon der Leiena arī ir vāciete.

  Juhansone šos pienākumus sāka pildīt 2018. gada vasarā, bet iepriekš bija ģenerālsekretāra vietniece. Kad aizvadītā gada nogalē darbu sāka fon der Leienas jaunā komisija, tika meklēts jauns ģenerālsekretārs.

  Ilze Juhansone no Latvijas ieņem visaugstāko amatu Eiropas Savienības ierēdniecībā. Iepriekš viņa bija vēstniece Latvijas pārstāvniecībā pie ES, saņēmusi trešās šķiras Triju Zvaigžņu ordeni. Ar jauno amatu Juhansoni jau sveicis prezidents Egils Levits, premjerministrs Krišjānis Kariņš, kā arī komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti