Panorāma

Pircēju nav, bet noma jāmaksā

Panorāma

Valdība gatavojas robežu atvēršanai

Juglas vidusskolā eksāmenus kārtos aktu zālē

Juglas vidusskolā centralizētos eksāmenus rakstīs aktu zālē

Saistība ar 12. klašu centralizētajiem eksāmeniem skolu direktori atbildēs ne vien par tradicionāliem drošības jautājumiem, bet arī par veselības drošības pasākumiem. Kā eksāmenu norisi plāno organizēt Rīgas Juglas vidusskolā?

Divu metru distance – tādā vajadzīgajā attālumā centralizētos eksāmenus kārtos 42 Rīgas Juglas vidusskolas 12. klašu skolēni. Viņiem visiem eksāmens notiks lielajā aktu zālē, kurā iespējams nodrošināt divu metru atstatumu citam no cita.

„Mums ir šogad divas 12. klases, kārtotāju nav daudz. Tādēļ mēs plānojam, ka eksāmens varētu notikt aktu zālē. Šeit ir arī vairākas izejas, un domājam, ka procesu varētu nodrošināt šeit. Ir arī daudz logu, labi var vēdināt,” stāsta Rīgas Juglas vidusskolas direktore Aija Melle.

Iepriekšējos gadus eksāmeni notikuši lielajās mācību klasēs. Tagad būs citādāk. Nemaz nerunājot par vajadzību kārtīgi nomazgāt un dezinficēt rokas, arī dezinficēt telpas. Būs jāvelk arī sejas maska.

Tik daudz noteikumu radīs papildu stresu, kas tāpat katru gadu raksturīgs šim laikam.

“Stress par to, kā no rīta tiks pārbaudīta drošība. Piemēram, var būt tā, ka kāds arī netiek pielaists eksāmenam klāt veselības stāvokļa dēļ. Šīs ir bažas, jo noteikumu ir ļoti daudz. Man jau šķiet, ja skolēni apsēžas eksāmena telpā un mēs varētu nodrošināt pat lielāku – divarpus metru distanci. Tad to masku varētu arī ņemt nost?” pauž skolas direktore.

Atbilstoši kārtībai par drošību atbildīgs ir direktors. Aija Melle vaicā: vai viņai būs jāmērī bērnu temperatūra? Vai nāksies ticēt vecāku parakstītai vēstulei? Vai varbūt būs ģimenes ārsta izziņa?

“Es šodien, gaidot jūs, iedomājos – man ar cimdiem rokās ir jāsaņem eksāmenu materiāli un droši vien arī tiem, kas vadīs eksāmenu, ar cimdiem rokās ir jāpārskata visi materiāli. Kā mēs šķirsim tās lapas? Vai to varēs izdarīt? Es nezinu. Vai jāizmēģina iepriekš, vai redzēsim tajā dienā,” saka Melle.

Pēc direktores domām, vajadzētu atļaut klātienes konsultācijas, lai skolēni varētu saņemt atbildes uz neatbildētiem jautājumiem, kā arī lai izmēģinātu vajadzīgās sejas maskas, cimdus. Un vēl neskaidrs ir jautājums, kā Covid-19 apstākļos nodrošināt drošu nokļūšanu uz eksāmeniem.

“Visdrošākais, protams, ir, ka vecāki atved savus bērnus uz skolu, jo tad tas ir drošs ceļš. Un es ceru, ka tas tā arī notiks. Vai daļa atnāks kājām,” saka Melle.

Patlaban galvenais ir nodrošināt drošu eksāmenu norisi, rēķinoties, ka rezultāti šogad varētu būt grūti salīdzināmi ar citiem gadiem.

KONTEKSTS:

Ārkārtējās situācijas laikā, kas izsludināta Covid-19 ierobežošanai un ir spēkā līdz 12. maijam, noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu, tostarp attiecībā uz pulcēšanos. Arī mācības skolās notiek attālināti. Gadījumā, ja situācija valstī nepasliktināsies,  eksāmenu sesija notiks no 2. jūnija līdz 7. jūlijam.

Paredzēts, ka eksāmenos būs jāievēro virkne drošības noteikumu: 2 metru distance, telpu un roku dezinfekcija, jālieto sejas maska, ko nodrošinās valsts. Iespējams, varētu nodrošināt skolēnu atvešanu uz eksāmeniem īpaši norīkotā transportā.

Tikmēr vidusskolēni ceļ trauksmi, ka liela daļa skolēnu nav gatavi eksāmeniem. Viņuprāt, centralizētie eksāmeni 12. klasēm ir jāatceļ vai jāturpina mācības tikai tajos priekšmetos, kuros paredzēti obligātie eksāmeni.

 

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti