4. studija

Dārza sakopšana Jelgavā izraisa detektīvstāsta cienīgus notikumus

4. studija

Ceturtā studija

Vai iela var būt privātīpašums un to var tā vienkārši ņemt un bloķēt?

Juglā īpašnieks nožogo sev piederošu ielas posmu, bet blakus māju iemītniekiem atliek bedrains vai garāks ceļš

Juglā kādreiz visiem brīvi pieejamā Alsupes iela vairs nav caurbraucama, un pavisam drīz nelielā ielas posmā tā īpašnieks uzstādīs žogu. Tas gan sagādā neērtības blakus esošo daudzdzīvokļu māju iemītniekiem, jo nāksies pārvietoties pa garāku vai bedraināku ceļu.

Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā “4. studija” vērsās rīdzinieki, lai ziņotu par situāciju Juglā, Alsupes ielā, kur īpašnieks plāno nožogot sev piederošu ceļa posmu.

Kā pastāstīja vietējā iedzīvotāja, šī iela tikusi aktīvi izmantota: “Apgrūtinājums ir visam šim māju rajonam, kur ir tiešām daudz daudzdzīvokļu māju. Es pieļauju – te ir tūkstošiem iedzīvotāju, kuri vienkārši pa šo pusi netiek iekšā.”

Privātmājas īpašnieki, kam pieder arī minētais ceļa posms, vien norādīja, ka jau divus gadus ir centušies saskaņot, lai šeit varētu uzstādīt sētu, kas arī tiks izdarīts jaunnedēļ. Īpašnieki arī uzsvēra to, ka tas nav arguments, ka vietējie iedzīvotāji ir pieraduši šeit braukt. Privātīpašums paliek privātīpašums, un zemes nodokli par šo zemes pleķīti, kas ir uz ielas, viņi ir maksājuši.

Vai tiešām iela var būt privātīpašums, un vai to drīkst bloķēt?

“Jā, šādas situācijas, kad ir iela privātā īpašumā, mēdz būt, un šajā gadījumā “Alsupes iela 20” ielas posmā nav fiksētas sarkanās līnijas, un tad ir iespējams saskaņot būvniecību. Tas skaitās privātīpašums, un šeit nav spēkā esošs servitūts par ceļu iebraukšanai. Būvniecības iecere ir saskaņota, un būvniecība notiek likumīgi,” pastāstīja Rīgas domes (RD) Pilsētas attīstības departamenta pārstāvis Kaspars Līcītis.

Tātad no juridiskā viedokļa viss patiešām ir likumīgi. Iedzīvotājiem vien paliek iespēja apstrīdēt žoga būvniecības ieceri, vēršoties Rīgas domē.

Tā kā ielas posms vairs nav pieejams, blakus esošo daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem situācija kļuvusi krietni neērtāka. Tiesa, mājām ir iespējams piekļūt arī no citas puses, bet tas nozīmē, ka ir jābrauc līkums.

“Privātīpašums tomēr ir svarīga lieta, un tas ir arī jārespektē. Ja visa saskaņošana notiek likumā paredzētajā kārtībā, tad dīvainības ir grūti saskatīt. Ir jāsaprot, ka

joprojām ir alternatīvas, lai piebrauktu tām mājām, tur ir asfaltētas un kārtībā savestas ielas.

Visām pārējām mājām ir piebraukšana nodrošināta pa Tirzas ielu un arī pa Auduma ielas sarkanajām līnijām,” norādīja Līcītis.

Taču Auduma iela ir ar bedrēm, kā arī ziemā to neviens netīra. Domes Satiksmes departamentā paskaidroja, ka Auduma iela konkrētajā posmā ir neizbūvēta iela un tāpēc nekādi uzturēšanas darbi tur netiek veikti. Lai būtiski uzlabotu situāciju šajā ielā, nepieciešams būvprojekts, kas ir laikietilpīgs process un prasa izmaksas. Tuvākajā laikā šādu būvprojektu departaments nav plānojis izstrādāt, kas nozīmē – šajā ielā tuvākajos gados nekādi uzlabojumi nav gaidāmi.

Līdz ar to tuvējo māju iedzīvotājiem vai nu būs jābrauc lielāks līkums, vai arī jāpārvietojas pa šo bēdīgā stāvoklī esošo zemes ceļu gar vilciena sliedēm. Apkaimes iedzīvotājiem, protams, ir vērts vērsties Rīgas domē ar lūgumu meklēt risinājumu šai dīvainajai situācijai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt