Judins: Tiesām bargāk jāsoda par nelegālu imigrantu pārvietošanu

Svarīgi, lai līdz ar bargākiem sodiem par nelegālu imigrantu pārvietošanu mainītos arī tiesu prakse – lai tiesa saprot, ka šis likumpārkāpums ir nopietns un par to ir jāpiespriež atbilstošs sods, to Latvijas Radio raidījumā „Pēcpusdiena” pauda Saeimas deputāts Andrejs Judins („Vienotība”).

Partijas "Vienotība" Saeimas frakcijas deputāti sadarbībā ar Iekšlietu ministrijas (IeM) ekspertiem sagatavojuši grozījumus Krimināllikumā, paredzot bargākus sodus par personas nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai. Par imigrantu nelikumīgu pārvietošanu, ja to darījusi organizēta grupa, maksimālais sods būs desmit gadi cietumā līdzšinējo septiņu gadu vietā.

Judins prognozēja, ka „Vienotības” Saeimas frakcijas deputātu Krimināllikuma grozījumi Saeimā virzīsies ātri, lai arī tajos vēl ir nepieciešams veikt atsevišķus labojumus.

Judins: Likums tikai norāda virzienu, svarīga ir tā piemērošana praksē

  Saeimas deputāts atzina, ka likuma grozījumi dos "zināmu efektu", taču ir jāņem vērā, ka cilvēki, kas nelegāli pārvieto imigrantus pāri valsts robežai, "netur rokās Krimināllikumu". Liela nozīme būs tiesu praksei - lai tiesu sistēma saprastu, ka nelegāla imigrantu pārvietošana ir nopietns likumpārkāpums, par ko ir jāsaņem adekvāts sods.

  Piemēram, šogad par imigrantu nelegālu pārvietošanu pāri robežai ir notiesāti 14 cilvēki. No viņiem deviņi notiesāti ar brīvības atņemšanu - vairumam cietumā jāpavada nepilns gads, lai arī par šo pārkāpumu iespējams piespriest bargāku sodu.

  "Ceram, ka [ar bargākiem sodiem] ietekmēsim cilvēkus un arī tiesu praksi – svarīgi, lai tiesa saprot, ka tas ir nopietni," piebilda Judins.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti