JRT vēsturiskās ēkas atjaunošanā sola nepieļaut Tabakas fabrikas kļūdas

„Valsts nekustamo īpašumu” (VNĪ) jaunā valde vienojusies ar Jaunā Rīgas teātra (JRT) vadību līdz februāra beigām novērst pieļautās kļūdas teātra pagaidu telpās Tabakas fabrikā, lai nodrošinātu normālu teātra darbību. Uzņēmumā sola, ka JRT vēsturiskās ēkas Lāčplēša ielas nama rekonstrukcijā pagātnes kļūdas nepieļaušot.

„Valsts nekustamo īpašumu” valdes locekle Kitija Gruškevica preses konferencē atzina, ka uzņēmuma īstenotajos projektos daudzus gadus pietrūcis kvalitatīvu projektēšanas uzdevumu, kuros vēl pirms būvprojekta izstrādes precīzi apzinātas gala lietotāja vajadzības, izmaksas un iespējamie termiņi. Turpmāk šis posms tikšot ieviests katrā projektā.

„Valsts nekustamo īpašumu” valdes locekle Kitija GruškevicaMāra Rozenberga

  Arī JRT vēsturiskās ēkas Lāčplēša ielas nama rekonstrukcijā pagātnes kļūdas nepieļaušot.

  „Līdz decembra beigām mēs plānojam pabeigt pirmo daļu no nepieciešamajiem darbiem [Tabakas fabrikā], bet līdz februāra beigām – visus pārējos papildu darbus. Runājot par otru bloku – Lāčplēša ielas ēku, šobrīd tur ir gatavs būvprojekts, tas ir saskaņots būvvaldē, bet otro iepirkuma kārtu mēs neesam palaiduši. Kāpēc? Tāpēc, ka ir nedaudz jāapstājas, mēs esam paaicinājuši projekta autori Zaigu Gaili, esam sanākuši kopā ar Jaunā Rīgas teātra vadību, liekam galvas kopā, saprotam pieļautās kļūdas un ejam visam cauri. Mums vienkārši ir jābūt pārliecinātiem, ka jaunajā ēkā mēs nepielaidīsim tādas kļūdas, kādas ir bijušas Miera ielā,” saka Gruškevica.

  Tikmēr arhitekte Zaiga Gaile Latvijas Televīzijas Kultūras ziņām norādīja, ka nepieļaus SIA "Abor" uzvaru JRT rekonstrukcijas konkursā.

  "Es nepieļaušu „Aboras” uzvaru konkursā, jo es esmu bijusi arī Tabakas fabrikā un šī firma - viņi mums sāka būvēt Rīgas dizaina un mākslas vidusskolu, un pasūtītājs bija spiests lauzt līgumu procesā, tāpat kā tika izdarīts ar „RBSSKALS” Tabakas fabrikā," norādīja arhitekte.

  Arhitekte cer arī izcīnīt, lai konkursa galvenais kritērijs nebūtu zemākā cena. Taču tas, cik ilgi JRT šobrīd būs jāpaliek Tabakas fabrikā un kad varētu sākties vecās ēkas rekonstrukcija, nav zināms.

  Ziņots, ka Jaunais Rīgas teātris uz pagaidu mājvietu VNĪ pārbūvētajā "Tabakas fabrikas" ēkā pārcēlās 2017.gada augustā. Pārcelšanās bija nepieciešama, lai varētu rekonstruēt vēsturisko, vairāk nekā gadsimtu seno Lāčplēša ielas ēku.

  Taču "Tabakas fabrikas" renovētā ēka izpelnījās asu kritiku par JRT pagaidu mājvietas labiekārtojumu. VNĪ gan solīja risināt problēmas, izveidojot rīcības plānu un laika grafiku nepieciešamo uzlabojumu veikšanai.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti