Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Cirks pēc 130 gadiem

Panorāma

Panorāma

Joprojām remontē vairāk nekā 40 mācību iestādes

Joprojām remontē vairāk nekā 40 mācību iestādes

Mācību gada pirmais mēnesis jau pusē, taču vairāk nekā 40 mācību iestādēs aizvien notiek būvdarbi un ēkas nav atzītas par drošām. Viena no šīm skolām ir jaunatklātā Bārbeles zēnu pamatskola. Skolas pārbūvē iesaistīti brīvprātīgie, un iepriekšējais būvnieks darbus pametis. Šī situācija satraukusi daudzus, arī atbildīgo būvinspektoru.

1.septembrī svinīgi atklātajā Bārbeles zēnu skolā mācību darbs nenotiek, jo kavējas ēkas nodošana ekspluatācijā. Septembris gandrīz jau pusē, bet zēni spiesti mācīties citā pašvaldības ēkā, kā arī braukt ekskursijās.

''Tā ir, ka mums pēdējie dokumenti vēl nav parakstīti un mums būvvalde nav devusi apstiprinājumu, ka mēs varam te atrasties. Līdz ar to arī bērni nav skolā. Mēs esam iznomājuši telpas Bārbeles pakalpojumu centrā," klāsta Bārbeles skolas direktoreIlona Blūma.
 

Gaidīšot, cik ilgi vajadzēs. Varbūt vēl nedēļu, spriež direktore. Skolai piebūvētajai kapelai ir pagaidu siena, un pasūtīto stikla sienu vēl gaidot. Skolu un pagaidu iznomātās telpas gan ir grūti salīdzināt, novēro “Panorāma”. Pedagogs Agnis Bušs stāsta, ka veselu nedēļu bērni brauca ekskursijās, staigāja apkārt:

"Protams, tas ir apgrūtinoši. Mums visi materiāli ir sagatavoti tieši tā, lai varētu darboties skolā. Īpaši dabas zinību kabinetā ir dažādi materiāli, ko mēs varētu izmantot. Tos staipīt līdzi nav ērti."


Lai gan skolas direktore sola, ka pagaidu telpās varētu strādāt vēl aptuveni nedēļu, Bauskas būvvaldē apgalvo pavisam ko citu. Novembra beigas varētu būt ātrākais termiņš skolēnu pārvietošanai uz Bārbeles skolu.

Tad pienāks pasūtītā stikla siena no Vācijas, un bez tās objektu nevar atzīt par pabeigtu un drošu.

Vaucāts, kas nodarbojas ar būvniecību, Bauskas novada būvvaldes būvinspektors Andris Barovskis atbild:

"Neviens. Principā tos būvdarbus sāka tikai mēnesi pirms skolas atvēršanas, un tas celtnieks, kas bija savu parakstu devis, redzot, kā tas tur notiek, kā tas tiek veikts, viņi atsauca savu darbību.''


Tā kā remontdarbu veikšanā iesaistīti biedrības “Kalna svētību kopienas” brīvprātīgie, kam nav atbilstošu būvniecības zināšanu, būvinspektors atbildību par drošību ēkā uzņemties nevarot:

"Izstaigājot šo ēku, ēkā notika būvdarbi. Kapela nebija pabeigta. Trešajā stāvā tika veikti būvdarbi. Pagrabā bija būvdarbi, kas ir pretrunā ar šīs ēkas ekspluatācijas uzsākšanu."


Par pārkāpumiem sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols un drīzumā plāno pasūtīt detalizētu ekspertīzi.

"Es nevaru teikt, ka kāds ir vainīgs. Mēs tos darbus veicām ļoti ātri. Centāmies visu paspēt," saka direktore.

Kopumā remontdarbi un ēkas nodošana ekspluatācijā aizvien norit vairāk nekā 40 mācību iestādēs - gan bērnudārzos, gan skolās, rāda Būvniecības valsts kontroles biroja dati. Vairākas skolas aizvien pārbūvē, Rēzeknē, Daugavpilī, Rīgā un citviet. Bieži, pārbaudot publiskās ēkas, tai skaitā skolas, konstatē patvaļīgu būvniecību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt