Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Gāzes sprādzienā cietusī ēka Alūksnē joprojām nav sakārtota

Joprojām nav sakārtota gāzes sprādzienā cietusī ēka Alūksnē

Pagājuši vairāk nekā divi gadi, kopš Alūksnē daudzdzīvokļu mājā notika gāzes eksplozija, taču aizvien nav skaidrs, kas notiks ar sprādzienā cietušo ēkas daļu. Dzīvokļu saimnieki jau sen atraduši sev jaunas mājas un arī būvnieki līdz šim neizrāda nekādu interesi veikt ēkas konstrukciju remontdarbus. Joprojām turpinās arī tiesas process.

Pēc gāzes eksplozijas daudzdzīvokļu namā savus mājokļus nācās atstāt 15 ģimenēm. Kopš nograndis sprādziens, savā dzīvoklī nav bijusi Annas kundze. Abiem ar vīru izdevies atrast jaunu mājvietu. 

“Kad nopirkām dzīvokli, mēs uztaisījām remontu. Mēs tur tikai gadu nodzīvojām. Mums šis vienistabas dzīvoklis izmaksāja 7 tūkstošus eiro un tagad mums vēl divus gadus rēķini pienāk, mēs nemaksājam. Nopirkām citur dzīvokli, šitos rēķinus mēs nemaksājam. Bet nodokļus mēs maksājam par šo dzīvokli, jo tas ir mans īpašums. Par zemi un dzīvokli maksāju. Neko, notraucu asaras un eju tālāk,” atklāj dzīvokļa īpašniece Anna Garohova. 

Sprādzienā cietusī ēkas daļa šobrīd stāv stabili, un tā nevar sagrūt, uzsver namu apsaimniekošanas uzņēmuma “Alūksnes nami” valdes loceklis Armands Musts. Uzņēmuma speciālisti reizi mēnesī apseko evakuētās ēkas daļas tehnisko stāvokli. Lai piesaistītu būvuzņēmumu, kas namu varētu atjaunot šogad uzņēmums izsludinājis jau trīs iepirkumus, pēdējais no tiem noslēdzās 28. novembrī. 

“Pirkumā neviena no kompānijām uz šo projektu nav pieteikusies. Mēs decembrī sludināsim ceturto iepirkumu šīs ēkas daļas atjaunošanai,” norāda Musts. 

Ēkas daļas atjaunošanai plānots ņemt aizņēmumu valsts kasē. Pagaidām gan nav skaidrs cik šie darbi varētu izmaksāt. Projektētāja aptuvenās prognozes ir 150 tūkstoši eiro, tomēr gala vārds piederēs būvniekiem. Līdz šim gan tikai viens uzņēmums ir izrādījis interesi un atbraucis objektu apskatīt klātienē. 

“Arī vietējie būvnieki nav izrādījuši interesi atnākt dabā apskatīties, mēs esam aicinājuši, lai nāk. Mēs nevienu ar varu nevaram  piespiest, lai nāk un strādā,” akcentē Musts.  

Eksplozijā cietušajā ēkas daļā nu jau otro ziemu būs atslēgta apkure, to īpaši izjūt dzīvokļu īpašnieki blakus kāpņu telpā. Istabas ir mitras un uz sienām parādās pelējums. 

“Varēja sociālajos dienestos vērsties, lai palīdz ar elektrību apkurināt. Lai piepalīdz kurināt, lai žūtu un nepelētu sienas,” uzskata nama iedzīvotāja Ārija Bite. 

Evakuētās ēkas daļas iedzīvotāji joprojām nav mierā, ka viņiem ir jāmaksā apsaimniekošanas maksa. Par šo jautājumu jau aizvadīta tiesas sēde, kurā tomēr lemts par labu apsaimniekotājam. 
     
Lai rastu risinājumu, kā sakārtot gāzes sprādzienā cietušo ēkas daļu, iedzīvotāji vērsušies visdažādākajās pašvaldības un valsts iestādēs. Jāpiebilst ka Vidzemes rajona tiesā aizvien tiek skatīta krimināllieta par mantas iznīcināšanu un bojāšanu aiz neuzmanības. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti