Dienas ziņas

Rosinās ieviest vispārējo valsts aizsardzības dienestu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Pašvaldības neslēdz bijušo novadu internetvietnes

Joprojām atrodamas vairs neeksistējošu Latvijas novadu interneta vietnes

Gadu pēc novadu reformas joprojām ir pašvaldības, kas uztur bijušo novadu interneta vietnes, un atsevišķos gadījumos tās joprojām ir pieejamas. Lai gan pārsvarā jauna informācija tajās neparādās, pašvaldībās atzīst – vecās mājaslapas varētu mulsināt iedzīvotājus. Šis jautājums tikšot sakārtots. Tikmēr par pašvaldībām atbildīgajā ministrijā atzīst – noteiktu vadlīniju nav. 

Riebiņu novads neeksistē jau gadu. Tagad tas ir Preiļu novadā. Tomēr, meklējot internetā Riebiņu novadu, ir iespēja apmeklēt mājaslapu "riebini.lv". To atverot, pirmajā brīdī nekas neliecina, ka tāda novada vairs nav. Tiesa, lapā ir lasāmas pērnā gada aktualitātes. Lai arī sadaļā "Pašvaldība" ir norāde par Riebiņu apvienības pārvaldi, pie kontaktiem atkal parādās – Riebiņu novada dome. Zem tās ir adrese, kur minēts Preiļu novads. Turklāt pati mājaslapa uzreiz arī neaizved apmeklētāju uz tagadējā Preiļu novada mājaslapu. 

"Tās ir neforšas kļūdas.

Mēs atzīstam to, ka tagad, kad tas ir pamanīts, mēs izlabosim šo informāciju, lai tā nebūtu tāda maldinoša. Bet pēc būtības tas skaidrojums ir tāds, ka mājaslapas tika noslēgtas, atstātas statiskas, un ar viņām neviens vairs nav strādājis," skaidroja Preiļu novada domes pārstāve Anete Urka.
 
Tieši tāpat internetā joprojām pieejamas bijušo Ciblas un Zilupes novadu vecās mājaslapas, lai gan abas teritorijas jau gadu ir apvienotajā Ludzas novadā. Turklāt bijušā Zilupes novada mājaslapā redzama vēl informācija par šīs vasaras kapu svētku datumiem. 

"Tur ir jautājums, ka tur informāciju var mazliet samainīt, lai tā nemulsina cilvēkus. Jo tur tiešām rakstīts Zilupes novads, kura īstenībā šobrīd nav.

Tā ka neizdarība, – varam to tā definēt.

Bet jebkurā gadījumā es uzsveru to, ka darbu saraksti bija tik lieli, ka tas mājaslapu sakārtošanas jautājums tika nolikts zemākā prioritātē, ņemot vērā to, ka mēs būvējam pilnīgi jaunu mājaslapu visam jaunajam novadam," stāstīja Ludzas novada informācijas tehnoloģiju (IT) daļas vadītājs Toms Vorkalis.

Pašvaldībās norādīja, ka papildu izmaksas vecās mājaslapas neradot. Savukārt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) atzina, ka noteikumu vai vadlīniju, kā pašvaldībām šos jautājumus sakārtot, nav.

"Par to, kā vispār mājaslapas veidot, – nav tādas kontroles un uzraudzības no ministrijas. Bet mēs arī reformas ietvaros komunicējām ar Valsts kanceleju, kurai ir projekts par vienoto mājaslapu izveidi. Pašvaldības varēja pieteikties uz šiem atbalstiem, lai apvienošanas ietvaros arī veidotu vienu mājaslapu," stāstīja VARAM Valsts sekretāra vietniece reģionālās attīstības jautājumos Ilze Oša.

Pašvaldības apvienošanās ietvaros no valsts budžeta saņēma arī noteiktu finansējumu administratīvo izdevumu segšanai, ko bija iespēja izmantot arī mājaslapu sakārtošanai. Ludzas novadā un arī Preiļu novadā atklāja, ka no nākamā gada pāries uz Valsts kancelejas piedāvāto vienoto mājaslapu izskatu un pakalpojumu servisu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt