JKP un «KPV LV» vēl neesot runājuši par kopīgu valdības kodola veidošanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Pēc divpusējās sarunas Jaunās konservatīvās partijas (JKP) un “KPV LV” līderi secināja, ka ir atraduši „kopīgos saskarsmes punktus”, tomēr nesniedza konkrētu atbildi, vai viņi varētu veidot valdības kodolu.

JKP līderis Jānis Bordāns teica, ka katra no partijām turpinās tikties ar citiem politiskajiem spēkiem, neuzstādot kaut kādus ierobežojumus. “Nu, mēs nerunājām par to, ka jāveido kaut kādi kodoli,” sacīja Bordāns.

„Man ir sajūta, ņemot vērā, ka ir otrā darba diena pēc vēlēšanām, mēs jau esam tikuši ļoti tālu. Šodien katra partija tiksies ar citām partijām, rīt – ar nākamajām. Ir visi priekšnoteikumi, lai Valsts prezidents ļoti ātri saņemtu mūsu redzējumu un piedāvājumu [Ministru] kabinetam,” komentēja Bordāns.

Runājot par jautājumu loku, kur abu partiju viedokļi sakrīt, Bordāns minēja valsts Rietumu virziena saglabāšanu, kā arī drošības, ārpolitikas un tiesiskuma jomas. Tam piekrita arī “KPV LV” premjera amata kandidāts Aldis Gobzems, kurš ir arī atvainojies Bordānam par aizskarošajiem izteicieniem priekšvēlēšanu laikā.

“Mēs runājām par darbiem, svarīgi nospraust ceļa karti. Tas ir arī cieņas jautājums pret mūsu potenciālajiem sadarbības partneriem un konkurentiem, iziet pirmo sarunu apli ar visiem politiskajiem spēkiem, kas pretendē uz valdības veidošanu. Gan JKP, gan “KPV LV” veiks šādas pārrunas katrs pēc sava laika grafika, un

mēs atgriezīsimies pie sarunu galda, lai padziļināti risinātu jautājumus pie tiem saskarsmes punktiem, kuri mums objektīvi pastāv,” sacīja Gobzems.

Iepriekš politoloģe Ilze Ostrovska vērtēja, ka “KPV LV” un JKP varētu piedāvāt prezidentam katra savu valdības komandu.

Šonedēļ intensīvs sarunu grafiks ir paredzēts partijai “KPV LV”, tomēr - kad un ar ko paredzēts tikties, partijas pārstāvji medijiem nevēlas atklāt. To gan neslēpj Jaunā konservatīvā partija, kura otrdien, 9.oktobrī, tiekas gan ar “KPV LV”, gan "Attīstībai/Par!".

Savukārt “Attīstībai/Par!” pārstāvis Daniels Pavļuts pēc tikšanās ar JKP atzina, ka ir daudz neatbildētu un neskaidru jautājumu: “Tie ir būtiski jautājumi, gan par to, kāds būs tālākais sarunu process, gan kādi būs koalīcijas apveidi.

Arī par lieliem saturiskiem jautājumiem, jo daudzos jautājumos esam vienisprātis, bet ir daudzi jautājumi, kas var izraisīt diskusijas.

Gaidīsim, kamēr notiks pirmais sarunu aplis, jo šobrīd visi runās ar visiem. Esmu par to, lai mēs runātu ar visām sešām partijām, izņemot „Saskaņu”.”

KONTEKSTS:

13.Saeimas vēlēšanās 6.oktobrī  bija zemākā vēlētāju aktivitāte parlamenta vēlēšanās kopš neatkarības atjaunošanas. Saskaņā ar provizoriskajiem rezultātiem Saeimā iekļuvuši septiņi politiskie spēki.

Visvairāk mandātu – 23 – 13. Saeimā ieguva “Saskaņa”, kura paziņoja, ka tai pienākas veidot valdību.  Tiesa, neviens no sešiem Saeimā iekļuvušajiem spēkiem nav gatavs ar to sadarboties. Tāpēc “KPV LV”, kura ierindojās otrajā vietā un ieguva 16 deputātu vietas, uzskata, ka valdība jāveido tai kā nākamajam populārākajam spēkam, kurš spējīgs izveidot valdību. Mazāk procentu balsu, bet tikpat daudz deputātu vietu ieguvusī Jaunā konservatīvā partija arī nav atteikusies no iespējas veidot valdību.

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 1078 iecirkņiem no 1078

Dati: CVK. Atjaunots: 07.10. 16:57

23 vietas "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija
16 vietas Politiskā partija "KPV LV"
16 vietas Jaunā konservatīvā partija
13 vietas Attīstībai/Par!
13 vietas Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK"
11 vietas Zaļo un Zemnieku savienība
8 vietas Jaunā VIENOTĪBA
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti