Dienas notikumu apskats

Itālijas iebildumu dēļ varētu pārtraukt ES patrulēšanas operāciju Vidusjūrā

Dienas notikumu apskats

Ministri pauž atbalstu Mediju ētikas padomes izveidei

JKP iebildīs pret Kučinska iecelšanu par Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītāju

JKP iebildīs pret Kučinska iecelšanu par Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītāju

Saeimas deputātu vidū otrdien, 20. novembrī, izcēlās diskusijas par aizejošās valdības zemkopības ministra Jāņa Dūklava (ZZS) piemērotību Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vadītāja amatā. Pret šo kandidatūru iebilda Jaunās konservatīvās partijas (JKP) pārstāvji. JKP iebildumi ir arī pret premjera Māra Kučinska (ZZS) iecelšanu Saeimas Nacionālās drošības komisijas (NDK) vadītāja amatā.

Otrdien dažu stundu laikā pēc deputātu apstiprināšanas Saeimas komisijās, desmit komisijas jau paspējušas sanākt uz pirmo sēdi un izraudzīties komisijas vadību. Šajā Saeimā komisiju priekšsēdētāju amatos ievēlēti visu parlamentā pārstāvēto politisko spēku deputāti.

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja amatā šodien ievēlēts „Attīstībai”/Par!''  deputāts Mārtiņš Bondars, Juridisko komisiju turpmāk vadīs Jaunās Konservatīvās partijas priekšsēdis un bijušais tieslietu ministrs Jānis Bordāns, bet Ārlietu komisiju – Nacionālās apvienības deputāts Rihards Kols. Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadība uzticēta Artusam Kaimiņam no ''KPV LV''. Viņa partijas biedrs Kaspars Ģirģens ievēlēts par Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšsēdi. Vienīgais, kurš arī 13. Saeimā turpinās vadīt to pašu komisiju, kuru līdz šim, ir Sergejs Dolgopolovs no „Saskaņas” – viņš šodien atkārtoti ievēlēts par Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldību komisijas priekšsēdētāju. Eiropas lietu komisiju vadīs Vita Anda Tērauda no „Attīstībai”/Par!”, bet Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju – Janīna Kursīte-Pakule no Nacionālās apvienības. Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas vadība uzticēta Andrejam Judinam no „Jaunās Vienotības”.

Deviņi no desmit komisiju priekšsēžiem tika ievēlēti lielā vienprātībā. Vienīgā komisija, uz kuras priekšsēža amatu kandidēja vairāk nekā viens kandidāts, bija Saeimas Tautsaimniecības komisija. Zaļo un zemnieku savienības deputāts Armands Krauze komisijas vadītāja amatam izvirzīja pašreizējo zemkopības ministru Jāni Dūklavu, taču pret šo kandidatūru iebilda Jaunās konservatīvās partijas (JKP) pārstāvji.

JKP deputāts Sandis Riekstiņš Latvijas Radio norādīja, ka Dūklavu neatbalstīs. "Es saprotu, ka mums ir jāvienojas, jāmeklē kompromiss. Ir jāstrādā. Taču visam ir robeža, un šī ir mana robeža. Es neredzu nekādu iespēju, lai atbalstītu Dūklava kunga kandidatūru. Tieši tādēļ es izvirzu Krišjāni Feldmanu. Aicinu kolēģus balsojot aizdomāties par to, ko mēs darām šeit," teica Riekstiņš.

Par Dūklava kandidatūru nobalsoja 12 Tautsaimniecības komisijas deputāti, bet „pret” – tikai divi. Balsojums bija slēgts, taču no rezultātiem noprotams, ka vienīgie, kas balsoja pret Dūklavu, bija Riekstiņš un Feldmans, kurš pēc tam tika ievēlēts par Tautsaimniecības komisijas priekšsēža biedru. Vadot Tautsaimniecības komisiju, Dūklavam nāksies virzīt izskatīšanai Saeimā arī 12. Saeimas laikā aizsākto likumprojektu par iepakojuma depozīta sistēmas ieviešanu. Esot zemkopības ministra amatā viņš aktīvi iestājās pret to un savas domas nav mainījis.

Sagaidāms, ka rīt, kad par komisijas vadību lems Nacionālās drošības komisija, JKP iebildīs arī pret ieceri komisijas vadītāja amatā iecelt pašreizējo premjeru Māri Kučinski. "Parādījušies tieši pēdējā gada laikā jautājumi par viņa reputāciju saistībā ar drošību un izpratni par krimināltiesībām," teica JKP līderis Jānis Bordāns.

Daļa jaunizveidoto komisiju rīt jau ķersies pie 12. Saeimas atstātā mantojuma vētīšanas, bet sešām vēl jāizraugās vadība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti