Dienas ziņas

Latvijas ezeros meklē pamestus zvejas rīkus

Dienas ziņas

Pikets pie Liepājas tiesas pulcē simtiem cilvēku

Jelgavā apkures parāds 5 miljoni eiro

Jelgavniekiem iespēja segt apkures parādu bez nokavējuma procentiem

Vasarā par apkures rēķiniem domā tikai retais, tāpēc tos, kuri par siltumu palikuši parādā, Jelgavā aicina samaksāt rēķinus īpašā akcijā. Jelgavnieki siltumpiegādātājam nav samaksājuši piecus miljonus eiro, rēķinus nav apmaksājis katrs ceturtais centralizētās apkures saņēmējs. Tāpēc Jelgavā uzsākta akcija ''Atmaksā siltumenerģijas parādu bez nokavējuma procentiem''.

Apkures sezona beigusies jau pirms vairāk nekā diviem mēnešiem, tomēr ne visi var atviegloti uzelpot un baudīt vasaru.

Jelgavniecei Nadeždai parāds par apkuri izveidojās iepriekšējā apkures sezonā. "Ja man pensija ir 240 eiro, bet par komunālajiem kopā jāmaksā 150 eiro, tad paskaitiet paši, cik paliek," norāda jelgavniece.

Jelgavā no 16 000 mājsaimniecību, kas izmanto centralizēto siltumapgādi, parāds par apkuri ir katrai ceturtajai, kopā veidojot apmēram piecus miljonus eiro.

"Protams, siltie laika apstākļi samazināja siltumpatēriņu pilsētā un līdz ar to iedzīvotājeim bija jāmaksā mazāk, bet to, ka tas būtu samazinājis kopējo parāda summu, mēs diemžēl nevaram teikt," saka SIA ''Fortum Jelgava'' pārstāve Guntra Matisa.

No 1600 lielajiem parādniekiem, kuriem nesamaksāto rēķinu summa jau sasniegusi pat 1500 eiro, puse pēdējā gada laikā nav veikusi nevienu maksājumu. Lai situāciju mainītu, siltumpiegādes uzņēmums šonedēļ uzsācis akciju "Atmaksā siltumenerģijas parādu bez nokavējuma procentiem".

"Galvenais nosacījums, ka pirmā iemaksa akcijas ietvaros noslēgtai vienošanai ir 20% no parāda summas un tālāk atlikusī summa tiek sadalīta līdz nākamā gada 25. augustam," stāsta SIA ''Fortum Jelgava'' pārstāve.

Ja vienošanās tiks pildīta, pret parādnieku netiks uzsākta tiesvedība, turklāt parāda atmaksas beigās tiks dzēsta aprēķinātā nokavējuma nauda - 6% gadā. Pagaidām gan noslēgta tikai viena vienošanās, tomēr interese esot.

"Pašreiz vairāk ir zvani no tiem, kam ir sezonā sakrātie parādi. Ir bijis arī zvans no lielākiem parādniekiem, bet laikam tie, kam ir lielākie parādi, ir mazāk spējīgi maksāt, tāpēc viņi neuzņemas atbildību gada laikā parādu nomaksāt," tā SIA ''Fortum Jelgava'' pārstāve.

Vienoties par parāda atmaksu bez nokavējuma procentiem jelgavnieki varēs līdz 31. augustam.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt