Labrīt

Aviācijas izmešu emisijas jaunā sistēma - tikai pirmais solis vēlamajā virzienā

Labrīt

Pārizdod Ziedoņa krājumu "Es skaitīju un nonācu pie Viena"

Jelgavnieki vāc parakstus pret lielveikala «Depo» būvniecību Lielupes krastā

Jelgavnieki vāc parakstus pret lielveikala «Depo» būvniecību Lielupes krastā

Pēc teju gadu garām diskusijām Jelgavas dome panākusi kompromisu ar SIA "Auras Centrs" par veikala "Depo" būvniecību Lielupes krastā. Projekta izstrādātāji pārveidojuši veikala vizuālo konceptu, mainot tā fasādi un formu. Pret veikala būvniecību šajā vietā gan arvien iebilst daļa iedzīvotāju, kas aicina pilsētas vadību pārskatīt šo jautājumu. 

Arī atsevišķi eksperti iesaistījušies iniciatīvā norādot, ka jaunā būve neiederas vēsturiskajā ainavā netālu no Jelgavas pils un aizsegs pilsētas panorāmu.

Izzinās jelgavnieku viedokli

Iedzīvotāji sākuši parakstu vākšanas iniciatīvu un fotoakciju, iestājoties pret veikala būvniecību vēsturiskajā ainavā. Lielveikals iecerēts vismaz 15 metru augstumā – braucot no Rīgas puses kreisajā pusē pirms tilta. Šobrīd tukšajā zāles laukā Lielupes krastā atrodas arī promenāde, kas esot iedzīvotāju iemīļota pastaigu vieta, bet pa diagonāli, lūkojoties pāri tiltam, redzama Jelgavas pils.

"Sociālajiem tīkliem ir liels spēks, tāpēc gribam sakustināt iedzīvotājus, lai viņi vienkārši izsaka savas domas, ko viņi te vēlas redzēt.

Iespējams, jelgavnieki grib šeit "Depo", bet, lai izsaka savas domas. Kamēr šeit tas lielveikals vēl nav, tikmēr mēs varam kaut ko darīt, un, es pieļauju, ka Jelgavas domei tā vara ir daudz lielāka, vajag tikai drosmi," sacīja jelgavnieks Jānis Āboliņš.

Sākotnēji bija pret

Pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš (Zaļo un zemnieku savienība) skaidro, ka brīdī, kad saņemta veikala būvniecības iecere, vietvara bijusi pret un būvvalde atļauju nav izsniegusi, aicinot projekta attīstītājus mainīt ēkas izskatu tā, lai tas iederētos pilsētvidē.

Gadu kopīgi ar zemes īpašniekiem meklēts kompromiss, kas nu arī esot atrasts. Rāviņš papildināja, ka pilsēta ir arī ieinteresēta biznesa attīstībā.

"Būvnieks šobrīd ir konceptuāli mainījis savu nostāju un līdz ar to mums vairs nav argumentu pateikt "nē" būvei kā tādai.

Mēs esam iekšienē arī mēģinājuši atrast citu pielietojumu šai teritorijai. Piedāvājām privātajam zemes īpašniekam uzbūvēt skaistu ēku pilsētas funkcijām, bet tad sapratām, ka nevaram to darīt, jo tas pilsētai ir pārāk dārgi," norādīja Rāviņš.

Atsauc pieteikumu tiesā

Sākotnēji uz būvatļaujas neizsniegšanu investīciju kompānijas "Eften Capital" uzņēmums SIA "Auras Centrs" reaģēja ar iesniegumu tiesā pret pilsētas pašvaldību. Taču pieteikums aizvadītajā nedēļā atsaukts, pamatojoties uz kompromisa rašanu.

Kopīgi ar arhitektu savienību konkursa kārtībā meklēts labāks veikala vizuālais risinājums, un šobrīd būvniecības projekts jaunā tēlā tiek virzīts būvvaldē.

"Šobrīd mēs saskaņojam Jelgavas pilsētas prasības ar ideju skiču konkursa uzvarētājiem (..), kuri radījuši pilnībā jaunu projektu. Tas ir vēl nebijis "Depo" veikala projekts. Ar noapaļotām ēkas malām, unikālu stikla fasādi uz Lielupes pusi. Protams, ka vieta mums ir ekonomiski ērta. Mēs šo vietu arī iegādājāmies tieši ar mērķi būvēt lielveikalu, kur plānojam savu darbu, kas ir solis arī pilsētas attīstībā, radot jaunas darba vietas," stāstīja SIA "Auras centrs" valdes loceklis Uldis Sproga.

Lielas būves neiederas?

Iedzīvotāji iniciatīvas atbalstam uzrunājuši arī Rundāles pils direktoru, mākslas zinātnieku Imantu Lancmani, kurš arī Latvijas Radio norāda, ka lielas masas mūsdienu būve šajā ainavā neiederas.

Otrajā pasaules karā Jelgavas pilsēta krietni papostīta, un jebkura liela celtne ir kā ass un neiederīgs kontrasts pilsētas ainavā, norādīja Lancmanis.

Jelgavnieku iniciatīvai ar aicinājumu nebūvēt veikalu "Depo" Lielupes krastā, sociālajos tīklos seko vairāk nekā 200 sekotāju. Aktīvisti plāno vākt arī parakstus un apkopot iedzīvotāju viedokļus, lai galu galā sanāktu uz kopīgu diskusiju ar pilsētas vadību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti