Jelgavnieki un pilsētas viesi priecājas par bruņoto spēku parādi

Nacionālo bruņoto spēku svinīgā parāde 4. maijā notika Jelgavā un tās apmeklētība bija ļoti liela. Pasākumā piedalījās aptuveni 500 Latvijas, Zviedrijas un Amerikas Savienoto Valstu karavīru. Tāpat iedzīvotājiem tika demonstrēta aizsardzības nozares kaujas tehnika, izspēlēti dažādi paraugdemonstrējumi gan ar smago kaujas tehniku un NATO iznīcinātājlidmašīnām, gan Valsts policijas un Valsts robežsardzes trenētajiem suņiem un viņu kinologiem.

Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa zvaniem skanot, Valsts prezidents Andris Bērziņš kopā ar Aizsardzības ministru Raimondu Vējoni un Jelgavas pilsētas pašvaldības priekšsēdētāju Andri Rāviņu nolika ziedus pie pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes pieminekļa Jelgavas centrā.

Pēc tam Valsts prezidents un valsts bruņoto spēku augstākais vadonis atklāja svinīgo militāro parādi. Savā runā Bērziņš akcentēja to, cik būtiska Latvijai ir dalība NATO:

„Latvijas iestāšanās NATO bija vēsturiski pareizs un izšķirošs lēmums. Vēlos uzsvērt, ka Latvija nav mazāk aizsargāta kā jebkura cita NATO valsts. Šādu apliecinājumu, personīgi tiekoties, esmu saņēmis no mūsu stratēģiskajiem partneriem un šādu apliecinājumu Latvija saņēma NATO samitā Velsā.”

Apmēram 500 Latvijas, Zviedrijas un Amerikas Savienoto Valstu kareivju svinīgi soļoja pa Jelgavas ielām, aizsardzības tehniku demonstrēja Valsts policija, Valsts robežsardze, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Nacionālie bruņotie spēki. Uz parādi bija sanākuši ļoti daudz iedzīvotāju, kas atzina, ka redzētais viņiem šķitis iespaidīgs.

Jelgavnieki par bruņoto spēku parādi

  "Bija, ko redzēt, es gan gaidīju kaut ko vairāk no lidaparātiem, bet helikopters bija, re kur aizlido!" saka Ints.

  "Ļoti labi! Skaisti!" priecājas Skaidrīte. "Kaut kas tāds, ko Jelgavā… tiešām ļoti labs pasākums. Es vienkārši nebiju pārliecināta, ka mums tomēr ir arī labas tehnikas. Es vienkārši esmu droša par savu Latviju.

  Arī Mārīte atzīst, ka ļoti paticis.

  "Man visa tehnika ļoti patika, tieši tehnika. [Arī] mūsu policija, Jelgavas policija smuki nomaršēja, skaisti nostaigāja," saka Mārīte. "Sajūtas man ir ļoti jaukas, liekas tādas draudzīgas, ir tāda kopības sajūta. Diena ļoti skaista, tāpēc arī garastāvoklis labs un viss patīk."

  Līdzigās domās ir arī Jānis.

  "Man parāde patika. Man patika tie amerikāņu zaldāti, izskatās, ka tie vienīgie spēj noturēt ierindu un vēl tie akadēmijas studenti, militārās akadēmijas studenti," spriež Jānis. "Pārējie tādi šķidri izskatījās, jāpiestrādā vēl pie soļa parādes. Sajūtas? Saulainas – tā kā šī diena!"

  "Ļoti patika! Visi bija ļoti disciplinēti un ļoti dažādi, smagā tehnika ļoti patika. It kā ir lepnums par to, ka mēs esam brīvi, bet, no otras puses, redzot visu šo tehniku, ir nedaudz tāda draudīga sajūta… negribas to pieredzēt. Gribas šo tehniku redzēt tikai parādēs, negribas viņu redzēt ikdienā uz ielas, ja pēkšņi kaut kas notiek ar mūsu situāciju, gribas tomēr to mieru, lai turpinās," - tā savukārt Agnese.

  Pēc parādes jelgavnieki un pilsētas viesi devās uz pļavu pretim pilij, kur varēja tuvāk aplūkot iepriekš demonstrēto kaujas tehniku.

  Pār pļavu vairākkārt pārlaidās arī NATO iznīcinātājlidmašīnas, militārie spēki izspēlēja arī dažādus paraugdemonstrējumus un rādīja, kā pareizi izveidot slēpni. Kinologi kopā ar saviem četrkājainajiem darba biedriem demonstrēja, kā suns Valsts policijā vai Valsts robežsardzē meklē narkotiskās vielas. Vairāk stāsta Valsts robežsardzes Rīgas pārvaldes Kinoloģijas nodaļas priekšniece, kapteine Liene Priede.

  "Manā uzraudzībā ir septiņi dienesta suņi, kuri ikdienā strādā narkotisko vielu meklēšanā, sprāgstvielu meklēšanā, kā arī tabakas meklēšanā," stāsta Priede.

  Jau vēstīts, ka šogad Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 25.gadadienā Nacionālo bruņoto spēku diena norit Zemgalē, Jelgavā – pilsētā, kura šogad svin 750 gadu jubileju. Svētku devīze „4.maijs – Brīvības svētki”. Pagājušajā gadā bruņotie spēki un iedzīvotāji tos svinēja Valmierā, bet jau nākamgad parāde notiks Krāslavā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti